reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

A to jest krwawienie czy tylko takie plamienie, bo to też może świadczyć o owulce, pęcherzyk pękł i może pojawić się lekkie plamienie.
.
No na razie lekkie plamienie.
Nigdy nie mialam plamien na owulke, tylko zawsze tydzien po niej ,a wlasciwie to tydzien przed @ ,bo jak mi sie te plamienia,(a raczej krwawienia bo dosc mocne sa) spoznialy to i @ tez.
Teraz to dopiero 11dc. Wiec juz wogle nic nie rozumiem:no:. Wydaje mi sie ,ze szyjka jest nisko ,bo z latwoscia ja moge dotknac, czy jest zamknieta ,czy otwarta nie potrafie okreslic ,no i jest twarda raczej ,wiec chyba na owulke to mi to nie wyglada:no:.
No ale mozliwe ,ze to ona ,z tego by wynikalo ,ze moj cykl mialby w tym miesisacu 23 dni.:unsure:
No pozyjemy zobaczymy.
 
reklama
Hejka

Powrócilam z urlopu. Wybawilismy sie super, nogi jeszcze bola. Narazie sie rozluznilismy, sa u nas dziadki meza. Kochane 3mam kciukaski za Was- buzka
 
witam serdecznie :) ja ze szkocji - Aberdeen :)
rudzia789 witaj :-)

Powrócilam z urlopu. Wybawilismy sie super, nogi jeszcze bola. Narazie sie rozluznilismy, sa u nas dziadki meza. Kochane 3mam kciukaski za Was- buzka
Ola to widzę, że urlop udany skoro nogi jeszcze bolą :-D:-D:-D
Ja jeszcze 2 miesiące i też wybywam się urlopować:yes::cool2:
 
Mola na moim wyniku norma jest do 29.9. 52 to chyba zdecydowanie za dużo. no chyba że to 52 masz po obciążeniu - tzn dali ci przed pobraniem jakąś tabletkę. ja mam wynik 44.2 i dostałam bromegron. biorę już 3 dzień spać się po nim chce jak cholera bo obniża ciśnienie.
NIE KOCHANA, WYNIKI ROBIŁAM BEZ OBCIĄŻENIA(CHYBA INNE JEDNOSTKI TU MAJĄ)
]

O kurcze ,to moglo byc TO myslisz? :rolleyes:,a nam staranka wczoraj nie wyszly :no:,zbyt zmeczeni bylismy :-(.
Ja juz sama nie wiem ,bo dzis 37,05 ,czyli jakby troche opadla:confused2:.
Sluzik minimalny ,ale metny:zawstydzona/y:. Z ta szyjka to jeszcze nie umiem rozrozniac :sorry:.

Ah moze po paru miesiacach pomiarow i obserwacji mi lepiej bedzie szlo ;-).

KRUFKO ja mysle ,ze moze tu maja jakies inne jednostki niz w Pl.
Nie ma co straszyc Moli, bo moze rzeczywiscie wszystko jest w normie skoro tak powiedzieli. Choc trzeba byc uwaznym ,bo mi w PL tez wszyscy lekarze mowili ,ze w normie mam wyniki i nie mam sie co martwic ,a jak sobie poczytalam w necie to wyszlo ,ze nie jest to tak super, jak mi to przedstawiali:no2:.
Nie ma sie co martwic MOLA ,ale dopytaj na nastepnej wizycie , tak dla wlasnego spokoju ,czy w tej normie to tak jakos w srodku jestes ,czy na granicy ?
KOCHANE DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE ZE MNĄ JEST WSZYSTKO OK , OWULKI MAM PRAWIDŁOWE POPROSTU JESTEM SUPER ZDROWA TYLKO MÓJ M MA WYNIKI ZŁE I TU TKWI PROBLEM:zawstydzona/y:
Wlasnie odkrylam na innym forum norme PRLw mlU/L " norma prolaktyny to od 40,0 do 470,0 mlU/L "
Czyli Mola ,nie ma sie czym martwic ,twoj wynik bardzo ladny jest :-)
NOWŁAŚNIE CO MIESIĄC MAM SUPER OWULKI I NAWET WIEM KIEDY, TESTY POTWIERDZAJĄ (TAK DLA PEWNOŚCI JE ROBIĘ)
Mola twój wynik jest bardzo dobry, tak jak pisała a`isha, potwierdzam i ja, poprostu laboratoria stosują różne jednostki pomiaru. Ja miałam Polaktyne – 521,4 nIU/ml norma dla kobiet 40-470, no i jak widać u mnie trochę za wysoka.


Przed owulką może być cały czas na stałym poziomie lub lekko spaść, potem następuje skok, a rozpoznajemy go po tym że tempka jest wtedy wyższa o min. 0.2 stopnia od 6 poprzednich temperatur. Przy twoich cyklach trudno tak na ślepo określic kiedy możesz mieć owulkę, dlatego mierzenie tempki bardzo ci w tym pomoże.

a'isha a w którym miejscu mierzysz ta temperaturkę? Z własnego doświadczenia wiem że najlepiej w pochwie.

A ja zrobiłam dziś rano jeszcze raz test i znowu wyszedł negatywny ale okresu nadal nie mam więc jest jeszcze szansa.

Tez tam mierze:tak:.
Zobaczymy co bedzie dalej. Juz sama nic nie wiem:oo2:,:no2:
Dzis zaczelam tez krwawic , a zawsze mam te dodatkowe krwawienia tydzien po owulce :baffled:.

Do GP nie ide bo i tak mi nic nie powie ,a do szpitala termin dopiero na 17sierpnia:-(.
Eeeh...Juz mi sie wszystkiego odechciewa :sad:.
A JA DO KLINIKI CZEKAM DO 28 WRZESNIA A LEKARZ MI MÓWIŁ 6 TYGODNI NA OSTATNIEJ WIZYCIE :no:
A to jest krwawienie czy tylko takie plamienie, bo to też może świadczyć o owulce, pęcherzyk pękł i może pojawić się lekkie plamienie.

A o tych długich terminach i czekaniu na wizyty to mi nic nie mów, też przez to przechodzę, czekam na wizyte w klinice, napisali mi ze moge czekać od 4 do 6 miesięcy. Ręce opadają. Mam nadzieję że wcześniej coś się wyjaśni albo już zajdę w ciąże.
I JA TEŻ MAM TAKĄ NADZIEJĘ , MOŻE ONI SAMI CZEKAJĄ NA TAKI OBRÓT SPRAWY A DLA NAS BYŁOBY TEŻ ŁATWIEJ NIŻ CZEKAĆ Z WIZYTY NA WIZYTĘ:tak:
Hejka

Powrócilam z urlopu. Wybawilismy sie super, nogi jeszcze bola. Narazie sie rozluznilismy, sa u nas dziadki meza. Kochane 3mam kciukaski za Was- buzka
WITAJ Z POWROTEM KOCHANA;-)
witam serdecznie :) ja ze szkocji - Aberdeen :)
WITAMY , WITAMY:-)
JA DZIŚ MIAŁAM WKOŃCU TEN ZABIEG HSG NASZCZĘŚCIE NIC NIE BOLAŁO TYLKO STRASZNIE BYŁAM WYSTRASZONA I OCZYWIŚCIE NIE BYŁAM POBLOKOWANA W ŚRODKU :-( WYCHODZI NA TO ŻE JESTEM W PEŁNI ZDROWA TYLKO Z MOIM M JEST PROBLEM MA ZŁE WYNIKI I DLATEGO NAM NIE WYCHODZI WIECIE CO MIAŁAM NADZIEJĘ ŻE TE HSG POMOŻE NAM ŻĘ JEST JAKAŚ BLOKADA , PRZEPCHNĄ JĄ I BĘDZIE DOBRZE A TY WYNIKI SUPER -CZYŚCIUTKO . NIEWIEM JAK POMÓC MAM MOJEMU M ABY PORAWIŁY MU SIE WYNIKI BIERZE WITAMINY , CYNK , KORZEŃ ŻEŃ SZENIA I SELENIUM CO JESZCZE MOGĘ ZROBIĆ NIE WIEM???:no:
 
"Melisa jak juz będziesz w Polsce zrob sobie badania krwi na podstawowe hormony. gdybym wiedziałam o tym wcześniej już dawno bym je zrobiła a tak czekalam co miesiąc że @ nie przyjdzie. wszystkim wam to radzę bo to chyba najlepszy sposób na sprawdzenie czy wszystko jest ok. ja zaplacilam 100 zł za 4 hormony."

Dzieki krofka nie pomyslalam o hormonach, poczytałam troche o tym bo w ogóle to zielona byłam...:zawstydzona/y: zrobie tylko progesteron i prolaktyne bo akurat bede w 20dc ,
a FSH i LH trzeba robic na początku cyklu a ja tak długo w Polsce nie bede:-( A jakie ty robiłas hormony?

Witam
Wiecie jak to jest z temperaturą w czasie owulki? Spada czy wzrasta? :confused:
Teraz przy moich cyklach wydłużonych i pokręconych zupełnie nie wiem kiedy mam się spodziewać. Zrobię sobie test owulacyjny, ale nie wiem nawet kiedy pierwszy zrobić.Normalnie cykle mam 30-35 dni, teraz się zrobiły coś ok 45 dni w ostatnich dwóch miesiącach. Może dzięki tempce mogę rozróżnić że owulka się zbliża :confused::confused::confused:

Bajeczka ja tez mam takie długie cykle jeden trwał 39 drugi 40 dni , z tego co sie orientuje w takich długich cyklach to owulka powinna byc ok 20 dc ale moze być tez pózniej np 30 dopiero.
Mierz cały czas tempke a test spróbuj ok 18dc i 19dc jesli owulacja bedzie 20 to test bedzie pozytywny i 20 wzrosnie ci tez temperatura o jakies 0,2 stopnie (ja własnie tak bede robic w tym cyklu.) No chyba ze temperatura wzrosnie ci wczeniej to zrob wtedy test w dzien wzrostu.

witam serdecznie :) ja ze szkocji - Aberdeen :)

A ja też witam:-)
 
Ostatnia edycja:
witam serdecznie :) ja ze szkocji - Aberdeen :)

Wtamy serdecznie w nszym gronie.

A oto wiadomości z dzisiejszego dnia: tempka poleciała na łeb, rano niewielkie plamienie, więc @ lada dzień.
Dzwoniłam też do tej kliniki żeby zapytać kiedy wreszcie będę miała ta konsultację, powiedzieli że właśnie wysłali list z terminem, nie uwieżycie na kiedy, dopiero na 21 października, myślałam że się przesłyszałam ale nie, pan wyraźnie potwierdził że to ten termin i nie da rady wcześniej. Chyba poszukam jakiejś prywatnej kliniki albo polecę do Polski. Tak myślałem żeby wybrać się do lekarza i żeby dał mi skierowanie na HSG, bo myślę że tu może leżeć przyczyna. Wyczytałam ostatnio, że jak ktoś miał w przeszłości częste zapalenia przydatków to możliwe są zrosty.

Słyszeliście gdzieś jakiejś klinice w UK gdzie można zrobić prywatnie to HSG, najbardziej pasowałby mi Londyn?
 
Bajeczka ja tez mam takie długie cykle jeden trwał 39 drugi 40 dni , z tego co sie orientuje w takich długich cyklach to owulka powinna byc ok 20 dc ale moze być tez pózniej np 30 dopiero.
Mierz cały czas tempke a test spróbuj ok 18dc i 19dc jesli owulacja bedzie 20 to test bedzie pozytywny i 20 wzrosnie ci tez temperatura o jakies 0,2 stopnie (ja własnie tak bede robic w tym cyklu.) No chyba ze temperatura wzrosnie ci wczeniej to zrob wtedy test w dzien wzrostu.
Dzięki mellisa za wyjaśnienie:-). Ja zaczęłam mierzyć tempke dość późno bo w 9 dc (skleroza nie boli :rofl2:) ale mam nadzieję że coś z niej wyniknie. Poczekam jeszcze kilka dni i zrobię testa owulacyjnego.
 
reklama
Melisa ja FSH i LH tez robilam i byłam w 22 dniu cyklu. lekarz może sobie sprawdzić na danym moment cyklu jak to wygląda. zresztą na wyniku z laboratorium miałam rozpisane normy na poczatek cyklu, przed owulacją, po owulacji a nawet menopazę :)

ja zrobiłm FSH, LH, prolaktynę, plus prolaktynę z obciążeniem :)

"Podwyższona prolaktyna to najczęstsza przyczyna braku ciąży. Jego nadmiar jednakże blokuję owulację. Jej wysoki poziom często także obniża progesteron - hormon niezbędny w II fazie cyklu dla rozwoju zarodka. Prolaktyna zwana jest także "hormonem stresu" - jej poziom podnosi się w sytuacjach dla nas nieprzyjemnych.
Stąd tak ważny jest jej prawidłowy poziom, zarówno podstawowy jak i z tzw. obciążenie - takie badania bowiem jako pierwsze należy zrobić w przypadku trudności z poczęciem. "Obciążenie" to właśnie obraz zachowania się prolaktyny w sytuacjach strsesowych. Badanie zatem prolaktyny z "obciążeniem" polega na:
- pobraniu krwi ww celu zbadania poziomu podstawowego
- podaniu badanej osobie tabletki metocloparamidu i ponownym zbadaniu poziomu prolaktyny po upływie jednej godziny."


Cześć Rudzia :) witaj Ola po urlopie ;)
 
Do góry