reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

Kroptusia


No ja bym jak najbardziej poszla do ginka. Nie znam sie na tym, ale moze by Cie troche obejrzal (bo na usg chyba za wczesnie). Przekaz mu ta radosna nowine....

Chyba pojde bo mam stresa :-( od dwoch dni mam lekkie skurcze co jakis czas takie bole brzuszka wiem ze to NORMALNE na poczatu rosnie macica itp ale w 1 ciazy przez to wyladowalam w 7 tyg na podtrzymaniu okazalo sie ze mialam wlasnie za malo progesteronu lekarz wogole zdziwiony jak przy takim poziomie zaciazylam i utrzymalam ciaze :-) wiec same widzicie ze wszystko jakos zapisane hehe dostalam pare zastrzykow i po tyg wyszlam i juz bylo ok datego teraz ten stresik chyba lepiej pojsc i miec z glowy niz kolejny tydzien glowkowac

Objawow poki co nie mam. Cykl wyglada jak wszystkie poprzednie poza 2 sprawami w kazdym cyklu mialam 7 dni przed owu bole juz brzucha i piersi w tym mc nic az do dnia po owu calkowita cisza nawet jakbym sie bardzo postarala nie wyszukala by ani jednego sygnalu choc dziewczyny niby pisza te co zafasolkowaly ze piersi drazliwe mialy urosly sutki ciagniecie w brzuchu ja widocznie jestem z tych co nie mialy nic :)

no ew to ze od 3 dni wstaje o 3 bo jestem tak masakrycznie glodna i nie moge spac poki czegos nie przekasze w dzien to samo co chwile ide do lodowki choc jestem okrutnym niejadkiem i tocze walke odwieczna z tata i M bo kaza mi jesc a ja poprostu nie jestem glodna :) mam nadzieje ze to jakis objaw a nie zmiana apetytu bo tak oczywiscie sobie wmawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wizyta jak nie pomoze, to na pewno nie zaszkodzi.
Moze od razu Ci ginka sprawdzi kontrolnie progesteron skoro mialas z tym przejscia w I ciazy.
 
Wizyta jak nie pomoze, to na pewno nie zaszkodzi.
Moze od razu Ci ginka sprawdzi kontrolnie progesteron skoro mialas z tym przejscia w I ciazy.

No tu bym sie klocila...6 lat temu zaszlam w 1 ciaze poszlam do gin i mowie okres sie spoznia test pozytywny a ta do mnie (gburka) "no i co w zwiazku z tym" ja w szoku (pierwsza ciaza mialam 22 lata studia ciagnelam i wogole liczylam na normana wizyte) a ja do niej ze chyba jestem w ciazy a ta "to ze nie ma okresu i test pozytywny nie musi oznaczac ciazy moze byc cysta torbiel pozamaciczna czy ze uroilam sobie" ... parawie sie rozplakalam zaczynam sie rozbierac do badania a ta "co pani robi" i kazala sie polozyc na kozetce zrobila USG BRZUCHA :szok: i ze niby nic tu nie widzi ze sobie uroilam to sie poplakalam po czym "a cos tu faktycznie jest jakis 5 tygdz" zbadala mnie "milo" i siadam na przeciw i "co dalej" a ta "a o co chodzi kupic se jakies witaminy i urodzic" wybieglam w placzu cala sie trzeslam balam sie isc do innego gina....po 2 tyg poszlam i byl zupelnie inny (prywatny tamta byla z poradni) i stwierdzil 7 tydzien wtedy zobaczylam pierwszy raz swoja fasolke....

Dlatego zostala mi taka blokada w glowie :( ze test pozytywny i brak okresu mimo ze sa objawy to jakies moga byc torbiele czy cos :( nic nie poradze ze tak mnie potraktowala i sie zablokowalam i terz sie boje wizyty i uslyszec "nic tu nie widze to nie ciaza".....sorry ale mam doly musialam sie wygadac
 
Na glupote jak na razie lekarstwa nie znaleziona. Glupia baba byla, a nie ginka. Olej ja z daleka....(wiem latwo mowic)

Normalna ginka wiec ze ciaza to duze przezycie, i nawet jesli kobieta nadwrazliwa jesli chodzi o ciaze - to ginka musi byc mila. Inaczej od razu bym ginke zmienila....
 
Niom glupia i tyle bez wyczucia szczegolnie czy 1 czy 2 ciaza kobieta przewrazliwiona myslalam ze o tym zapomnialam a teraz wrocilo wszystko pamietam stad ten stres i tysiac pytan :) b. przezylam 1 ciaze szczegolnie porod gdzie wlasnie przez glupote prawie stracilam mala i brak kompetencji myslalam ze jak 2 raz zajde bede spokojna ale to sie nie da stach jest :) dzis strasznie zaczely bolec mnie piersi z boku i na dole wiec mam nadzieje ze to dobry znak, w pn sie wszystko wyjasni badz gin powie ze jeszcze nic nie widac i kaze przyjsc za tydzien z doswiadczenia i opowiadan wiem ze po badaniu mozna stwierdzic wczesna ciaze rozpulchniona macica sine tam wszystko ale usg dopiero potwierdzi ciaze stad wiele dziewczyn woli czekac z tydzien dwa po dniu spodziewanej @ niz isc i uslyszec "moze byc to ciaza ale poki co nic nie widac prosze przyjsc za tydzien" to stres nie potrzebny
 
Na glupote jak na razie lekarstwa nie znaleziona. Glupia baba byla.....
Normalna ginka wie ze ciaza to duze przezycie, i nawet jesli kobieta nadwrazliwa jesli chodzi o ciaze - to ginka musi byc mila. Inaczej od razu bym ginke zmienila....

Masz racje Lolitka200:tak:Tez bym od razu ginke zmienila - co za kobieta. Przykro slyszec, ze ktos ma lub mial kiedykolwiek takie doswiadczenie z lekarzem:angry:

Kroptusia idz na wizyte, opowiedz wszystko a my 3mamy wszystkie kciuczki za Ciebie:tak::-):tak: i nie denerwuj sie juz tak, mysl pozytywnie:tak::tak:

Dziewczyny a ja tak z malym pytankiem ''Czy sa jakies konkretne objawy niskiego progesteronu?'' Bo ja mam brozowe plamienia na ok 7-9 dni przed kolejna @ i slyszalam, ze to moze byc wlasnie przyczyna niskiego progesteronu:-(, czy sa jakies inne objawy? ''Kiedy sie robi dokladnie badanie na progesteron?''
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a ja tak z malym pytankiem ''Czy sa jakies konkretne objawy niskiego progesteronu?'' Bo ja mam brozowe plamienia na ok 7-9 dni przed kolejna @ i slyszalam, ze to moze byc wlasnie przyczyna niskiego progesteronu:-(, czy sa jakies inne objawy? ''Kiedy sie robi dokladnie badanie na progesteron?''

Tez tak slyszalam ze plamienia szczegolnie BRAZOWE to objaw niskiego progesteronu. Ostatnio wiele o tym czytalam i wyczytalam ze najlepiej zrobic 7 dni po owu wtedy jest najwyzszy choc byly tez posty ze przy cyklu 28 dni gdzie owu byla 14 najlepiej miedzy 21-23 dc czyli tez tak 7-8 dpo potem jak nie doszlo do zaciazenia spada dlatego tez na wykresach z doswiadczenia widzialam ze tempka rosla do 7-8 dnia a potem zaczela delikatnie spadac bo progesteron podwyzsza podobno dlatego jak sie zaciazy tempka jest na wyzszym poziomie a jak nie to spada ale to tylko moje teorie bo czesto przy zaciazeniu sa wykresy trojfazowe czyli do owu niskie potem wzrost po owu spadk na implantacje i wzrost u mnie nie bylo tempka od owu 36,9-37,4

doczytalam ze jesli sie zaciazy ten progesteron 7 dpo jest o wiele wiele wyzszy trzy cyfrowy wynik badz iles tam % podwyzszony czasem stad to 1 sygnal ja mialam robic w tym mc ale odposcilam jak wspominalam
 
Ostatnia edycja:
Tez tak slyszalam ze plamienia szczegolnie BRAZOWE to objaw niskiego progesteronu. Ostatnio wiele o tym czytalam i wyczytalam ze najlepiej zrobic 7 dni po owu wtedy jest najwyzszy choc byly tez posty ze przy cyklu 28 dni gdzie owu byla 14 najlepiej miedzy 21-23 dc ....

Dzieki Kroptusia;-). Wydaje mi sie, ze u mnie tu tkwi problem, bo te plamienia pojawily sie dokladnie od momentu jak sie staramy o dzidzie ( 4 m-ce), wystepuja po owulce (mysle, ze ja mam - sluz, testy, bol czasem jajnika itd wystepuja) i trwaja prawie do okresu:-(. Cykle mam regularne 26dn, czasem male 1-2 dniowe odchylenia, ale rzadko. Mam testowac w sumie 1 stycznia, ale i w tym miesiacu plamienia, dzisiaj zaczal sie bol piersi i troche podbrzysza wiec @prawie duzymi krokami sie zbliza a tak liczylam na maly cud:tak::-):tak: W styczniu dokladnie 20 lece do Polski i mysle, ze zmieszcze sie w czasie, zeby zrobic to badanie na progesteron:tak:. Ciesze sie z jednej strony z tego. ''A jak dlugo sie bierze tabletki na uregulowanie i po jakim czasie znow mozna starac sie o dzidzie?czy mozna od razy?''
 
Dzieki Kroptusia;-). Wydaje mi sie, ze u mnie tu tkwi problem, bo te plamienia pojawily sie dokladnie od momentu jak sie staramy o dzidzie ( 4 m-ce), wystepuja po owulce (mysle, ze ja mam - sluz, testy, bol czasem jajnika itd wystepuja) i trwaja prawie do okresu:-(. Cykle mam regularne 26dn, czasem male 1-2 dniowe odchylenia, ale rzadko. Mam testowac w sumie 1 stycznia, ale i w tym miesiacu plamienia, dzisiaj zaczal sie bol piersi i troche podbrzysza wiec @prawie duzymi krokami sie zbliza a tak liczylam na maly cud:tak::-):tak: W styczniu dokladnie 20 lece do Polski i mysle, ze zmieszcze sie w czasie, zeby zrobic to badanie na progesteron:tak:. Ciesze sie z jednej strony z tego. ''A jak dlugo sie bierze tabletki na uregulowanie i po jakim czasie znow mozna starac sie o dzidzie?czy mozna od razy?''


Wiesz co ciezko mi powiedziec slyszalam ze byly dziewczyny ktore zaskakiwaly w nastepnym cyklu a byly takie co braly jakis czas, choc mysle ze gorzej jest jak jest podwyzszona prolaktyna czasem trudno ja zbic....
Co do owu myslalam tak jak Ty poszlam do gina a on skad wiem ze byla a ja ze wykres ff wskazal spadek po czym wzrost tempki sluz i bol jajnikow to sie usmiechna i powiedzial ze to zaden dowod jedynie pewnosc daje usg dlatego zaproponowal monitoring bo dzieki niemu lekarz stwierdzi czy pecherzyk rosnie i do jakich rozmiarow po czym czy jest owu czyli czy peka bo czasem nie pekaja nie ma cialka zoltego i przez to tworza sie torbiele. Dziewczyna ktora znalam miala pewnosc ze jest owu a przez rok nic i zrobila monitoring i tez sie okazalo ze albo nie miala albo miala niepelnowartosciowa...Poza tym jak kiedys gdzies na jakims forum napiszesz "owu mialam tego i tego dnia" to bardziej doswiadczone zapytaja "skad wiesz mialas monitoring bo tylko on daje 100% czy byla" sa tez testy owulacyjne gdzie pozytywny test niby oznacza ze za 24-36h nastapi owu ale musza byc 2 grube krechy u mnie nigdy takich nie bylo i sie zaczelam zastanawiac czy ja mam mimo objawow jak Ty ale chyba mam skoro fasolka jest w srodku (tak mi sie wydaje). Co do plamien w srodku cyklu po owu moga byc ale najczesciej jest to b. jasniutka krew i to pare kropelek na bieliznie badz poprostu plamienie i jest to wtedy to zagniezdzenie trwa dzien dwa oraz 2 sytuacja w dniu spodziewanej @ rowniez moze byc bo sie konczy zagniezdzac zarodek ktory sie zagniezdza zwykle od 7 dnia po owu do 14 cale siedem dni wiec roznie to bywa :)) mam nadzieje ze Ci nie namieszalam moja rada to zrobic monitoring i plemniczki meza a potem sie martwic hormonkami bo jak juz tu pisalam hormonki moga byc kiepskie ale jak jest ladna owu to mniejszy problem niz odwrotnie jednak to plamienie koniecznie powiedz lekarzowi
 
reklama
Wiesz co ciezko mi powiedziec slyszalam ze byly dziewczyny ktore zaskakiwaly w nastepnym cyklu a byly takie co braly jakis czas, choc mysle ze gorzej jest jak jest podwyzszona prolaktyna czasem trudno ja zbic....
..........a tez testy owulacyjne gdzie pozytywny test niby oznacza ze za 24-36h nastapi owu ale musza byc 2 grube krechy u mnie nigdy takich nie bylo i sie zaczelam zastanawiac............
........moja rada to zrobic monitoring i plemniczki meza a potem sie martwic hormonkami bo jak juz tu pisalam hormonki moga byc kiepskie ale jak jest ladna owu to mniejszy problem niz odwrotnie jednak to plamienie koniecznie powiedz lekarzowi

Dzieki Kroptusia;-). Co do owulacji to nie jestem pewna, to fakt nigdy nie robilam monitoringu, nigdy wczesniej nie slyszalam o czyms takim dopoki nie znalazlam sie na forum i zaczelam czytac na necie. :tak:Dzieki forum i Wam wiem DUZO wiecej o tym wszystkim:-):-):-). Nigdy tez nie myslalam, ze bede miec jakiekolwiek problemy w zajsciu w ciaze:-(.
Co do testow owulacyjnych - zastosowalam je pierwszy raz w tym cyklu.:tak:Zrobilam ich 4 i w 2im dniu stosowania byly dwie kreski mocne w 3 dniu ta testowa mocniejsza(co oznaczajo przyjscie owulacji) a 4 zrobilam po 2 dniach owulacji i kreska wyszla slabsza, co dla mnie oznaczalo juz spadek i po owulacji. W sumie wszytsko przebieglo prawidlowo :tak:, tak myslalam i mysle:-).
Do lekarza pojde tak czy inaczej, zrobie badania, ktore mi poleci, monitoringu nie zrobie, bo bede po owulacji juz i tylko na tydz do Polski a nie wiem czy w Szkocji robi sie takie cos, skoro oni do 3m-ca nie uznaja ciazy:angry:, ale juz dosyc na ten temat:tak:Hmmm.....zobaczymy co ma byc to bedzie.
W sumie te plemniczki meza tez by sie przydalo zbadac, tak ostatnio o tym rozmawialismy:tak::-):tak:A noz widelec to jego ''sprawka'':-D
Pozdrawiam i chyba zmykam na jakis seans filmowy z mezem:tak:. Moze zagladne jeszcze pozniej:tak:
 
Do góry