reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki II połowa 2021

reklama
Cześć wszystkim! [emoji4]
Chciałam się nieśmiało przywitać, bo podczytuje Was od kilku dni i w końcu postanowiłam zacząć się tu udzielać.
Mój wiedza w porównaniu z większością Was tutaj to jakiś ułamkowy procent, ale mam nadzieję, że szybko się wdrożę [emoji1695]
Krótka notka o mnie: mam 25 lat, mój mąż 31. Z końcem września (po 5,5 roku praktycznie bez przerwy) odstawiłam tabletki anty i zaczęliśmy się starać o maluszka.
To pierwszy cykl bez tabletek i zarazem pierwszy cykl starań, więc oczekiwań dużych nie mieliśmy.
Do planowanej @ zostały mi 2 dni, ale liczę się z tym, że po odstawieniu mój cykl trochę zwariuje, wiec tak naprawdę nie wiem kiedy @ przyjdzie.
Z moich (amatorskich) obserwacji wynika, że owulacja była między 14 a 16.10. Kochaliśmy się z mężem praktycznie codziennie. Od tego czasu temperatura podwyższona między 37.2 a 37.4 (do dnia dzisiejszego), podbrzusze wzdęte na maksa i częste bóle jak na okres.
Wczoraj byłam u gina, żeby skonsultować chęć naszych starań - dostałam zalecenie na kwas foliowy (biorę od miesiąca) i accard. Na usg lekarz widział dojrzewające w jajniku pecherzyki i chciałam Was zapytać, czy to oznacza, że ten cykl jest już w 100% spalony, czy dojrzewające pecherzyki jeszcze nic nie znaczą?
Test robiłam 23.10 - całkowita biel vizira, ale to jednak było dość wcześnie jak na testowanie (chciałam mieć pewność, ze mogę sobie wypić drinka na imprezie [emoji6])
Wydaje mi się że widział pęcherzyki antralne, to są te, które dojrzewają w następnych cyklach. Ale na [emoji817] nie powiem. Po odstawieniu antykoncepcji może jeszcze się wszystko normować w organizmie, może być że owulacja nie pojawi się do 3 m-cy i to jest normalne, jednak większość kobiet ma normalna owulację zaraz po odstawieniu tabletek
 
Wydaje mi się że widział pęcherzyki antralne, to są te, które dojrzewają w następnych cyklach. Ale na [emoji817] nie powiem. Po odstawieniu antykoncepcji może jeszcze się wszystko normować w organizmie, może być że owulacja nie pojawi się do 3 m-cy i to jest normalne, jednak większość kobiet ma normalna owulację zaraz po odstawieniu tabletek
Z tego co zrozumiałam to właśnie mówił, że to dojrzewające i nie ma się do czego przyczepić 😉
Ale zastanawia mnie, czy jeśli już w pierwszym cyklu by się nam udało, to czy te pęcherzyki powinny dojrzewać? Jeśli to głupie pytanie to przepraszam, ale jeszcze się wdrażam w cały ten temat, a mimo wszystko do niedzieli (czyli dzień po planowanej @) nie chce testować bo nie chce żyć w niepewności, czy może nie robiłam testu za wcześnie.
 
Z tego co zrozumiałam to właśnie mówił, że to dojrzewające i nie ma się do czego przyczepić 😉
Ale zastanawia mnie, czy jeśli już w pierwszym cyklu by się nam udało, to czy te pęcherzyki powinny dojrzewać? Jeśli to głupie pytanie to przepraszam, ale jeszcze się wdrażam w cały ten temat, a mimo wszystko do niedzieli (czyli dzień po planowanej @) nie chce testować bo nie chce żyć w niepewności, czy może nie robiłam testu za wcześnie.

Z tego co mi wiadomo to pęcherzyki się wchlaniają jeśli dojdzie do zapłodnienia i zagnieżdzenia.
 
Jak na moje oko to 23 😅 ściągnij sobie moze aplikacje do sprawdzania polecaly dziewczyny na forum. A co do testów radzilabym kupic cos na amazon bo na tych z rossman to sie wykosztujesz 😅
21.10 na usg pęcherzyk 14mm a 25mm kiedy poszłam już był pęknięty a miałam dostać zastrzyk na pęknięcie 😂 u mnie nic nie idzie tak jak powinno ostatnio
 
Z tego co mi wiadomo to pęcherzyki się wchlaniają jeśli dojdzie do zapłodnienia i zagnieżdzenia.
Dzięki za odpowiedź 😊
Wychodzi w takim razie na to, że pierwszy cykl za nami i pierwszy bez powodzenia - skoro owu powinna być między 15 a 17.10 (z amatorskiej obserwacji śluzu wyszło mi ze była 15.10) to do zagnieżdżenia powinno już dojść 😔
 
reklama
Do góry