reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

tikanis twoja historia przeplata sie radościami i rozczarowaniami ale z tego wszystkiego wnioskuję, ze jesteś bardzo dzielna i masz naprawdę duzo siły, :tak::tak::tak::tak:.
Jednak dobry lekarz to połowa sukcesu, jedni potrafia odebrac ostatnią iskierke nadzieji a inni mówią, że jest szansa..... ;-);-);-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam Was kochane dziewczynki!
Ja teraz tak szybciochem zadam wam pytanko bo dużo pisać/czytać nie moge bo w pracy jestem, a sprawa jest pilna :-)
Mam cykle ok 33 dni, @ przylazła no i chciałabym zrobić w tym miesiącu badania hormonów żeby zobaczyć czy ze mna jest ok :tak:
Napiszcie mi proszę, kiedy i jakie mam zrobic... duzo kosztuja takie badanka? Jeszcze bym chciala zrobic takie na PCO...
Buziaki przeogromniaste,
:tak::tak::tak:

Dziewczynki napiszcie mi coś bardzo prosze...:-(
 
Dziewczynki napiszcie mi coś bardzo prosze...:-(
hej! Aga 00782 ja nie robiłam jeszcze hormonków, ale kiedyś tez o to pytałam dziewczyny i mam takie dane (to co spisałam jak Lilu i Tikanis kiedyś odpowiedziały)
2-4 dzien cyklu:
FSH
LH
THS

potem 14 dzien cyklu:
FSH
LH
estradiol

i na koniec 21 dzien cyklu:
progesteron, testosteron, prolaktyna PRL

Ale podobno prolaktyne mozna sprawdzic w kazdym momencie cyklu.

Stosunek LH:FSH (one mowia czy jest PCO) powinien być bliki 1, jeśli jest wiecej niż 1,5 to prawdopodobnie występuje PCO, ale dla potwierdzenia nalezy zrobić usg.

Cen nie znam niestety i sie nie orientuje...mam nadzieje, ze jeszcze zdążysz jutro zrobić te pierwsze jakie nalezy w 2-4 dniu cyklu.

Powodzenia Aga i sciskam mocno -dobranoc!
 
hej! Aga 00782 ja nie robiłam jeszcze hormonków, ale kiedyś tez o to pytałam dziewczyny i mam takie dane (to co spisałam jak Lilu i Tikanis kiedyś odpowiedziały)
2-4 dzien cyklu:
FSH
LH
THS

potem 14 dzien cyklu:
FSH
LH
estradiol

i na koniec 21 dzien cyklu:
progesteron, testosteron, prolaktyna PRL

Ale podobno prolaktyne mozna sprawdzic w kazdym momencie cyklu.

Stosunek LH:FSH (one mowia czy jest PCO) powinien być bliki 1, jeśli jest wiecej niż 1,5 to prawdopodobnie występuje PCO, ale dla potwierdzenia nalezy zrobić usg.

Cen nie znam niestety i sie nie orientuje...mam nadzieje, ze jeszcze zdążysz jutro zrobić te pierwsze jakie nalezy w 2-4 dniu cyklu.

Powodzenia Aga i sciskam mocno -dobranoc!

Dziekuje w.kropeczko :-) @ przylazla wczoraj o 20 wiec badanka zrobie w piatek, bo to tak naprawde bedzie 3 dzien :tak: a jutro bede obczajac gdzie je zrobic :tak: Buziaki wielkie
 
Dziekuje w.kropeczko :-) @ przylazla wczoraj o 20 wiec badanka zrobie w piatek, bo to tak naprawde bedzie 3 dzien :tak: a jutro bede obczajac gdzie je zrobic :tak: Buziaki wielkie
Jasne -posprawdzaj sobie jutro (wlasciwie juz dzisiaj) laboratoria - ktore je robia i popytaj jakie sa ceny, bo podobno sa czasem duze rozbieznosci cenowe, a przeplacac nie warto.
A i skoro i tak maja Ci pobierac krew do hormonkow to od razu mozesz tez sprawdzic sobie cholesterol - bo przy PCO jest zwykle podwyzszony.
Mam nadzieje, ze wszystko jednak bedzie u Ciebie w normie a badanka tylko Cie uspokoja i moze potem-jak sie juz nie bedziesz tym stresowac - to bedzie latwiej o fasolke - tego ci zycze!
.
 
w.kropeczka- heheh a taki znalazlam i wkleilam :))
eve84- mi kochanie lekarz nic nie mowil w ktore dni powinnam te badania zrobic wiec zrobilam je zaraz po @....:))
emma2- kochanie no pewno ze moge ci opisac co i jak... po krotce przez 8 lat bralam tabletki anty diane 35 glownie z powodu cery.. zawsze mialam problem z tradzikiem... ale diane 35 pomogly w 100%... w styczniu tego roku postanowilismy z mezem postaraac sie o malenstwo.. i od marca dzialalismy ale nie wychodzilo... w miedzy czasie chorowalam na zapalenie nerwa trojdzielnego.. cholerny bol bierze sie na to tabletki przeciwpadaczkowe,, ale oczywiscie w czasie staranek nie btalam.. cala sprawa zakonczyla sie tak ze powodem tej choroby byla ropa pod zebem... ot problem sie rozwiazal i nie moge powiedziec ze wina lekarzy ze nie wykryli tego syzbciej bo choc bralam przez rok przeciwpadaczkowe tabletki, mialam tomografie glowy, zdjecia zebow, akupunkture nic nie pomagalo.. organizm dal mi znak w postaci wyciekajacej ropy z zeba... i problems ie sam jakby rozwiazal oczywiscie leczenie kanalowe i sukces...byl czerwiec po odstawieniu tabsow tradzik wrocil z potrojna sila.. wygladalam okropnie,, stf na syfie...postanoiwlam szukac przyczyny, czulam ze cos nie tak musze miec z hormonami.. poszlam do mojej ginki ale ona dupa wolowa rozlozyla rece i stwoierdzila ze zarowno co do ciazy jak i tradziku jestem histeryczka.. poszlam do endokrynologa.. ten zas stwierdzil ze on tylko ma jedno wyjscie dla mnie antykoncepcja.. a jesli nie chce to nie moze mi pomoc.. wiec do kitu tacy lekarze...bylam zalamana nikt mi nie chcial pomoc... ktos polecil mi lekarza prywtanie przyjmujacego,, poszlam od razu stwierdzil u nie ze cos nie tak musze miec z hormonami i zaraz skirowal na badania.. oczywiscie wyszlo to co przypiszcazlam hormony byly ostro zawyzone stad problemy z zajsciem w ciaze i okropnym tradzikiem...skirowal mnie na operacje laparpskopie.. ktora mialam 13 sierpnia 22 planowo dostalam @... oczywiscie w dni moje pierwsze plodne po operacji od razu dzialalismy a pozniej wyjechalismy w podroz poslubna..2 dni przed @ dostalam okropnych mdlosci ale nic nie podejrzewalam bo towarzyszyla im biegunka.. pomyslalam efekt klimatu tunezji..wrocilam do domu i na drugi dzien 25.09 zrobilismy test- wyszly 2 grube mocne czerwone kreski.. bylam w 4 tygodniu i 6 dniu ciazy... bylam i jestem przeszczelsiwa...ze sie udalo...
wykryto u mnie pco- zespol policystycznych jajnikow powoduje to niemoznosc zajscia w ciaze plus tradzik i niereguralne @ choc w moim przypadku byly reguralne ale ich dlugosc byla zachiwana,, trawly 1,2 dni..
objawami owualcji byla bol podbrzuysza i ciagniecie pachwiny.. po dzialaniu po ok 10 dniach zaczely wystepowac bole glowy ktore nigdymi sie nie zdarzaly.. pozniej na 3 dni przed @ nudnosci, biegunjka,,, czy czyms sie wspomagalam??? kompletnie niczym... jedynie wycelowalam dzieki znakom mojego oraganizmu w moje dni plodne i sie udalo.. ale wszytsko zawdzieczam mojego doktorowi rogoszwskiemu..ktory dal mi 2 nadzieje.. jedna to malenstwo a druga to czysta cera.. cera od tamtego momentu jest duzo ladniejsza... nawet juz dobrze wyglada choc jeszcze troche do idealu jej brakuje...ale l;ekarz powiedzial ze teraz przy ciazy cera na bank mi sie juz uspokoi....:) jakby co to smialo pytaj
buziak kochane
W sumie,to moglabys napisac ksiazke.dziekuje!
 
Czesc dziewczynki!ja zmykam do pracy i wroce dopiero wieczorem.moze mi sie uda zajzec w ciagu dnia,ale watpie.milego dzionka!!!PA!PA!:-):-):-):-):-)
 
pysia510- pysciu kochana ja zawsze jak cos mi sie nie udaje.. zalamuje sie ale po chwili dostaje super energi i wtedy wyznaczam sobie cel.. i tak dlugo do niego daze az go osiagne.. zazwyczaj wyznaczam sobie termin do ktorego dany cel musze osiagnac i zazwyczaj sie udaje:):-D

a ja sie czuje fatalnie mdlosci towarzysza non stop, plus doszly okropne dusznosci..:////:baffled:
 
Pixelko ja mam pytanie do Ciebie.... pamiętam że i Ty ostatnio przed wizytą kontrolowałaś betkę i pieknie Ci rosła najpierw 200-coś, potem 800-coś:-p a przy jakiej byłaś na usg? moja urosła w poniedziałek 1107, dzisiaj 2242 i się waham czy iść jutro na usg czy poczekac jeszcze tydzień, nie chcę sie denerwować jesli usg mało wykaże, napewno rozumiesz.... a czytałam że echo zarodka, poza pęcherzykiem który wtedy powinien być oczywiście widoczny, jest przy 5000...może Ty wiesz jak sie ma hcg do usg?.......

Calla ja proponuje zaczekać ci do 7tc...nie sprawdzać bety bo ta im wieksza tym wolniej przyrasta....ja byłam 6t4dc...przy cyklach 28 dni owu 15-17dc gdzieś więc wiedziałam, ze serduszko i zarodek powinien już sie na dobrym sprzęcie i usg dopochwowym pojawić....gdyby go nie było czekałabym w stresie kolejne 10 dni na kolejne usg...na szczęście tym razem tam był....ale najbezpieczniej jest pójsc w 7tc...
 
reklama
Do góry