reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

ivi własnie sobie załorzylam wykresik na 28dni jakos na dniach zakupie termometra i do dzieła :tak: tylko zastawaniam sie czy elektroniczny czy rteciowy? :tak::tak: dobrze ze nie tylko ja tu tak podglądam starające się :sorry2::laugh2: u mnie warunki sprzyjające = decyzja męża! :dry:
 
reklama
Słuchajcie dzieczyny powiedzcie mi dokładnie na czym polega miezenie temperatury, jak to robić i jaka temperatura co oznacza, ile powinna miec rano ile wieczorem czy o co chodzi, bo wstyd sie przyznac ale nie wiem :zawstydzona/y:
 
Eve = u mnei warunki sprzyjające =zakończenie budowy domku, ślub (a przynajmniej zaręczyny), kasa i decyzja partnera :nerd:wiec jeszcze trochę poczekam...
ja używam elektronicznego microlife, dokładnego do 2 miejsc po przecinku

Z przyjemnością wam pomogę jeśli chodzi o temperaturki :) najpierw jednak poczytajcie tutaj:
Od czego zacząć i jak rozpocząć obserwacje tempertatury - 28dni
Naturalne planowanie rodziny
Jak wykonać analizę wykresu? - 28dni
w razie pytań walcie :) ogólne podstawy ode mnie napisze jak uporam się z jednym zadaniem w pracy nad którym teraz pracueje..
Ze wspomagaczy obserwacji polecam portal 28dni.pl , fajnie się z tego korzysta :-) i mimo że trzeba płacić, to warto mieć wszystko razem zebrane a nie zakładać co pare cykli nowe "darmowe" konta
 
Z tego co ja sie orientuje - a laik ze mnie! :tak: to tempke najlepiej mierzyc rano zawsze o tej samej porze i zaczac mierzenie od ok 6 dc dzieki takiej analizie temp mozna stwierdzic dni plodne bo wzrasta wtedy tempka do ok 37st C kwestia gdzie sie jeszcze mierzy! :-p są 3 opcje:laugh2: najlepsza ponoc waginalna a i polecam stronke 28dni.pl tam jest wszystko i zakladasz wlasny profil i tworzy sie ladny wykresik :-D:tak::tak:
 
Marzenixx - pierwsza zasada jest taka, że piątek świątek czy neidziela budzisz się o tej samej porze i nie wstając z wyrka mierzysz temperaturę - codziennie o tej samej porze, tym samym termometrem, w tym samym miejscu (inaczej pomiary będą nieprawdziwe)
Temperature zapisujesz na wykresie (albo papierowym albo np na 28dni lub FF- wersja angielska, nie tak bogata jak 28dni).
I tak dzień w dzień :)
Po zakończeniu cyklu analizujesz skoki temp i zaznaczasz fazy płodne i okresy niepłodności (kwestia zmian temp, skoków, poziomów wyższych i niższych temperatur)
do tego najlpeiej dołączyć obserwację śluzu. Te dwie obserwacje (śluz + temperatura) to solidna podstawa do pełnego poznania siebie
Chodzi o to że cykl kobiety jest w miarę regularny a wydzielane hormony wpływają na wysokość temperatury. Od momentu cyklu w którym jesteś zależy też jakość sluziku - jest albo mniej albo bardziej płodny :)
Na podstawie obserwacji można np wyłapać czy wszystko tam w środku chodzi jak trzeba :)

ups a miałam napisać tylko pierwszy akapit :D wracam do pracki :-D

aha - najlepiej pierwsze cykle mierzyć wszystkie dni, nie od 6dc ;) bo wtedy ma się świadomość jak na prawdę to u was wygląda (ale przyznaje się , że ja podczas @ nigdy nie mierzyłam temp. Zaczynałam zaraz po ustaniu krwawienia)

jeszcze jedno aha - nie ma okreśonych poziomów do których temp powinna dobić. Pewne jest tylko jedno:
cykl składa się z kilku faz
zaczyna się fazą niskich temperatru. Gdy po 6 niskich temp następuje wzrost temp o co najmniej 0,2 stC (w ciągu max 3 dni) to zaczyna się faza wysokich temperatur=faza lutealna, która trwa aż do @, który zwiastować może spadek temp i kółko leci od nowa:)
czyli faza niskich temp, SKOK (w okolicach którego jest owulacja), faza wyższych temperatur, @(spadek przed lub w trakcie @), faza niskich temp itd itd

jeśli dzidzi zamieszkała pod serduszkiem, to faza wysokich temp nie kończy się, tylko trwa do narodzin maleństwa :D a potem trzeba się siebie uczyć od nowa, bo się wszystko przestawić może :D
Na podstawie obserwacji temp dzidzi można podejrzewać, jeśli temp nie spada przez co najmniej 18 dni (tak piszą w mądrych książkach ;-) )
 
:-DWOW:-D dzęki dziewczyny n wyczerpujacą odpowiedź !!! właśnie wchodzę na tę stronke i poczytam sobie o co chodzi :tak: kurcze nie mam tyle cierpliwości zeby tyle czasu tak regularnie sprawdzac ta temp. ale spróbuje :tak: tnx i buziaki :-)
 
Słuchajcie , jakis czas temu a właściwie przed ostatnią @ zauwazyłam że mam na sutkach te tzw grudki montgomerego. Oczywiście myslałam że jestem w ciąży bo tu wyczytałąm że to jeden z oznaków ciąży, więc byłam nastawiona wtedy , ale okazało sie że nie jestem zafasolkowana.:no:no ale ja cały czas mam te grudki, sa widoczne najbardziej jak jest ciepło i sutki są duże.Te grudki sa ładne tzn takie równolegle rozłożone i wyglądają jak gęsia skórka tylko to nie od zimna :-) nie wiem , nie moge doczytac nigdzie co one znaczą:-(
 
reklama
Marzenixx to mnie teraz zszokowałaś bo ja cosik takiego jak ty opisujesz mam odkad pamietam!!!! nawet nie wiedzialam ze to ma jakis związek z ciążą?!?!!?:sorry2: i faktycznie wyglada to jak gesia skurka tylko ze na suktach :sorry2:
 
Do góry