reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Dziewczyn a Wy czujecie swoją owulacje? Bo ja w ogóle, a co na dorach czytam to prawie każda czuje. Ja nawet po śluzie nie mogę ogarnąć 🤣🤣
Ja czuje, zawsze mnie wtedy kłuje jajnik, to jest szczególnie odczuwalne podczas intensywnych treningów (szczególnie bieganie), już kilka razy było tak że musiałam przerwać bieg bo tak mnie jajnik napierniczał. No i śluz też jest taki typowo owulacyjny (faktycznie pokrywa się z testami owulacyjnymi) 🤪 ale co z tego, narazie mimo owulacji w ciąży nie jestem 🤪
 
reklama
co do metforminy, ja odstawiłam po potwierdzeniu ciąży i wszystko jest ok. trzeba ufać lekarzowi. ja akurat odstawiałam z polecenia diabetologa.
po odstawieniu robiłam krzywą cukrową i wyszła cukrzyca ciążowa. biore insuline i jest pod kontrolą.
w PL niby nie stosuje sie mety u kobiet w ciąży ale niektórzy lekarza stosują.
@mloda1994 nie strasz odrazu dziewczyny że poroni...
Nie straszę. Wyraziłam swoje zdanie w tym temacie. Ja już nie odpowiadam za to jak ktoś odbiera mój post. Nie biorę za to odpowiedzialności.
 
Wg jego tłumaczeń lek ten może zaszkodzić przy odstawieniu kobietom z pcos oraz innymi problemami z hormonami.
Nie chodzi o wyrzut insuliny tylko
Mi nie zaszkodziło odstawienie mimo PCOS i hiperinsulinemii. Stosowanie mety w ciąży w PL i ogólnie Europie nadal jest „off label” i lekarze stosują insulinę. W USA stosuje się metę w ciąży. Lekarze powiedzieli mi, że to dlatego, że meta jest tańsza. Nie wiem ile w tym prawdy i nie interesowałam się czy ten lek szkodzi czy nie, ale w PL rzeczywiście jest taki sposob leczenia przyjęty, że większość lekarzy zamienia metę na insulinę lub każe odstawić metę w całości po zajściu, o ile meta była stosowana np. w celu tylko regulacji cyklu/owulacji/problemów hormonalnych.
 
Ach to nawet nie pamiętałam, pamiętałam te zwykłe ze zdjęcia z okna :D
To był ten elektroniczny. Można nim niezłego pranka komus zrobić bo one zawsze wychodzą pozytywne. U mnie dzięki Bogu w cyklu w którym się udało... Inaczej chyba bym ich pozwała [emoji6]
received_753296182106928.jpeg
 
To był ten elektroniczny. Można nim niezłego pranka komus zrobić bo one zawsze wychodzą pozytywne. U mnie dzięki Bogu w cyklu w którym się udało... Inaczej chyba bym ich pozwała [emoji6]Zobacz załącznik 1142641
Teraz już sobie przypomniałam!!

Ja to w ogóle dziś jakaś nienormalna jestem z tą pamięcią. Stary mówił mi 3 razy, że zjadł całe guacamole z chlebem a ja 3 razy mówiłam, że to co to musimy kupić chleb 😂😂😂😂😂
 
reklama
Dziewczyny to mam pytanie: z testami owulacyjnymi wiemy, że może wystąpić owulacja ale nie musi. A co w przypadku, gdy są objawy owulacji: piękny śluz, kłucie jajników - czy to jest pewne, że owulacja była?
Wiem, że niektóre kobiety śluzu nie mają i owulacji nie czują, a ją mają.
Moje pytanie dotyczy tych czujących i „śluzujących” że się tak wyrażę 😀
Ktoś wie?
 
Do góry