reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

..:: Staraczki marzec 2013 ::..

Agaawa, i wyznaczył Ci owulkę w ten sam dzień co u mnie :)

Costa, ja właśnie też za bardzo nie wiem jak to jest z tym dodawaniem i odejmowaniem temperatury. Też czytałam gdzieś o tym. Jak sobie zmierzyłam raz o 4.00 (a zawsze o 5.30 mierzę) to musiałam mu zaznaczyć zignorowanie temp. bo inaczej owulka wskakiwała mi 9 dc, na dwa dni przed pozytywnymi testami owulacyjnymi, a to chyba niemożliwe. Może jakbym dodała temperat. to wyszłoby inaczej, ale nie wiem jak i już nie chciałam mieszać :)

A z tym rowerem, to Ł mi go tak przywoził od dwóch lat, i cały czas mowił, że nie kupujemy bo on ma tam w Niemczech nowy tylko go musi przywieźć :-) aż teraz się zebrał w sobie i go przywiózł. Tylko, że jak zajdę to za wiele na nim nie pojeżdżę :), może trochę :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja kurcze codziennie zapominam mierzyć.
Za szybkie pobudki mi moja niedobrota robi. Nawet kawy w spokoju wypić nie moge.
Przygotowujecie sie jakoś specjalnie do zaciążenia? Ja dopiero co zaczynam swoją przygodę i w sumie nie wiem od czego zacząć. :-)
Zaczęłam jeść w koncu w miare normalnie..bo przez ostatni czas sie ostro odchudzałam. Mam jeszcze od groma rozstepów :( i pewnie bedzie jeszcze gorzej.
 
anna2101, ja niestety po pierwszej ciąży po 6 latach dalej mam rozstępy :-(, już nie są takie widoczne, ale są. Ale ja w pierwszej ciąży przytyłam 27 kg :-D, później schudłam (zostało mi nadprogramowe 5 kg) a rozstępy zostały :-(
 
Ja przytylam 20kg. Przed ciążą ważyłam 51kg. teraz waga mi spadła do niecałych 51. ale brzuch wygląda tragicznie. w sumie nie wiem czy mógłby gorzej wyglądać :) wiec zbytnio sie nie przejmuje. używałam wielu kremów i nic nie pomogły. Ciążę z córcią miałam nieplanowaną i nie przygotowywałam sie do niej :) a córcia jak byk sie urodziła- 4250g :)
 
Ja tez mam roztepy straszne.malo widoczne ale sa.. ale ja od tycia potem chudniecia I znowu tycia.... z waga mam straszne problemy. Niby jem zdrowo a waga sie nie rusza a biegac czy chodzic nie moge bo mam rozwalona kostke po dwoch operacjach i kolano. A jeszcze jedna operacja mnie czeka.:dry: dziewczyny czy wam tez sie czasem takie zaczerwienie pojawia na roztepie I swedzi? Ja mam sucha skore moze dlatego :-D

Anna co do przygotowa ja biore kwas foliowy juz drugi miesiac i teraz mieze tempke :tak: no i intensywnie zucam palenie co mi ostatnio slabo idzie tyle stresow
 
Spróbowałam sobie dodać 0,15 stopnia (bo tak gdzieś wyczytałam, że 0,05 za pół godziny) i wyszła mi owulacja jeden dzień wcześniej niż teraz. No to zostawiam tak jak było, jeden diabeł, ważne, że była :)

Costa, teraz już mi się nic nie pojawia na rozstępach, ale kiedyś tak właśnie miałam, zaczerwienienie i swędzenie.
Za to mam zwisy na brzuchu, których się nie mogę pozbyć :no:
 
No własnie ten kwas foliowy. Musze polecieć do apteki by kupić. Brałam w pierwszej ciąży na początku. U mnie ciezko idzie i z mierzeniem tem i z rzucaniem palenia. Jestem straszny nerwus..wszystko mnie denerwuje i cieżko rzucić. :) Powiedzialam ze jak skończę paczke to rzucam definitywnie :) hehe. nie wiem jak mi to wyjdzie bo juz kilka razy sobie to postanowiłam. Obiecałam sobie ze jak zajde w ciążę druga to rzuce palenie i nigdy do niego nie wroce :) oby sie udało.
MNie czasami rozstepy swedzą strasznie..ale nie zaczerwieniają sie.
 
Cześć dziewczyny, no proszę w UK znowu słoneczny dzień:-)Aż nie mogę w to uwierzyć.
Wiecie kochane rozstępów się już pozbyć niestety nie da, z czasem zrobią się jaśniejsze. Zwisającą skórę trzeba wzmocnić, ale efekt zależy od tego w jakim stopniu straciła ona swoją elastyczność.
A rozstępy w drugiej ciąży mogą się pojawić w zupełnie innej części brzucha, to zależy jak dzidzia będzie ułożona.
Ja bym proponowała juz teraz zacząć dbać o brzuszki, uda i piersi, aby skóra była elastyczna.
Mogę Wam kochane podpowiedzieć kilka sprawdzonych metod jak uchronić się przed rozstepami, jestem kosmetologiem od 12 lat :-) i różne problemy już widziałam. Ale najważniejsze to profilaktyka.
U mnie jeden dzień mniej do testowania:-)
Dzisiaj niestety trzeba wracać do pracy, więc idę się szykować.
Miłego dnia kobietki!!!
 
:) Miło ,że jest ktoś kto sie na tym zna :)
ja do moich rozstepów przywykłam.Pokochałam je tak samo jak moje dziecko..zyje z nimi juz tyle czasu :) Mąż też je uwielbia :D haha skóry na szczęście nie mam dużo. brzuch prawie płaski. Mam nadzieje ze tylko na plecach mi nie wyjdą jak przytyje czy cos.
 
reklama
żabucha, to jak masz sprawdzone metody to dawaj :) Może faktycznie lepiej zacząć teraz się starać niż później nie patrzeć w lustro :) Ja nie powiem, kiedyś trochę ćwiczylam, ale to było dawno temu. Jeszcze żebym w pracy się ruszała, a tak to siedzę praktycznie 8 godzin za biurkiem :-(
 
Do góry