reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

niczka- ja nadal trzymam kciuki:)
magdus1983- bolace jajniki czasami daja o sobie znac ze pracuja:) i rowniez nadal trzymam kciuki...

a ja mam pytanie rowniez o tempke: dziewczynki powiedzcie mi czy to normlane?? mam 5 dc... i 5 dzien @ , czyli dzis bedzie sie konczyla...i od wczoraj mam wysoka tempke.. bo 37,0 czy to normlane???a moze ja zle mierze...??

mierze rano po min 3 godz snu... mniej wiecej o tej samej porze pod jezykiem, ale rano jak wstajesz to jestes nagrzana pod koldra i tja tak mierze..czyli normlanie leze i mierze ale po nocce czlowiek pod koldra jest nagrzany moze to trzeba sie odkryc i schodzic organizm.. czy to ma jakies znaczenie?? powiedzcie dziewczynki bo nie wiem czy dobrze mierze tempke/???
 
reklama
Badz tu madry.....:baffled: tempka ciagle w normie 36,0 - 36,2 16dc a od 4 dni robie testy owulacyjne i wychodza jak byk dwie czerwoniaste krechy....psytulanko w razie czego jest co drugi dzien...ale jak nie wiedzialam kiedy mam owulke tak nie wiem....:no: na dodatek chyba gdzies mnie zawialo...migdalki bialutkie zaropiale..ucho boli i pol szyji... aj tak sobie pomarudzilam..bo wiem ze tu mozna :zawstydzona/y:ale sie zdolowalam :crazy:
 
ancia 1982- mi sie wydaju aniu ze jesli jestes w 16dc i jesli staranka sa co dwa dni i chcesz zaciazyc to tak szybko nie podnosi sie tempka po zaplodnieniu... wiem ze najbardziej pldone dni to szybko skok tempreaturki z najnizszej od razu do wysokiej.. i te dni sa najbardziej plodne...
pociesz sie ja tez nie wiem kiedy ja mam dni plodne.. narazie mam okreslone przez dzinke ze mam obserwowac sluz od 1 .06, ale wgl jej to od 20 mam dni plodne.. wogole tez mam problemy z moja tempka i nie wiem co ona oznacza ??? bo w 4 i 5 dc mam wysoka... w ciazy raczej nie jestem bo jest to moj 5 dzien @.. i co tu sadzisz jak odczytywac?? :happy:
 
no ale jak ma sie @ to tempka tez jest wyzsza i sukcesywnie spada....ja mamnieregularne cykle, mierze tempke i roznie to wychodzilo, tym razem kupilam testy owu i dalej nic nie wiadomo
 
Cześc dziewczyny :-)

Ja dzis znowu leniu****e , siedze na necie wciąż i szukam jakiegos ekstra fotografa i kamerzystę :-)
Seksu mi sie chce a mojego przemcia nie ma , bedzie dopiero w czwartek:zawstydzona/y:
Ja juz nie wiem co mam myslec... odlozylismy staranka do sierpnia ale jak tak patzre na te dzieciaki, zwlaszcza jak bylismy u znajomych to maja takiego fajnego łobuziaczka :( niby chce zaczekac ale czasami nie chce... eh... jak sie zblizaja dni plodne to bym najchetniej robila a jak jest po to juz mam chec poczekac ...:-)

buziaczki dla wszystkich dziewczyn, u mnie dzis cieplutko !!:-)
 
Cześć dziewczynki.
Nie było mnie kilka dni a tyle do nadrobienia ale wszystko dokładnie przeczytałam:-)
No i nowe fasolki sie pojawiły betty1005 gratuluje:-D

Ja odebrałam wyniki :
prolaktyna 10.84
Estradiol 36.49 mieszczę się w normach.
Od wczoraj biorę clo żeby się pojawiły pęcherzyki.
Buziaczki
 
kingus- a powiedz mi kochanie jak to wykrylas ze pecherzyki ci sie nie pojawiały ??
ja dalej czekam i mierznie mi ten czas.. choc pocieszam sie ze moze za 3 tygodnie ruszymy z remontem mieszkania wiec na chwile moze zapomne o dzidzi... moje zwoje w umysle troche zluzuja..moze:)

a narazie stagnacja.. jednym slowiem tabletki anty zrobimy w moim organizmie ogromny kataklizm... niedojz ze przytylam nieduzo ale jednak ( 3 kg) ktore jednak widac) totez zaczelam kupowac ubrania rozmiar wieksze i luzniejsze bluzki ( z tej dobrej strony patrzac przydadza sie na przyszlosc mam taka nadzieje:)
cera mi sie pogorszyla - ale mam nadzieje ze to przejsciowe i jakw szytsko wroci do normy to i cera sie poprawi choc w tej kwestii nie pzoostaje bierna.. czekam na wyniki poziomu hormonow.. pozatym juz mam umowiona wizyte u endokrynologa...:)
no i oczywscie okres calkowicie mi sie rozlegulowal, jak przed braniem mialam jak w kalendarzu tak teraz mam roznie- ale zaczyna wszytsko i w tej kwesti sie regulowac okres tym razem byl dopiero po 35 dniach ale cale 5 dni normlanie tak jak kiedys -- wiec wszytsko zaczyna sie normowac... i mam andzieje ze teraz uda sie cos podzialac..:/ bardzo bym chciala:/:-(

a narazie mam jednego wielkiego dola...:/
 
No wlasnie chcialam sie was zapytac o to, czyli Tikanis myslisz ze az tydzien trzeba czekac, ja to chcialam jutro zrobic pre test.
Myslicie ze sila autosugestii mozebyc az tak mocna?
Ja naprawde nie nastwialam sie az tak ze napewno nam sie uda w tym cyklu, ale pewne objawy sie pojawily. Nawet bylam u lekarza w sprawie czestego siusiania, bo nie dokonca wierzylam ze nam sie udalo, mialam badanie moczu i wyszlo wszystko dobrze, a jednak @ sie nie pojawil.
Myslicie ze mocz po 4 godzinach nie siusiania nadaje sie do testowanka?
W Kindertescie bylo napisane ze spozycie alkoholu wplywa na wynik, a ja wczoraj 2 browarki wypilam.

prosze napiszcie mi cokolwiek bo dzis to juz zaczynam sie stresowac ta cala sytuacje, wiecie, siedze i mysle.

Niczka, spokojnie :-). Co do objawow to niestety... nie darmo jest medyczny termin ``ciaza urojona`` ... mozna miec wszystkie mozliwe objawy i w ciazy nie byc, niestety.

Ale testuj, testuj, moze jednak Cie intuicja nie myli :tak::tak::tak:.

I nie obraz sie, ze to napisze, ale jezeli myslisz o fasolce, to ostroznie z tymi browarkami...
Istnieja badania, ktore mowia, ze nie ma ``bezpiecznej`` ilosci alkoholu w ciazy.
Sorki, ze to napisalam, ale stracilam pare miesiecy temu fasolke i jestem przewrazliwiona...
 
a ja mam pytanie rowniez o tempke?

Duzo tego, ale madre :-) Kopiuje z Niezbednika Staraczki. Jak kogos zainteresuje to wiecej znajduje sie tutaj:

https://www.babyboom.pl/forum/staramy-sie-f66/niezbednik-staraczki-6363/

I tradycyjnie polecam fajna stronke Dowiedz się więcej o swoim organizmie. Buduj i analizuj wykresy obserwując własny rytm płodności. - 28dni gdzie mozna miec swoj wykresik. Nie jest bezplatna, za wyjatkiem pierwszego miesiaca, ale warto bo sa tam osoby, ktore doradza i pomoga w interpretacji.

Osobiscie uzywam bezplatnej Karty, ktora jest po prostu programem do rejestracji temperatury i obserwacji :

elektroniczne programy



WARUNKI MIERZENIA PODSTAWOWEJ TEMPERATURY CIAŁA


PODSTAWOWĄ TEMPERATURĘ CIAŁA MIERZYMY:
1. Po przynajmniej 3 godzinnym śnie (spoczynku),
2. Bezpośrednio po przebudzeniu się,
3. Przed wstaniem z łóżka,
4. Przez 5 minut (lub krócej - zależnie od rodzaju termometru),
5. W ustach pod językiem lub w pochwie lub w odbycie,
6. Przez cały cykl w tym samym miejscu,
7. Przez cały cykl tym samym termometrem,
8. O tej samej porze (między 4.00 a 11.00),
9. Temperaturę zapisujemy bezpośrednio po zmierzeniu - przy pomiarze termometrem rtęciowym,
Używając termometru elektronicznego (termometr elektroniczny ma pamięć pomiaru), po zmierzeniu PTC można spać dalej :biggrin2:
10. Każdy cykl zapisujemy na osobnej karcie.

Do pomiaru podstawowej temperatury ciała można używać dobrego termometru elektronicznego. Nowoczesne, dobre termometry elektroniczne takie jak np. elektroniczny termometr lekarski "Microlife MT 1622" (którego precyzja pomiarowa wynosi ok. 0,01oC), posiadają pamięć i krótki czas pomiaru.
Elektroniczny termometr lekarski "Microlife MT 1622" jest dostępny w aptekach, cena ok. 25,00 zł.


CZYNNIKI, KTÓRE MOGĄ MIEĆ WPŁYW NA PTC:
1. Zmiana godziny pomiaru PTC:
Korygowanie pomiaru podstawowej temperatury ciała ze względu na zmianę godziny pomiaru:
a) jeżeli pomiaru dokonujemy wcześniej od ustalonej przez siebie godziny
- to dodajemy 0,05°C do wyniku pomiaru za każde 30 min. przyspieszenia.
b) jeżeli pomiaru dokonujemy później od ustalonej przez siebie godziny
- to odejmujemy 0,05°C od wyniku pomiaru za każde 30 min. opóźnienia.
2. Zmiana termometru,
3. Dolegliwości chorobowe (katar, ból gardła itp.),
4. Zmiana klimatu,
5. Bezsenność,
6. Wypity poprzedniego dnia wieczorem alkohol,
7. Zdenerwowanie



 
reklama
maggie2412 - wow!! gratulacje dla tej pani:) po prosu jestes wielka:) te ofromacje chociaz latwo dostepne albo i nie... wkoncu ktos to uporzadkowal:) buziaki wielkie dla ciebie:) pozdrawiam goraco:)
 
Do góry