reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Mutacje masz od zawsze to sprawa genów. Testy można zrobić z wymaxow policzkowych lub krwi i z tego co widzę nawet na forum to bardzo popularne mutacje większość z nas je ma czasami mogą się nie ujawnić i ciążę mogą przechodzić bezproblemowo.
Ja mam np. W wersji homo czyli po obojgu rodziców a moja mama miała 2 zdrowe i bezproblemowe ciążę.
A ja myślałam że te mutacje też są nabyte
 
reklama
Tarczyca jest genetyczna przynajmniej w moim przypadku. IO nabyta ale mutacje też można mieć nabyta. To nie jest powiedziane ze mutacje masz od urodzenia
Mój endokrynolog powiedzial, że tarczyca jest genetyczna. Mojej mamie dopiero gdy w menopauzę weszła się uaktywniła. Ja jak miałam 18 lat
 
Co do tych folianow to na foliku miałam prawie 60 kwasu i homocysteiny jest 12. Już pisałam..... Że ręce opadają. Profesor kazał mi się tym nie przejmować. A dwóch innych lekarzy, żebym w ogóle nie brała kwasu foliowego bo widocznie wystarcza mi w jedzeniu. 🤦‍♀️ a teraz w klinice slysze, że najprawdopodobniej mam mutacje i że brać foliany i modulator homocysteiny. .... Dramat.....

A co do mojego testowania to szału dostanę bo znowu plamie lekko. I tak od trzech dni. Przyszedł by juz okres i mialabym z glowy
 
Ale u mnie w rodzinie nikt nie miał problemu z ciąża lub donoszeniem. Moja mama straciła jedna ciąże w wieku 16 lat ale urodziła nas 6 moja siostra 3 brat ma 1 kuzynostwo ma minimum 2

To samo napisałam wcześniej moja mama dwie zdrowe ciążę a ja mam mutacje z gorsza wersja homo czyli po obojgu rodziców. Niestety pewnie wiele rzeczy ma na to wpływ, na to, że one się uaktywniaja, ale na 100% to są geny. Możesz zajrzeć na stronę www.testdna.pl i przeczytać
 
Mam pierwszy wynik hcg, 26 dc, dzień przed terminem @
CABD2E21-4837-44A2-9567-7265894D791C.png
 
reklama
Do góry