reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Ja kupiłam na recepcji gdzie przyjmuje moj pl gin. Musza miec na stanie. Gdzie twój przyjmuje? W jakiejś klinice? Albo zamów przez bootsa
 
reklama
loczkis z tego co piszesz to napewno jest to jakis rodzaj pokrzywki:tak: jest cos takiego jak pokrzywka idiopatyczna czyli taka która pojawia się bez przyczyny może ty to własnie masz... albo jakaś inna musiałabyś sobie poczytać o rodzajach pokrzywki bo jest tego naprawde duzo w necie i moze coś cie naprowadzi, moze jest coś co powoduje u ciebie te ślady ale poprostu nie zwracasz na to uwagi. Dał Ci lekarz jakies leki na to?????
Edith ja nauczyłam się sama diagnozowac swoje choroby, bo wiadomo jak tu jest z lekarzami, poza tym lubie wiedzieć co mi jest, znależienie tej choroby zajęło mi trochę, ale w końcu uzyskałam odpowiedź. Pytasz czy bardzo mi to przeszkadza, wiesz jak biorę te takie zwykłe przeciwalegriczne tabletki to jest w miare ok, da się przeżyć, choć bardzo irytujące i krepujące jest to jak podrapie sie po twarzy i kilka minut później mam czerwone pręgi na twarzy jakby ktoś mi batem przyłożył:sorry2: musze bardzo się kontrolować, jak jestem między ludzmi... Natomiast jak przestaje brac te tabletki to po kilku dniach robi się nieciekawie i bardzo mnie swędzi całe ciało co oczywiscie powoduje natychmiastową reakzcje czyli pregi na całym ciele, a im więcej się drapie tym jest gorzej i tak w kółko, także nie wiem jak to bedzie jak bedę musiała je odstawić i nie brać przez całą ciazę....
A jak jest u twojego M?? jemu tez wszędzie się to robi??? na twarzy równiez? swędzi go to????
 
loczkis no niestety staro... jak ja byłam na pierwszym roku jak się urodził a teraz ma 11 lat i jest prawie mojego wzrostu ;-) a poszukiwania pracy hmmm słabo... rozsyłam cv... ale jakoś nie ma odzewu... sama nie wiem czy się martwić czy nie...

Agitatka faktycznie dziwnie z tym lekarzem... ale nie denerwuj się przede wszystkim...

Roxii dobra jesteś że znalazłaś co ci jest... nigdy nie słyszałam o takiej chorobie... ale to co napisałaś na ręce już zniknęło ci ? czy masz jeszcze jakieś ślady?? może powiedz w klinice co znalazłaś, co to może być za choroba i niech oni powiedzą czy coś z tym robić...
 
Abed tak już dawno to zniknęło to pojawia się kilka minut po zadrapaniu i urzymuje się przez jakies 15-20 min, a potem ani śladu. Wiesz u mnie w klinice nic mi na to nie poradzą, bo ja chodzę na oddział gdzie zajmóją się tylko leczeniem niepłodności, pewnie odeslą mnie do mojego GP. Poza tym troche boje się im o tym powiedzieć, bo jeszcze przez to cholerstwo transfer mi odwołają:sorry2: Nie wiem narazie nic z tym nie bede robic, po transferze nie będę brała tych tabletek na alergie i zobacze jak bedzie. Jesli się uda i bede w ciaży, a objawy się nasilą to wtedy pójd ez tym do GP i zobaczymy.
Agitatka kurka dziwne ze nigdzie w aptece nie mają dupka i ze nie moga zamówić:baffled: ja wiem ze oni tu tego leku nie znaja za bardzo wiec moze dlatego tak, no ale co ten gin nie wiedział o tym ze tak trudno jest zdobyć ten lek??? kurka moze faktycznie zamów ze stroni bootsa....
 
Agitatka, niezle z tymi tabletkami, nie denerwuj sie, jak masz ta mozliwosc z bootsa to zamow. Przynajmniej wiesz, ze to duza porzadna firma a nie jedna z malych aptek.

Roxii ale ty masz magiczna alergie :baffled: ja tez jestem alergiczka, atopowe zapalenie skory, ale o dziwo po przeprowadzeniu sie do UK mi zlagodniala. Czyzby caly ten shit w ich jedzeniu mi pomogl:-p Masz racje nie mow nic w klinice, ale na twoim miejscu juz bym odpuscila sobie tabletki na alergie, bo jednak bez powodu nie sugeruja na ulotkach zeby nie prowadzic po niektorych, one jednak troszke hormonow zawieraja albo innych specyfikow. Przynjamniej bedziesz miala pewnosc, ze nic nie zaszkodzi twojej kuracji zastrzykami itd.

Abed, trzymam kciuki za prace, czasami trzeba wiecej czasu. Glowa do gory, na pewno sie ktos odezwie!

A ja wlasnie smaze placki ziemniaczane z pieczarkami, mniam. Prawie 1,5kg ziemniakow starlam. Malz sie tak dorwal na poczatku, ze wszystko znikalo z patelni expresowo, taka syzyfowa praca. A pozniej zwala na mnie to, ze mu brzusio rosnie :p Teraz ladnie laduja w miseczce, beda na kolacje i przekaske w srodku dnia :) Zapraszam na poczestunek :tak:
 
Agitatka z reguly wszyscy mieli go na stanie, a jak nie to zamawiali i na nastepny dzien juz byl. Z tego co wiem, tu w Irlandii Dupka nie stosuja tak czesto jak w Polsce, ale podaja go standardowo po 3 poronieniu, wiec nie jest tak, ze go wcale nie stosuja. tak przynajmniej powiedziala mi moja GP. i wapie, zeby system zdrowotny roznil sie tak bardzo od tego z Uk, ze wcale nie znaja Duphastonu :baffled: a moze twoj lekarz po prostu jakos inaczej go zapisal, albo oni nie moga tego przeczytac? moze to glupie, ale nic innego mi nie przychodzi do glowy :-( a jak w bootsie maja na stronie, to chyba na miejscu tez powinni miec, albo chociaz beda mogli go zamowic, probowalas juz tam? trzymam kciuki, zeby ci sie udalo, i nie denerwuj sie, na pewno wszystko bedzie dobrze :tak:
Abed na razie mysle, ze nie masz sie co martwic, ja powiem ci szczerze ze tez powoli zaczynam rozsylac CV, i tez zero odzewu, zobaczymy jak to wyjdzie ;-)
Roxii moja pokrzywka nie dokucza mi az tak bardzo, najgorzej jest jak puchnę, ale tak to jest w miare ok, juz sie do tego przyzwyczailam :tak: w sumie nie biore zadnych lekow, mialam przepisane zwykle przeciwalergiczne, ale przez starania nie bralam ich wcale, bo sie balam, ze moga mi zaszkodzic :-( pytalam lekarza tutaj, jak juz bylam w ciazy, czy ta przypadlosc moze powodowac problemy, ale babka twierdzila, ze nie.
 
Roxii, u mojego to tak wyglada, ze wystarczy lekko zadrapac (naprawde baaaaaaaaardzo leciutko, on to odczuwa jako laskotanie) i wtedy pojawiaja sie biale slady , cos takiego jak tu Biały dermografizm – Atopowe Zapalenie Skóry. I robi sie to mu na calym ciele, w zaleznosci gdzie sie go pomizia. Na szczescie nie swedzi i nie jest zaczerwienione. W sumie to ma bardzo wrazliwa skore i poddatna na wszelkiego rodzaju uczulenia i wysypki.
 
loczkis dobrze że u Ciebie nie jest to tak uciążliwe i w zasadzie możesz funkcjonowac bez leków, bo wiadomo ze zawsze lepiej nie brac niż truć się czyms co i tak niewiele pomaga. Ja niestety próbowałam nie raz odstawic je i niezbyt było dobrze, dlatego troche się boje tego co bedzie jak będę w ciąży. Ale narazie nie ma co, jeszcze w ciaży nie jestem, bedziemy się tym martwic później;-)
joasia no nie wiem czy ta moja alergia taka magiczna:-D te tabletki zadnych hormonów niezawierają wiec raczej nie wpłyną na kurację zastrzykową, ale w ciaży to ja ich brac nie będę mogła jak już wczesniej wspominałam. A ty na to atopowe zapalenie skóry bierzesz jakies leki?? jak Ci się to objawia???
Abed powodzeniu w szukaniu pracy, mam nadzieję, ze niedługo uda się dorwac coś fajniego;-)
Edith no to nie jest u niego tak źle i dobrze ze go nie swędzi, więc pewnie nie jest to dla niego jakos bardzo uciażliwe. U mnie jak widać było na zdjęciach robi się to czerwone, spuchniete i skóra swędzi:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Roxii, ja od malego mam ta alergie, tego sie wyleczyc nie da ale mozna kontrolowac. Lekow zadnych nie biore, no chyba ze jest zle to sie wspomagam tabletkami bez recepty. Jako nastolatka musialam jednak lykac te z hormonami, z wiekiem duzo zelzalo. Oprocz tego mam jedna masc, ktora zawiera hormony, czasem zdarza mnie sie jej uzyc kiedy pojawia sie suche, zarozowione swedzace plamy na twarzy. W moim przypadku musze uwazac co i w jakiej ilosci zjadam, takze niektore perfumowane kosmetyki. Uczulenie wychodzi mi glownie po cytrusach, ale tak jak napisalam jesli zjem ich za duzo, truskawki to najwiekszy alergen, takze cale michy ze smietana to juz nie dla mnie, trzeba bylo uciac porcje :( Pomidory czasem uczula, kiwi jest okropne bo buzia momentalnie swedzi. Wodka tez potrafi mnie uczulic. Kiedys bylo naprawde zle, drapalam buzie do krwii, a pozniej ze strupami nieladnie wygladajacymi chodzilam, mialam po tym lekkie przebarwienia, blizny. Uczulenie wychodzilo mi rowniez na przegubach kolan i lokci, nie dalo sie nie drapac. Mam nadzieje, ze i tobie z wiekiem przejdzie albo zlagodnieje jak i mnie. Dobrze by bylo gdybys trafila na dobrego dermatologa, moze da sie to jakos kontrolowac.
 
reklama
joasia no to nieciekawie to twoja choroba przebiegała:baffled: Dobrze, ze z wiekiem ci zelżało. Ja na szczęście aż do krwi się nie drapie, choć nie wiem jak by było gdybym całkiem odstawiła tabletki.... własnie tego się obawiam. Trafic na dobrego dermatologa to naprawdę szczęście, którego ja nie miałam. Zobaczymy jak teraz in vitro się nie uda i nie będę w ciąży to może poruszę tą sprawę, pójde do GP i najzwyczajniej w świecie powiem mu co mi jest i wytłumacze. Ale boję się tego że on nie bardzo będzie wiedział o czym ja w ogóle mówię... no zobaczymy. Czytałam trochę o tej chorobie i często ma ona podłoze psychologiczne i łaczy się z depresją i stanami lękowymi, a ja niestety jestem poddatna na takie rzeczy:sorry2: Wyczytałam nawet że w leczeniu tej pokrzywki czasami stosuje się antydepresanty i czesto one przynoszą dobre rezultataty, o ile depresja jest powodem tej choroby. Mi samej cieżko ocenić, ale bradzo możliwe że u mnie jest to na tle psychicznym...
 
Do góry