reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Zapytałam wczoraj swojego gina, skąd mogą się brać fałszywie dodatnie testy ciążowe(w tym roku już 2 takie przypadki miałam) no i powiedział, że mogą być różne przyczyny, np jakas infekcja w organizmie, albo jeśli do próbki moczu dostanie się krew to też może wyjść, no i kurde trochę mnie zszokował, bo ja zawsze myślałam, że jak wychodzi druga kreska, to tylko na ciążę🤷‍♀️
 
Zapytałam wczoraj swojego gina, skąd mogą się brać fałszywie dodatnie testy ciążowe(w tym roku już 2 takie przypadki miałam) no i powiedział, że mogą być różne przyczyny, np jakas infekcja w organizmie, albo jeśli do próbki moczu dostanie się krew to też może wyjść, no i kurde trochę mnie zszokował, bo ja zawsze myślałam, że jak wychodzi druga kreska, to tylko na ciążę[emoji2368]
A ja pytałam 7.05 mojego gin i pow że testy pozytywne wychodzą tylko w ciąży i przy nie których nowotworach ewentualnie jak tsh jest powyżej 10 (ja miałam tak 2 razy wynik tsh 10 i 13 i testy pozytywne brak ciąży). Żadne infekcje torbiele polipy i inne rzeczy nie podwyższają poziomu hormonu bety hcg a i jeszcze leki z tym chormonem plus zastrzyki na pęknięcie pęcherzyka graafa czyli np pregnyl ovitrelle.

A co ma krew w moczy z wyłapaniem hormonu beta hcg przez test ciążowy domowego użytku? Żeby test wyszedł pozytywny to musi być beta hcg podwyższony w moczu lub we krwi zależy jakie testy się robi.
 
A ja pytałam 7.05 mojego gin i pow że testy pozytywne wychodzą tylko w ciąży i przy nie których nowotworach ewentualnie jak tsh jest powyżej 10 (ja miałam tak 2 razy wynik tsh 10 i 13 i testy pozytywne brak ciąży). Żadne infekcje torbiele polipy i inne rzeczy nie podwyższają poziomu hormonu bety hcg a i jeszcze leki z tym chormonem plus zastrzyki na pęknięcie pęcherzyka graafa czyli np pregnyl ovitrelle.

A co ma krew w moczy z wyłapaniem hormonu beta hcg przez test ciążowy domowego użytku? Żeby test wyszedł pozytywny to musi być beta hcg podwyższony w moczu lub we krwi zależy jakie testy się robi.
Jemu chodziło o to, że test może wyjść zafałszowany jak wychwyci jakieś inne substancje oprócz hcg, które nagle pojawiają się w moczu w wysokim stężeniu
 
Jemu chodziło o to, że test może wyjść zafałszowany jak wychwyci jakieś inne substancje oprócz hcg, które nagle pojawiają się w moczu w wysokim stężeniu
Tak ja zrozumiałam o co chodzi. Tylko trochę nie rozumiem bo test ciążowy wychwyca betę hcg a nie inne hormony [emoji848]
 
Tak ja zrozumiałam o co chodzi. Tylko trochę nie rozumiem bo test ciążowy wychwyca betę hcg a nie inne hormony [emoji848]
Jasne, że tak. A przynajmniej tak powinno być. Zdarzają się jednak sytuacje, że na teście jest druga blada kreska(nie chodzi o kreski fabryczne, szare) a beta wychodzi 0,1. Ja tak właśnie miałam i wiele innych dziewczyn tutaj.
 
Jasne, że tak. A przynajmniej tak powinno być. Zdarzają się jednak sytuacje, że na teście jest druga blada kreska(nie chodzi o kreski fabryczne, szare) a beta wychodzi 0,1. Ja tak właśnie miałam i wiele innych dziewczyn tutaj.
Dokładnie. Te testy to porażka moim zdaniem. Robione na jedno kopyto.
 
reklama
Dziewczyny napisałam do gina i całej sytuacji. Powiedział że mimo mocniejszego krwawienia brać dupka i zrobić HCG. Chyba że faktycznie już zacznę mocno krwawić to odstawić bo to bez sensu.

Na pytanie czy mam robić bete rano jeśli zacznę krwawić powiedział, że pozostawia to mojej wolnej woli, a jedyne co to nam ta, to wiedzę, czy była ciąża czy po prostu te cienie na testach to sciema
 
Do góry