reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Cześć Dziewczyny!
Byłam dziś u ginekologa... Jestem troche smutna bo lekarka ani nie potwierdziła ciąży ani nie wykluczyła... :baffled: Zrobiła mi usg i powiedziała że nic nie widać, że macica jest pusta :-( Prawdopodobie to za wcześnie albo powiedziała że zarodek w ogóle się tam nie pojawi :-( Nie jestem zadowolona z tej wizyty... wiem ze jest za wczesnie (minely niecale 3 tyg od owulacji) ale lekarka nakrecila sie tym ze misiaczke mialam 12 sierpnia... Wolalabym isc do swojego ginekologa ale ostatnio sa do niego takie terminy ze wymiekam (trzeba sie zapisywac miesiac wczesniej a to prywatna klinika!)
Imagination napisz koniecznie co Tobie powie w pon ginekolog i czy bedzie cos widac na usg bo zdaje sie ze jestesmy na podobnym etapie...

Na razie lekarka powiedziala zeby jeszcze jutro poleczyc sie czoskiem, plukac gardlo, uzyc tantum verde i gdyby skoczyla mi goraczka to od razu wziasc antybiotyk... na razie mam 37,5... powiedziala ze tem powyzej 38 jest niebezpieczna w ciazy :-(
Nie wiem czy to angina bo ja kilka razy mialam angine i szczerze mowiac czulam sie o wiele gorzej no i przede wszystkim mialam wysoka goraczke... Antybiotyk ktory zapisal mi tamtem lekarz nie jest szczegolnie bezpieczny w ciazy - gin powiedziala ze lepszy jest augmentin (czy cos takiego) ale na angine srednio sie nadaje :confused:
Poza tym lekarka zpisala mi jeszcze duphaston :confused::confused::confused: na potrzymanie ciazy... juz sama nie wiem co o tym myslec... Za tydzien amam kolejne usg... w miedzy czasie mam zrobic dwa razy bete...
Czy ktoras z Was wie jaki powinien byc przyrost po 48 godzinach???:confused:
 
reklama
Poza tym lekarka zpisala mi jeszcze duphaston :confused::confused::confused: na potrzymanie ciazy... juz sama nie wiem co o tym myslec... Za tydzien amam kolejne usg... w miedzy czasie mam zrobic dwa razy bete...
Czy ktoras z Was wie jaki powinien byc przyrost po 48 godzinach???:confused:
Duphaston ja też biorę na pewno nie zaszkodzi.
Beta powinna wzrosnąć o 66% ale to chyba tylko tak orientacyjnie. Tylko pamiętaj żeby zrobić w tym samym laboratorium.
Ja słyszałam, że w ciąży można brać apap a on też jest na gorączkę nic gin o tym nie mówiła?
Nie martw się będzie dobrze:tak: Ja 26 dni po owulce miałam tylko pęcherzyk ciążowy 6 mm i lekarz powiedział, że wszystko jest ok u Ciebie to pewnie jeszcze za wcześnie dlatego nic nie widać. Ja myślałam, że jak się jest w ciąży to od razu jest fasolka w brzuchu a okazuje się, że to wszystko się stopniowo odbywa i też trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Jak boli Cię gardło to pamiętaj żeby nie pić ani za gorących ani za zimnych płynów, możesz też popłukać gardło woda(szklanka letniej)+sól(płaska łyżeczka). Poleż w łóżeczku i się wygrzej :tak: będzie dobrze.
Podobno pęcherzyk ciążowy jest widoczny dopiero jak beta jest powyżej 1000
 
Ostatnia edycja:
Katarzynak83 znalazłam takie informacje na temat przyrostu beta hcg:

Ważniejsze od bezwzględnych wartości HCG są przyrosty jego stężenia w czasie !
W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży.
Wskazaniem do badania HCG jest także monitorowanie skuteczności leczenia ciąży pozamacicznej metotreksatem oraz nadzór prowadzony po leczeniu zaśniadu groniastego lub nowotworów kosmówki.

Kochana rozumiem Cie w zupełności, że nie jesteś zadowolona z wizyty.. w końcu chodzimy do lekarza, zeby sie czegoś bardziej konrektnego dowiedzieć.... :angry: ale najaważniejsze że nie wykluczyła ciąży, może rzeczywiście jest jeszcze bardzo wcześnie.. ale trzeba byc dobrej myśli, napewno wszystko się pięknie rozwinie :tak::tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
Duphaston ja też biorę na pewno nie zaszkodzi.
Beta powinna wzrosnąć o 66% ale to chyba tylko tak orientacyjnie. Tylko pamiętaj żeby zrobić w tym samym laboratorium.
Ja słyszałam, że w ciąży można brać apap a on też jest na gorączkę nic gin o tym nie mówiła?
mi ginekolog powiedziala ze mozna brac apap, na wszelki wypadek kupilam sobie.
A czemu trzeba w tym samym laboratorium robi?? Myslesz ze moga sie roznic wyniki? Szerze mowiac nie chce mi sie jechac do tego laboratorium gdzie dzis dobilam bete...
Mi lekarka dzis poweidziala "nie chce pania straszc ze to ciaza pozamaciczna ale..." :crazy::crazy::crazy: Mam nadzieje ze to jeszcze za wczesnie na usg i za tydzien bedzie ok... w pon jak robialm bete to mialam 99 wiec gdzie mi tam do 1000 :szok:
 
mi ginekolog powiedziala ze mozna brac apap, na wszelki wypadek kupilam sobie.
A czemu trzeba w tym samym laboratorium robi?? Myslesz ze moga sie roznic wyniki? Szerze mowiac nie chce mi sie jechac do tego laboratorium gdzie dzis dobilam bete...
Mi lekarka dzis poweidziala "nie chce pania straszc ze to ciaza pozamaciczna ale..." :crazy::crazy::crazy: Mam nadzieje ze to jeszcze za wczesnie na usg i za tydzien bedzie ok... w pon jak robialm bete to mialam 99 wiec gdzie mi tam do 1000 :szok:
Mi gin mówiła, że w laboratorium mogą używać różnych odczynników i dlatego powinno się robić w tym samym żeby się nie potrzebnie nie denerwować.
Spokojnie będzie dobrze, nie denerwuj się bo fasolki nie lubią jak się mamy denerwują.
 
Katarzynak83 wkurzająca jest ta lekarka nie ma co!:wściekła/y: Co za baba, przychodzi ktoś do niej w nadziei, że usłyszy dobre wiadomości a ona sobie "gdyba" o ciąży pozamacicznej.... jak się czegoś nie jest pewnym to się nie straszy... takie jest moje zdanie.. po co Ci wnosi w uszy rzeczy, ktorych nie jest pewna... wrrrrrrr..:no::crazy:

Może rzeczywiście powinnaś odwiedzić innego lekarza....
 
reklama
katarzynak83 to jest jeszcze bardzo wczesna ciaza wiec nie martw sie, przy kolejnym usg bedzie juz widac zarodek :tak: Wiem to bo moja kolezanka jakis czas temu przechodzila dokladnie taki sam stres... Po tygodniu poszla na kolejne usg i okazalo sie ze ciaza nie jest pozamaciczna i widac bylo juz zarodek....:-) Tak wiec glowa do gory, lekarze czasem lubia poprostu czasem niepotrzebnie straszyc....:wściekła/y: Ale jestem przekonana ze w Twoim przypadku wszystko sie wyjasni baaaaardzo szybko
Pozdrawiam