reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki II połowa 2021

A ja mam pytanie z innej beczki bo zwykle lekarz zaleca schudnąć do ciąży, a zdarzyło wam się słyszeć, żeby kazał komuś przytyć? Bo mam takie zalecenie :( i jestem tym przerażona (mam zaburzenia odżywiania, obecnie ważę 46kg przy 161cm)
Też powinnam przytyć. Pewnie takie ze 3 kg by mi sie przydały.
Dzisiaj sie zaważyłam i jestem w szoku nawet 43 kg nie mam przy wzroście 158 cm.
Niby teraz jem więcej a u mnie waga mam wrażenie idzie w dół. Możliwe, że też przez nerwy...
 
Ostatnia edycja:
reklama
A czy są tutaj staraczki, ale z nadwaga?
hehe no niestety 😳 Mnie pogrążyła laktacja. Mimo, że w ciąży udało mi się utrzymać wagę i w tydzień po porodzie miałam już wagę sprzed ciąży, to przy karmieniu piersią dostałam takiego apetytu, że było to nie do opanowania. I tak już jest niemal 1,5 roku później i nie mogę sobie z tym poradzić… BMI 26, ale lekarz w klinice leczenia niepłodności tego o dziwo nie skomentował.
No ale postanowienie noworoczne any coś z tym zrobić jest 💪
…znowu 😭
 
Wydaje mi się że masz niedowagę, więc pewnie zalecenie lekarza jest słuszne. Jednak ważniejsze na pewno jest czy masz wyniki badań w normie. Często osoby mimo tego że są otyłe, też są niedożywione pod względem składników odżywczych i wtedy w diecie bardziej chodzi o wyrównanie niedoborów a utrata masy ciała jest efektem ubocznym zdrowej diety :) niedożywienie jest tak samo groźnie jak nadwaga

Wyniki mam wszystkie super, ale wiadomo jak lekarz słyszy, że weganka to w PL zawsze kręcą nosem
No i ciężko mi przytyć bo nasze posiłki są dość specyficzne, dlatego chcemy w tym tygodniu poszukać jakiegoś dietetyka który ułoży nam dietę płodnościową

A czy są tutaj staraczki, ale z nadwaga?

Ja w pierwszą ciążę zaszłam ważąc 84kg, a w drugą 62kg, wzrost tak jak pisałam 161cm
I tak szczerze to nie miałam problemu z zajściem w te ciąże. Ba, zachodząc w tą pierwszą miałam najlepszą ciążę, dzieciak też zdrowy i wszystko z nim okej, a moje żywienie to była głównie pizza, kebab i coca-cola

A teraz super szczupła, zdrowa dieta, suplementy, cuda na kiju i poronienie :(
 
A czy są tutaj staraczki, ale z nadwaga?
Dodam że z tą waga zaszłam w ciążę więc nie jest to powodem niepowodzenia z pewnością (po poronieniu przytyłam zajadając stres ale już to zrzuciłam) jednak mówią że odchylenia nie sprzyjają zachodzeniu w ciążę to powiem szczerze że w moim otoczeniu sporo osób z otyłością szybko zaszło a osoby szczupłe również długo się męczyły (2-3 lata) więc chyba aż tak mocno nie szukam w tym powodu... Ale jak nie ma innych powodów to się tego człowiek trzyma ☺️
 
A ja mam pytanie z innej beczki bo zwykle lekarz zaleca schudnąć do ciąży, a zdarzyło wam się słyszeć, żeby kazał komuś przytyć? Bo mam takie zalecenie :( i jestem tym przerażona (mam zaburzenia odżywiania, obecnie ważę 46kg przy 161cm)
Ja Ci oddam parę kilo! Ile chcesz? 🤣 oddam za darmo tak z 8? Moze byc ?
 
reklama
Do góry