reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Dziewczyny a jak mam głupie pytanie ..... Mam zrobiony lek dopochwowy od.lekarko żeby ta moja bytująca bakterie uspac. Mam ją brać do okresu. Powinnam już zacząć, do dzisiaj były przytulanki.co.dwa dni, myślałam że owu była wczoraj ale dzisiaj po południu test owu wyszedł.pozytywny jak nigdy. Mocno wyraźna krecha testowa. I się zastanawiam czy owu np. nie będzie jutro..... Więc co, jutro powtórzyć i wziąć lek od niedzieli dopiero? Czy np. Mogę dzisiaj sobie go wziąć, a jutro przytulanki..... To jest antybiotyk ale lekarka mowi że jak będę w ciąży nie szkodzi, bo nim się.okaze że jestem to skończę lek, a to jest taki który może być w ciąży stosowany.
Tylko.ja się zastanawiam... Czy jak będziemy się przytulac dzień po tym leku, to mąż mi tam bardziej jakiś resztek tego leku nie wsunie i nie narobi nic złego.... Głupie pytanie, wiem.... Proszę się nie śmiać.
 
reklama
Ehhh, 26 dc i zaczęło się plamienie przed okresem. Załamka 😢😢 W 14 dc miałam pozytywny test owu, na USG też potwierdzona owu i tak szybko się zaczyna @.... Jedyny plus, to że cykl taki krótki będzie, ale teraz się trochę obawiam tego niepokalanka skoro z cyklów 30-dniowych już po pierwszym miesiącu tak je skrócił, czy brać go dalej??
 
Dziewczyny, a po jakim czasie starań Wasz parter zrobił badanie nasienia? My dopiero zaczynamy 4 cykl, ale nie chce mi się wierzyć, że wszystko jest w porządku, skoro celujemy idealnie w czasie, owulacja potwierdzona... Mój niemąż sam zaproponował, że gdzieś za miesiąc, jak znowu się nie uda to zrobi badanie, bo podejrzewa, że przez jego siedzący tryb życia i nie do końca dobrą dietę, to z nim może być coś nie tak.
 
Ehhh, 26 dc i zaczęło się plamienie przed okresem. Załamka [emoji22][emoji22] W 14 dc miałam pozytywny test owu, na USG też potwierdzona owu i tak szybko się zaczyna @.... Jedyny plus, to że cykl taki krótki będzie, ale teraz się trochę obawiam tego niepokalanka skoro z cyklów 30-dniowych już po pierwszym miesiącu tak je skrócił, czy brać go dalej??
Twoja faza lutealna trwa 12 dni czyli prawidłowo. Nie ma co się martwić.
Ja bym się cieszyła gdybym miała tak krótkie cykle.
Jak obawiasz się krótkich cykli to odstaw niepokalanka.
 
Dziewczyny, a po jakim czasie starań Wasz parter zrobił badanie nasienia? My dopiero zaczynamy 4 cykl, ale nie chce mi się wierzyć, że wszystko jest w porządku, skoro celujemy idealnie w czasie, owulacja potwierdzona... Mój niemąż sam zaproponował, że gdzieś za miesiąc, jak znowu się nie uda to zrobi badanie, bo podejrzewa, że przez jego siedzący tryb życia i nie do końca dobrą dietę, to z nim może być coś nie tak.
Mój m zrobił po ponad 6 latach starań z tym że ja zachodziłam w ciążę 5 razy ale je straciłam. 4cykl to jeszcze nie długo. Na to żeby była ciąża składa się wiele czynników nie tylko nasienie i owulacja. Do ciąży muszą być drożne jajowody również bez tego też ciąży nie będzie. Po roku regularnych cyklu jak się nie udaje to trzeba iść porobić badania. Robiłaś jakieś sama od siebie?
 
Mój m zrobił po ponad 6 latach starań z tym że ja zachodziłam w ciążę 5 razy ale je straciłam. 4cykl to jeszcze nie długo. Na to żeby była ciąża składa się wiele czynników nie tylko nasienie i owulacja. Do ciąży muszą być drożne jajowody również bez tego też ciąży nie będzie. Po roku regularnych cyklu jak się nie udaje to trzeba iść porobić badania. Robiłaś jakieś sama od siebie?
Twoja droga jest taka trudna i długa, a jesteś taka młoda... Bardzo trzymam kciuki kochana :) Żadnych badań hormonalnych nie robiłam jeszcze, tylko TSH (3,12 - biorę 37,5mg euthyroxu). Przeraża mnie to wszystko, bo należę do osób, które najpierw bardzo bały się zajść w ciążę, potem bardzo chcą być JUŻ TERAZ w ciąży, bez żadnego "co ma być to będzie" pomiędzy. Oczywiście, 4 cykle to bardzo krótko, ale 80% par w ciągu 6 miesięcy zachodzi w ciążę, więc myślę, że dam sobie tyle właśnie czasu i zacznę coś działać, pewnie od hormonów zacznę 😀
 
Twoja droga jest taka trudna i długa, a jesteś taka młoda... Bardzo trzymam kciuki kochana :) Żadnych badań hormonalnych nie robiłam jeszcze, tylko TSH (3,12 - biorę 37,5mg euthyroxu). Przeraża mnie to wszystko, bo należę do osób, które najpierw bardzo bały się zajść w ciążę, potem bardzo chcą być JUŻ TERAZ w ciąży, bez żadnego "co ma być to będzie" pomiędzy. Oczywiście, 4 cykle to bardzo krótko, ale 80% par w ciągu 6 miesięcy zachodzi w ciążę, więc myślę, że dam sobie tyle właśnie czasu i zacznę coś działać, pewnie od hormonów zacznę [emoji3]
Polecam zrobić badania hormonalne ale fakt faktem w pierwszej kolejności powinien się zbadać Twój maz/partner bo będziesz szukać u siebie a może być problem po stronie mężczyzny. Często tak bywa.
 
Dziewczyny, a po jakim czasie starań Wasz parter zrobił badanie nasienia? My dopiero zaczynamy 4 cykl, ale nie chce mi się wierzyć, że wszystko jest w porządku, skoro celujemy idealnie w czasie, owulacja potwierdzona... Mój niemąż sam zaproponował, że gdzieś za miesiąc, jak znowu się nie uda to zrobi badanie, bo podejrzewa, że przez jego siedzący tryb życia i nie do końca dobrą dietę, to z nim może być coś nie tak.
Polecam zrobić badania hormonalne ale fakt faktem w pierwszej kolejności powinien się zbadać Twój maz/partner bo będziesz szukać u siebie a może być problem po stronie mężczyzny. Często tak bywa.
Masz rację z tym żeby zrobić najpierw badania nasienia a potem ewentualnie szukać przyczyn u siebie .Mój M zrobił badania po moim poronieniu .
 
Dziewczyny a jak mam głupie pytanie ..... Mam zrobiony lek dopochwowy od.lekarko żeby ta moja bytująca bakterie uspac. Mam ją brać do okresu. Powinnam już zacząć, do dzisiaj były przytulanki.co.dwa dni, myślałam że owu była wczoraj ale dzisiaj po południu test owu wyszedł.pozytywny jak nigdy. Mocno wyraźna krecha testowa. I się zastanawiam czy owu np. nie będzie jutro..... Więc co, jutro powtórzyć i wziąć lek od niedzieli dopiero? Czy np. Mogę dzisiaj sobie go wziąć, a jutro przytulanki..... To jest antybiotyk ale lekarka mowi że jak będę w ciąży nie szkodzi, bo nim się.okaze że jestem to skończę lek, a to jest taki który może być w ciąży stosowany.
Tylko.ja się zastanawiam... Czy jak będziemy się przytulac dzień po tym leku, to mąż mi tam bardziej jakiś resztek tego leku nie wsunie i nie narobi nic złego.... Głupie pytanie, wiem.... Proszę się nie śmiać.
Myślę że lepiej poczekać z tym lekiem, jeśli to antybiotyk to raczej pozabija plemniki
 
reklama
Do góry