reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Buzi@k nic sie nie bojaj nastepna w kolejce bedziesz Ty ,czuje to i tak bedzie ,zobaczysz ze za 3-cim razem Wam sie uda,trzymam kciuki.Nie wiesz przypadkiem cos na temat wiesiolka i jego skutkow ubocznych,bo jakos nieciekawie sie czuje a juz @ minela 3 dni temu ,a tak naprawde to ja bylo widac tylko w drogi dzien,bo pierwszy i ostatnie to tylko plamienia.A wiesiolek zaczelam brac od 3dc ,bo nie bylam pewna czy sie go stosuje od 1dc cz od 5dc,wiec szczelilam w srodek;-)
Pozdrawiam i zycze Wam (i sobie tak po cichu:-p)szybciutkiego zafasolkowania
 
reklama
[FONT=&quot]Klaudiu, już spieszę z wyjaśnieniem pojęcia ektopii:
"Pojęcie nadżerki jest w naszym kraju ogromnie nadużywane przez ginekologów, którzy nie stosując koloposkopii, z reguły nie odróżniają nadżerki od ektopii gruczołowej. Nadżerka to stan, w którym nie ma nabłonka. Natomiast gdy zamiast nabłonka płaskiego szyjkę pokrywa nabłonek gruczołowy, co uwidacznia się makroskopowo jako czerwona zmiana w obrazie kolposkopowym, widzimy nabłonek gruczołowy zamiast wielowarstwowego płaskiego, a więc mamy do czynienia nie z nadżerką, lecz ektopią gruczołową. A ektopia gruczołowa nie jest stanem patologicznym, nie wymaga żadnego leczenia, w obrębie tej ektopii zachodzi fizjologiczny proces zastępowania nabłonka gruczołowego przez nabłonek wielowarstwowy płaski, tzw. proces metaplazji płaskonabłonkowej. Interwencji wymaga co najwyżej stan zapalny, jaki może towarzyszyć temu procesowi. Czasem też należy uregulować cykl hormonalny kobiety. I to wszystko. Ektopia gruczołowa goi się sama - pod nabłonkiem gruczołowym znajdują się niezróżnicowane komórki rezerwowe, które dojrzewając, różnicują się w kierunku komórek nabłonka płaskiego. W ektopii wypalanie czy jakakolwiek inna interwencja jest błędem w sztuce, szczególnie karygodnym w przypadku dziewcząt i młodych kobiet".
Ponoć nawet 99% "nadżerek" to ektopie... Tylko nasi ginekolodzy zamiast wysłać nas na kolposkopie, od razu wypalaja lub wymrażają. A potem moga zaistnieć problemy z donoszeniem ciąży, z rozwieraniem sie szyjki w trakcie porodu, etc... Największe autorytety twierdzą, iż owa ektopia, bedaca stanem naturalnym nie utrudnia zajscia w ciążę. Większość ginków jest zdania odmiennego... I ja juz sama nie wiem co myslec:(
[/FONT]
 
ejo

ja na rzaie przystopowalam z namawianiem meza na trzecie dziecko, bo stwierdzil ze go za bardzo dusze:-p

zreszta nie wiem czy by cos z tego wyszlo bo mam mega nieregularne cykle teraz, w ogle od urodzenia Helen mi sie nie moge uregulowac, a nie karmilam jej w ogole piersia

kilka dni temu bylam na cytologii (takie profilaktyczne badania organizuje u nas centrum onkologii)i babka mnie opiperzyla z deka ze nie chodze do gina,a cykle mamjak stara babcia:-p

no to sie zapisalam i termin mam na 5 marca, suuuper

nawet nie wiedzialam o tej ektopii, dzieks mam pati

powodzenia zycze

bede do was zagladac od czasu do casu jak pozowlicie

pa
 
Hej
u mnie pojawilo sie cos w rodzaju @,ale blado rozowe i w malych ilosciach.Wiec pewnie sie rozkreci cholera jedna.No i to troche za wczesnie powinna byc za 3-4 dni.
Raczej malo optymistycznie to wyglada.....:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::no:
 
O paskuda jedna! Jedyny plus że przyszła wcześniej, czyli i nastepne starania możesz zacząć wcześniej... Jesli to jakies pocieszenie :(
 
No jesli sie rozkreci ta malpa,to na nastepne starania przyjdzie mi poczekac,bo moj wyjezdza na miesiac.
E tam.....
 
Bettinko do jutra pewnie sie wyjasni wiec narazie spokojnie, moja siostra tak miala ze przez 2 dni miala lekkie krwawienie a teraz ma coreczke he he.Moze sie czyms tez mocniej zdenerwowalas?
 
reklama
Witajcie :-)

Beiinka spokojnie może to jednak nie @ tylko implantacja :-) Poczekajmy na rozwój sytuacji ;-)

Ja od 7 w pacy :rolleyes2:

Dziewczynki ale stukacie tutaj :-D Czasami trudno nadążyć za Wami :shocked2::happy2:
 
Do góry