reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki Kwietniowe :) 2013 !

anuszka, a apropo szpitali - jak ja poroniłam to w szpitalu mieli do mnie pretensje , ze się wczesniej nie umówiłam.... Mój mąż chciał ich zabić tam...
 
reklama
anuszka serio serio :tak: na prolaktynie nie znam sie zupelnie ale znalazlam artykul.

Hormony mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jeśli ich poziom jest prawidłowy wszystko działa we właściwy sposób, natomiast wszelkie wahania mogą powodować zaburzenia różnych funkcji. Jeśli chodzi o prolaktynę jest to hormon szczególnie ważny dla kobiet. Właściwy poziom prolaktyny jest szczególnie istotny podczas starania się o zajście w ciążę, ale także już podczas samej ciąży. Poza tym prolaktyna pływa na możliwość produkcji mleka u kobiet karmiących piersią. Wytwarzanie tego hormonu odbywa się w przysadce mózgowej i jego stężenie we krwi powinno wynosić poniżej 20 ng/ml, a najlepiej poniżej 15 ng/ml. Czasami sprawdza się też poziom prolaktyny po obciążeniu MCP i nie powinien on być wyższy niż podstawa razy 6. Natomiast podczas ciąży i karmienia piersią przekracza on normę, i w związku z tym nie powinno dochodzić do owulacji, a także menstruacji. Jeśli jednak stężenie prolaktyny jest wyższe niż 20 ng/ml, a sytuacja ta nie dotyczy kobiety ciężarnej lub karmiącej, mamy do czynienia z hiperprolaktynemią. Powinna być ona leczona, bo może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz problemy z zajściem w ciążę. O ile brak menstruacji oraz małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę są pożądane zaraz po porodzie i podczas karmienia piersią, to poza tymi przypadkami stają się problemem. Na szczęście hiperprolaktynemię można skutecznie leczyć. Zanim jednak zostanie stwierdzone, że kobieta ma problemy związane z poziomem prolaktyny we krwi należy wziąć pod uwagę, że jej poziom jest różny w ciągu całej doby. Poza tym pewne rzeczy mogą mieć na niego wpływ, na przykład stres, jedzenie czy faza snu. Jak zostało zaznaczone właściwy poziom prolaktyny jest szczególnie ważny dla kobiet i ma duży wpływ na zajście w ciążę i jej utrzymanie. Jednak zdarzają się przypadki podwyższonego poziomu prolaktyny u mężczyzn, które ma wpływ na obniżenie libido i produkcji plemników. W związku z tym dla mężczyzn, którzy pragną mieć dzieci również bardzo ważne jest to, aby prolaktyna była w normie. Jeśli para pomimo dłuższych starań nie może doczekać się upragnionej ciąży na pewno jednym z badań jakie zleci ginekolog będzie sprawdzenie poziomu prolaktyny u kobiety, ale być może później także u mężczyzny.
 
a to TSH to moze sie zmieniać?od czego to jest zależne?

kurde no mam nadzieję że tak juz pozostanie.

michalina
nie wiem czy już gdzieś o tym pisałaś ale to musi być straszne ... może kiedys nam to opowiesz ... jak bedziesz gotowa ...
:* for ju ...
my staramy sie około 3 lat ...
mam dwie bliskie koleżanki i kuzynke które w tym czasie poroniły ... przeżywałam to razem z nimi a może nawet bardziej ...
 
A mogę prosić o bardziej na babski łeb wytłumaczenie tej prolaktyny? Bo czytałam 2 razy i nie rozumiem. Niby nie zachodzilam bo mi tego hormonu brakowało, ale owulacje miałam . Teraz ciągle karnie piersią czyli mam wysoki poziom hormonu? Powinno mi to naturalnie pomoc zajść w ciążę?
Co do testów. Ja 2 dni przed dowiedzeniem się że zaszlam kupiłam 25 testów owulacujnych i nie pietam ile ciazowych. Potem je oddalam ale ciazowe zostawilam w razie w. Teraz znów by się przydały bo zostawialam sobie chyba 2 tylko. Tyle że na ebayu za ten zestaw dałam niecałe 3 funta to nie szkoda.
 
verita
jak prl jest wysoka to nie zajdziesz
kobiety w połogu i karmiące mają wysoką ale spada
to tak jakby powinno chronić w naturalny sposób kobietę przed zajściem w ciążę jedna po drugiej ale szybko spada i można zajść od razu ... moja ciocia tak miala ... kuzynki są obie ze stycznia ... rok w rok :D
ja mam wysoką i próbują mi ją zbić żebym mogła zajść ...
 
anuszka no wlasnie z Twoich wynikow widze, ze masz bardzo wysoka prolaktyne :-( i to zapewne ona blokuje Cie przed zajsciem w ciaze. Powinnas miec ja jednak moim zdaniem stale monitorowana,przynajmniej raz w miesiacu... :| ile w ogole juz staraja sie bez rezultatu ja zbic ? Bo to troszke dziwne,ze mimo jak sie wydaje zdiagnozowanego problemu dalej nie ma rezultatu.
Dzis kolo 19 wejde do tej mojej ginki, zobacze co mi powie.
 
Hej wszystkim, nie odzywałam się długo, ale już jestem i mam pytanko co sądzicie o moim wykresiku w tym miesiącu. Stawiacie, że ovu już była ? Jakoś ciężko mi wyczuć mój organizm tak do końca :confused:
 
reklama
anuszka--> TSH, generalnie, w normie, ale moja gin mówi, że przy staraniach TSH powinno być bliżej 1 niż 2, dlatego od niedawna biorę Euthyrox 25, bo moje ostatnie badanie TSH wykazało 1,73.
 
Do góry