reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki II połowa 2021

Ja nie mam nadwagi, przynajmniej tak się nie czuje ale z medycznego punkty widzenia kilka kilo za dużo mam. Przy 175 ważę teraz 82kg... najlepiej się czułam mając 63 szczerze mówiąc ale jakbym tak schudła 10kg to bym się nie obraziła. Mimo że mój partner mnie w pełni akceptuje i nigdy nie usłyszałam nic na temat mojej wagi, nawet w żarcie to mam lustro i widzę że już dawno pozegnalam rozmiar 36...

Teraz zaczynam dietę IO (nie mam IO ale powiedzmy że stan przed IO już tak) I zobaczymy czy uda się coś zrzucić.powiem szczerze że teraz jestem bardziej zafiksowana na zrzuceniu wagi niż na staraniach 🤣🤣

U mnie to Stary jest wręcz załamany moją wagą, już jak ważyłam 62kg to było za mało. Dla niego takie 10kg nadwagi to ideał 🙄 więc totalnie to nie jest tu wpływ faceta u mnie. Już prędzej praca bo wiecie jak wyglądają kobiety w mediach 😭
 
reklama
Ja przed poprzednia ciąża po stymulacji i progesteronie (od dupka puchłam i jadłam jak 🐽, zatrzymałam się dopiero jak zmieniłam na luteinę ) jak zaszłam ważyłam 75kg przy 165 cm wiec byłam spora . Po ciąży schudłam i obecnie ważę 63kg i czuje się dobrze ze swoją waga choć ja zawsze uważam ze mogłoby być lepiej 😂
Jedynym bardzo zauważalnym u mnie czynnikiem w zajściu a byłam w ciąży już 3 razy jest to ze zachodzę szybciej gdy zaczynam więcej się ruszać
Ojj taaak - ruch - to jest to czego mi brakuje 🤦🏽‍♀️
 
U mnie to Stary jest wręcz załamany moją wagą, już jak ważyłam 62kg to było za mało. Dla niego takie 10kg nadwagi to ideał 🙄 więc totalnie to nie jest tu wpływ faceta u mnie. Już prędzej praca bo wiecie jak wyglądają kobiety w mediach 😭
Ja przytyłam te 20 kg po przeprowadzce do Hiszpanii 3 lata temu .... inne jedzenie ale przede wszystkim inny tryb pracy - praca biurowa, teraz od ponad roku zdalna z domu. Więc to już wogole ZERO ruchu ... nad tym też muszę popracować
 
Ja przytyłam te 20 kg po przeprowadzce do Hiszpanii 3 lata temu .... inne jedzenie ale przede wszystkim inny tryb pracy - praca biurowa, teraz od ponad roku zdalna z domu. Więc to już wogole ZERO ruchu ... nad tym też muszę popracować
Ja w tym roku wróciłam na basen i serdecznie polecam - lepsze samopoczucie sylwetka wzmocnione zdrowo mięśnie ☺️
 
Ja w tym roku wróciłam na basen i serdecznie polecam - lepsze samopoczucie sylwetka wzmocnione zdrowo mięśnie ☺️
O! Mam karnet na siłownię gdzie jest basen .. mamy wykupiony od września a skorzystaliśmy tylko z kortów do padla (? Nie wiem jak się odmienia słowo padel) musimy w koncu się wybrać
 
A nie bałaś się tycia w ciąży?
Ja się bałam, wiadomo problem się sam rozwiązał, ale już nawet na tym etapie bardzo bałam się co będzie dalej. Ja jeszcze mam jakoś tak głupio, że w pierwszych miesiącach w ogóle nie tyję, a w 2 ostanie przywalam 15kg. W pierwszej ciąży zwaliłam to na słabe odżywanie, ale drugiej już bardzo pilnowałam co jem, pod koniec wręcz się głodziłam, a i tak znowu przywaliłam te 15kg. Co prawda już ze szpitala, za każdym razem wychodziłam z -10kg, a te 5 zrzucałam w ciągu połogu, ale i tak dla mnie 15kg to w głowie dramat :(
No właśnie nie bałam się. To było tak, że jak tylko zaszłam w 1 ciążę to przytyłam od razu w ciągu miesiąca 12kg... cały czas jadłam.
A w drugiej ciąży w 20tc miałam 2kg na plusie, a w dniu porodu 24, z czego po 3 dniach jak już byliśmy w domu było tylko 5kg na plusie.
Ale ja mam straszne zaburzenia odżywiania nadal, choć już nie jest to anoreksja to w głowie ciągle myślę ile co ma kalorii🤦🏻‍♀️
W ostatnim czasie zaakceptowałam swoje ciało, ale czasem wracam pamięcią do tego jak wyglądałam kiedyś, jak bardzo byłam chuda i że znowu bym tak chciała... No ale jak na razie jestem silniejsza od tego i nie zrobię sobie tego znowu.

A i jeszcze dodam: ja mimo anoreksji miałam wszystkie wyniki w normie, nie miałam niedoborów i miałam regularne miesiączki.
 
Doskonale o tym wiem ale ja pomimo jedzenia ogromnej ilości kcal (zdrowo, nie fast foody) nie potrafię przytyć. Mam bardzo szybką przemianę materii.
Ja też zazdroszczę szybkiej przemiany materii nie sądzę że mam wolną pewnie normalna ale o ile tyje od samego pomysłu zjedzenia torta o tyle chudniecie tonostwo wyrzeczeń każdego dnia 🤣nawet rodzina widzi ze prawie nic nie jem ale waga tego nie dostrzega tak bardzo haha
 
reklama
Troche zazdro, wiesz? 🙈
Wiem. 😁 wiele osób mi zazdrości a ja zazdroszczę tym co ważą 60 kg bo moja figura jest straszna. 😅 jak na tą wagę mam spory biust (aktualnie 65F - problemy z zakupem biustonoszy z takim obwodem i miseczką 🙈) i jestem szeroka w biodrach- w spodnie rozmiar 36 się nie dopnę, a poza tym jestem chuda więc niezbyt mi to odpowiada. 😅
 
Do góry