reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

..:: Staraczki marzec 2013 ::..

Ja mam ten lek na receptę i na ulotce jest info, że zbyt duża dawka może powodowac uszkodzenia płodu - ale własnie ze względu na dużą dawkę bez recepty się go nie dstanie. Ale skoro Ty kupiłas tą wit bez recepty, to jest to pewnie zwykła dopuszczalna dzienna dawka, która jest tez w niektórych suplementach. Podobno teraz dołożyli ja do PregnaPlus. Więc chyba nie ma powodów do obaw. Ale może zapytaj przy okazji gin dla pewności.
 
reklama
Zapytam swojego gina ale dopiero 7 maja, sama nie wiem co robić. Może będę brała co 2 dni ta witaminę.

ailatan1987 ja Femibion Natal biorę dokładnie rok, od kwietnia 2012. I zauważyłam że włosy mniej mi wypadają no i szkietki są mocne jak nigdy dotąd. Jak tam dziś się czujesz?
 
Ja dokładnie biorę od dnia spodziewanej @, tzn od wtedy co już wiedziałam, że jestem w ciąży wtedy. Ale jakoś nie zauważyłam jakichś zmian :)

A dziś nie jest najlepiej! Dalej brzuch mnie boli, ale wyżej jakby żołądek i jeszcze na dodatek krzyż! Mam zwolnienie do końca tygodnia. Koleżanka do mnie pisała przed chwilą i kazała zrobić test na bakterię helicobacter! Bo jakaś tam jej znajoma miała takie objawy - ból brzucha, też w szpitalu była i nic nie wyszło i ból krzyża i wyszło, że to ta bakteria i bierze jakieś antybiotyki na to. Zaraz lecę do apteki po ten test! Ale masakra, bo to trzeba tam wpuścić kilka kropli krwi z palca :crazy: Przecież ja tego sama nie zrobię! :-( Nie mogę patrzeć na krew, bo się boję:szok:
 
Brrr... odważna jesteś że się decydujesz na samo-ukłucie. Mnie aż włosy na rękach stanęły z wrażenia. A nie robią wyniku na obecność tej bakterii w laboratorium jakimś??? Może byłoby łatwiej, niż samej się kaleczyć?
 
Właśnie znalazłam w necie, że robią jakiś test oddechowy na tą bakterię i to niedaleko mnie! Ale koszt 250zł tego testu! Więc wolę najpierw się upewnić co mi wyjdzie w tym z apteki, cena ok 25zł, jeżeli wyjdzie, że coś jest nie tak to pójdę i na tamten test, żeby było 100%... Kupię go, ale poczekam na mojego J jak wróci z pracy, żebyśmy to razem zrobili :szok: Tam jest podobno też jakiś opatrunek tak jakby odkażający, żeby najpierw wytrzeć palec tym. Masakra jakaś :no:
 
Taki test robi się jeszcze podczas gastroskopii. Pobiera się wycinek, który jest badany na obecność tej bakterii. Miałam kilka lat temu to baanie, do przyjemnych nie należy ale da się przeżyć. Brałam ponad dwa tyg antybiotyk i dolegliwości minęły. Ale skoro teraz można zrobić test z kilku kropel krwi, to i tak znacznie lepiej niż gastroskopia.
Smerfna a jaka jest dawka tej Twojej wit?
 
Może faktycznie lepiej wykonać test z apteki, bo na sama myśl gastroskopii ciary przechodzą.

marce_la moja dawka to 1000 j.m., a jaka dawke Ty dostałaś na receptę?
 
Smerfna ja mam przyjmować 2000 j. dziennie ale mam stwierdzony duzy niedobór. Z tego co czytałam to normalnie, podczas prawidłowego poziomu powinno sie przyjmowac 400 j., w ciąży zapotrzebowanie jest podobno na 800 j. Ale ta Twoja dawka jest dosyc duża, to może wstrzymaj się do wizyty? Niedobór jest zły ale nadmiar tez nie służy.
 
reklama
Kupiłam ten test. Kurde, ale czekam na mojego J, bo sama go nie zrobię :( Tylko tutaj potrzebny jest spirytus, żeby palec odkazić, to mój J od razu kupi jak będzie wracał. Bo nie mamy spirytu w domu, nie pijemy :D Ogólnie i tak nie jest teraz najgorzej, bo nawet stałam w kuchni i kroiłam warzywa, bo zupę robię, jeszcze się gotuje kalafiorowa. Ale jest fajnie ciepło na dworze aż chce się iść na spacer, ale nie pójdziemy, bo jak chodzę to mnie to trochę boli :-( Co mi kur** jest?! :wściekła/y:
 
Do góry