reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki listopadowe 2012 :)

Karola a ty kiedy kolejne planujesz? :)

krówka jak Kalinka była jeszcze noworodkiem to myślałam, boże jakie kochane dziecko, mogę już się starać o kolejne :) niestety czym Kalinka starsza tym bardziej absorbującym dzieckiem się robi. Ma wszsytkie cechy dziecka HNB (High Need Baby) na czele z byciem NIEODKŁADALNĄ. normalnie moje dziecko ma żyroskop w tyłku, jak tylko próbuje się ją położyć na macie to zaczyna marudzić a gdy jednak ktoś odważy się to zrobić to płacz jest niesamowity. Jak zacznie spać więcej w ciągu dnia niż 20 minut i nie będzie spędzać całego dnia u mnie na rękach to może, podkreslam może kiedyś pomyślimy o drugim.

Bardzo chciałabym żeby Kalinka miała rodzeństwo ale nie wiem czy dałabym radę fizycznie i psychicznie z dwoma takimi Hajnidkami.
 
reklama
dziewczyny muszę się wygadać bo sfiksuję chyba... jestem zmęczona fizycznie i psychiczne, Kalinka daje mi nieźle w kość. Cały dzień praktycznie muszę ją nosić na rękach, nawet zatrzymać się nie za bardzo można ani usiąść bo zaraz się pręży, wygina się i zaczyna marudzić. Najchętniej spędziła by cały dzień w oknie patrząc na przejeżdzające samochody. Jest nieodkładalna, gdy tylko próbuję ją położyć, to zaczyna płakać, nie zbliży się do podłoża na pół metra a już jest płacz. Czasami jak ma lepszy dzień do poleży chwilę na macie, dopóki nie porozrzuca wszystkich zabawek, bo potem się nudzi i już na ręce trzeba ją brać. Śpi po 20 min w ciągu dnia, o ile z nią leżę, gdy wstanę zazwyczaj się budzi. Jak już jakimś cudem uda mi się wymknąć to aż nie wiem co mam robić przez te 20 min, jeść, umyć się, iść siku, posprzątać w domu, coś ugotować. Normalnie czuję się zakładnikiem własnego dziecka. Trochę lepiej śpi na spacerze ale co z tego jak i tak w tym czasie nic nie zrobię ani nie odpocznę bo muszę z nią spacerować. Jedynie co mogę coś zjeść, kupuję sobie wtedy sok i jakaś bułkę słodką i jem idąc z wózkiem. Zawsze powtarzałam, że nie chce by moje dziecko było jedynakiem tak jak ja ale z każdym dniem co raz bardziej utwierdzam się, że chyba nie dam rady fizycznie i psychicznie by znów przechodzić przez to wszystko. Gdybym miała pewność, że drugie będzie inne to może ale pewnie będzie takie samo albo jeszcze gorsze Emotikon frown Najgorsze, że zaczynam się na nią denerwować dlaczego nie jest taka jak jej równieśnicy, dzieci koleżanek, one śpią ładnie, leżą grzecznie, same się bawią, nie wpadają w furię przy ubieraniu się... wiem przecież to nie jej wina, że taka jest, że jest dzieckiem bardziej wymagającym no ale przykro mi, że koleżanki mają czas na wszystko, na jedzenie, na spanie, na sprzątanie, na oglądanie tv.... Nie ogarniam tego normalnie, nie ogarniam Emotikon frown tak bardzo czekałam na nią by wreszcie się pojawiła, jest wyczekanym wystaranym dzieckiem a ja zamiast cieszyć się macierzyństwem jestem niewyspana, przemęczona, sfrustrowana i nerwowa :(
 
Karola po'pierwsze jesteś wielka! po drugie jesteś wspaniałą mama! I tego proszę się trzymać :) moja córka też z tych nie śpiących nie znoszących się ubierać a ja wyglądam przypominając coraz bardziej wieszak. Do tego straszak, któremu też trzeba czas poświęcić. Również zazdroszczę innym koleżanką, że ich dzieci śpią! Ale powiem ci szczerze, że najlepsze co mi się trafiło to ta dwójka dzieci :)
 
Karola kochana ppczekaj chwile niunia zacznie raczkowac i bedzie lepiej zobaczysz... od poczatlu jest taka wymagajaca?? Bo u nas emis na poczatku był super grzeczny... i zaczal sie robic nieznosny jak zeby zaczely wychodzic..no i tak zostalo.. mysle ze tez dziala na nasza niekorzysc uzalezbienie od cyca...
Wiem co przehodzisz..

U mnie rmil dodatkowo chory jest.. oczy cale zaropiale ze po spaniu otworzyc nie potrafi... kaszel katar.. mnie jeszcze gardło boli tez kaszle i katar mam...
Co do drugiego dzidziusia to nie martw sie instynkt macierzynski max za 2 lata da o sobie znac hihi ;)

Pozdrawiam
 
Witajcie dziewczyny ....wpadlam zerknac co tu sie dzieje i co Akuku TY mnie kobieto zaskakujesz ...wow... mega gratulacje::) Juz wiadomo czy chlopiec czy dziewczynka??


Karola jestes napewno cudowna mama... moze mala ma gorzy czas, zyczy by dnia na dzien była troszke łaskawsza i chociaż troche pozwolila mamie cokolwiek ogarnac :)
 
Smerfik witaj , co u Ciebie ?opowiadaj.
Jeszcze nie wiadomo..ba ja jutro mam pierwsze usg w tej ciazy :D ale w uk plci nie mowia tak wczesnie:
 
reklama
Do góry