reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

w.kropeczka dzięki Skarbie ale powiedz mi jeszcze czy można to mieć po ciąży i skąd się to bierze? Byłam u mojego lekarza w Polsce 4 tyg temu bo długo nie miałam@, zbadał mnie dokładnie (strasznie tego nie lubię!!!!!!) i dał mi tylko Luteinę. Kazał brać 5 dni 3x dziennie pod język. Powiedział, że jest wszystko ok i zatrzymanie okresu może się zdażyć po odstawieniu tabletek. To dobry lekarz, rzetelny i ludzki. @ przyszedł. Z obserwacji śluzu było wszystko tak jak w książkach, teraz jest białawy i lepki, ale jak pisałam wcześniej dziwnie się czuję. Dziś dostałam dziwnych bóli krzyża, nie jakiś strasznych ale dyskomfort i napięcie w dole brzucha, to że z każdą godziną szlag mnie trafia i wściekam się o byle co to już dla mnie przegięcie. Może nie jestem oazą spokoju ale raczej radosna i wyluzowana a tu wścieklizna jak nie wiem co.
Trochę sobie poprawiłam humor Internetowym testem ciążowym, niezłe jaja : robiłam to dla hecy z 6 razy i raz ciąża a raz brak i tak na zmianę, niezły ubaw:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
w.kropeczka dzięki Skarbie ale powiedz mi jeszcze czy można to mieć po ciąży i skąd się to bierze? Byłam u mojego lekarza w Polsce 4 tyg temu bo długo nie miałam@, zbadał mnie dokładnie (strasznie tego nie lubię!!!!!!) i dał mi tylko Luteinę. Kazał brać 5 dni 3x dziennie pod język. Powiedział, że jest wszystko ok i zatrzymanie okresu może się zdażyć po odstawieniu tabletek. To dobry lekarz, rzetelny i ludzki. @ przyszedł. Z obserwacji śluzu było wszystko tak jak w książkach, teraz jest białawy i lepki, ale jak pisałam wcześniej dziwnie się czuję. Dziś dostałam dziwnych bóli krzyża, nie jakiś strasznych ale dyskomfort i napięcie w dole brzucha, to że z każdą godziną szlag mnie trafia i wściekam się o byle co to już dla mnie przegięcie. Może nie jestem oazą spokoju ale raczej radosna i wyluzowana a tu wścieklizna jak nie wiem co.
Trochę sobie poprawiłam humor Internetowym testem ciążowym, niezłe jaja : robiłam to dla hecy z 6 razy i raz ciąża a raz brak i tak na zmianę, niezły ubaw:tak:
Sara123 -nie wiem niestety czy mozna miec PCO po ciąży, ale wydaje mi się, ze tak...Bo kobiety maja nieraz PCO a mimo to zachodza w ciaze, wiec automatycznie po ciazy tez niby miec to chyba mozna (jak sie myle to napewno lepiej zorientowane w tym temacie dziewczyny mnie poprawia) Ale Ty sobie tym glowy nie zaprzataj, bo - jak bylas u lekarza niedawno i Cie badal to na pewno wykrylby PCO gdybys takie miala (robilas tez moze usg? bo podobno to wykrywa sie najszybciej na usg lub ewentualnie robiac badania hormonow-gdy na usg nic nie widac - tak wykryte PCO miala własnie nasza Tikanis). Wydaje mi sie jednak, ze skoro jestes "swieżo" po badaniu -i jak piszesz w dodatku - po badaniu u dobrego lekarza to nie musisz sie o PCO martwic. A masz jakies inne objawy z tych co wczesniej ci wymienilam jakie sa przy PCO? Bo samo zatrzymanie okresu moze byc u Ciebie wynikem samoregulacji w organizmie po odstawieniu pigulek, wiec nie ma sie czym martwic. Masz leki -stosuj i proboj...choc ja mysle po cichutku ze ty juz skutecznie sprobowalas stad te ciagniecia w brzuchu, napiecie i inne objawy....
Ktory masz teraz dzien cyklu? Bo cos mi sie zdaje ze moze testowanko bedzie pozytywne....Czego bardzo Ci zycze!!!


Michalinko-to bardzo dobrze ze tak szybko trafilas do lekarza, ze nie zwlekalas dluzej i ze lekarz od razu zajal sie badaniami , anie kazal ci czekac i probowac przyslowiowy rok....i jak odpowiednio cie teraz poprowadzi z lekami, wywolaniem owulacji i i monitorungiem cyklu to napewno szybko sie uda! powodzenia!

Aga00782 -masz racje -jestesmy wszystkie kochane i wyjatkowe i piekne i wogole to jesteśmy naj!!!! I tak mamy myslec kazda z nas o innej i kazda z nas o sobie samej!
No to czekam z Wami na to zbiorowe testowanko, ja nie testuje co prawda...ale mocno wam wszystkim dopinguje!!!! Oby @ nie przyzala!!!!!!!!! Cos czuje ze bedzie fala II 11stego i posypią się fluidki, oj posypią.....


No dobrze moje kochane, uciekam pod prysznic i do lózeczka, bo ostatnio to straszny nocny marek ze mnie a potem rano mam klopot wstac o normalnej godzinie:-)

Owocnej nocki staraczki i do jutra!
 
Ostatnia edycja:
w.kropeczka dziś był 22 dzień, @ planuję na przyszły weekend, z obserwacji śluzu dni plodne były od końca zeszłego tyg do pon-wt może. Ja jestem zdecydowanie nocnym markiem, mój M pracuje na noce więc siedzę praktycznie sama ( bo Kuba śpi jak niedźwiedź).
Dla wszystkich łaknących wiedzy polecam www.ebrzuszek.pl ciekawe artykuły i dużo informacji - właśnie ją odkryłam ;-)
Nawet nie wiecie Moje Drogie jak to dobrze mi w Waszym gronie:-) tak jakby wreszcie przyszedł dzień, a ze względu na pogodę Szkocja jest jak krecia nora choć przy pięknym dniu widoki wynagradzają wszystko ;)
A wracając do spółkowania to robiliśmy to tak często, że mój M aż nie mógł uwierzyć więc może się zasiało, trzymam kciuki za nas i za Was wszystkie:-);-):tak::-):-)
(kurna ale mnie boli krzyż)
 
w.kropeczka- kochanie dziekuje:* wiem powinnam sie cieszyc i ciesze ale mysle ze to hormony szaleja stad jeszcze tradzik i ta zmiana nastrojow.. bedzie lepiej - juz sie usmiecham dla ciebie:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
a co do ciebie to chyba jednak stawialabym na te badania hormonkow za wszelka cene,, bo latwo jest brac tabletki i sie truc.. mnie tak leczyla poprzednia pani doktor specjalistka ktora 8 lat faszerowala mnie tabletkami diane ktore pomogly na tradzik ale przyczyna lezala od srodka.. ale jak widac lala na mnie...wkonu sama musialam wziasc sie za siebie bo chyba dalej bym czekala na nie wiadomo na co..
sara123- witam cie w naszym gronie:) dokladnie jest tak jak mowi w.kropeczka, dodam tylko ze jesli chodzi o zajscie w ciaze normlanie jajniki otoczone sa blonka cienka , przy pco ta blonka jest bardzo gruba co utrudnia wydostawania sie komorek.. stad nie ma owulacji..ja mialam laparoskopie czyli mowiac prostym jezykiem zrobili mi kilka dziur w jajnikach.. co okazalo sie skuteczne bo zaraz po operacji zaszlam w ciaze..:-D
i rzeczywiscie jest tak ze jak sie ma pco- to rownowaga hormonalna jest zaklocona.. czyli objawy sa takie ze mozna nie miec @ przez nawet pol roku.. albo sie ma rozne.. albo tak jak ja mialam reguralne ale trwaly 1 ,2 dni takze w tej kwestii byly zaklocenia.. pozatym tradzik,, i inne objawy o ktorych pisze w.kropeczka..ale skoro lekarz u ciebie nie wykryl pco tzn ze go nie masz... sposobem na jego wykrycie jest usg choc nie zawsze , jesli ma sie usg to jajniki sa powiekszone,, u mnie byly normlanych rozmarow wiec trzeba bylo zrobic badania hormonow przysadki mozgowej i wyszlo ze stosunek pewnych dwoch hormonow,, norma to max 1,5.. u mnie bylo 5,5.. takze prawie trzykrotnie podwyzszony.. jesli bys miala jakies pytania to smialo pytaj! :happy2:
 
Dzieńdoberek :-);-):happy2::-D

Kochane Staraczki pisze bo jestem w szoku, że dzisiaj pierwsza tu jestem:-) Życzę wszystkim udanego dnia i przesyłam buziaki. Cosik mi się zdaje że niebawem będzie straszliwy wysyp ll na tym naszym forum. Zobaczyci to bedzie bardzo dobry miesiąc i dostaniecie najlepsze prezenty od Mikołaja w życiu - kruszynke pod serduchem.
Tym to optymistycznym akcentem kończe i śle 1000 buziaków;-)
 
ekki- cos w tym jest ze najwiecej ciąz zaczyna sie w miesiacach listopad, grudzien.
Psychologowie twierdzą ze ma to związek z dniami wolnymi.
Czyli ze jak są swieta, mamy wolne...to co? z lozka nie wychodzimy:-D:-D
 
ekki- cos w tym jest ze najwiecej ciąz zaczyna sie w miesiacach listopad, grudzien.
Psychologowie twierdzą ze ma to związek z dniami wolnymi.
Czyli ze jak są swieta, mamy wolne...to co? z lozka nie wychodzimy:-D:-D

To baaaaaaaaaardzo sie cieszę Czarodziejko, ja też myslę że to super pora na zafasolkowanie;-) Same fajne i najbardziej nastrojowe chwile w roku przed nami:-) Nie ma chyba nic bardziej magicznego niż Boże Narodzenie, choinka, zapach pierników w kuchni, gwiazdki aniołki, jemioła ach...... rozmarzyłam się:happy2: tylko w tym roku trzeba chyba uważać z grzanym winem a to jedyny alkohol który piję:sorry2: i też tylko czasami hahahahah taka bezalkoholowa laska jestem:-D Oj mam nadzieję, że nasze fasolki będą już z nami:-)
Czyli co? Dni wolne drogie Panie w łóżku;-)
Pozdrawiam pa pa:happy2:
 
A u mnie żadnych oznak ciąży, temperaturka od dwóch dni 36.8. a to już 7 dzień po owu, dwa dni jeszcze wcześniejsze temp. 36.7 , nic mnie nie boli, nie ciągnie, nie mam wstrętu do zapachów, potraw, ani braku apetytu.... NIC NIC NIC:-( poprostu NIC:-:)nerd::-(
A to był cykl z owu ze zdrowego jajnika i naprawdę myślałam, ze tym razem może sie udać. Widać MOŻE znaczy tyle co i NIE MOŻE:-:)dry::wściekła/y::dry::-(.
Czasami mam naprawdę dość......:cool2:

Przepraszam, ze tak tylko o sobie, ale musiałam sie wygadać:zawstydzona/y:
 
reklama
witam dziś wszystkich u mnie dziś słoneczko świeci ale strzasznie zimno brrrr... , tylko w domku siedzieć a tu trzeba do pracy iść ehhhh
pysiu510 chyba za wcześnie na objawy ciążowe bo ja dopiero od kilku dni mam wstręt do niektórych zapachów a i nie wszystko mogę jeść ale przed terminem @ nie miałam żadnych ozank poza bólem piersi i takim ciągnięciem w pachwinie. Wiec chyba trzeba jeszecze poczekać do terminu @ i wtedy zatestować ;-). Trzyma kciuki za twoje testowanie :-)
 
Do góry