reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Pojawił się u mnie różowy śluz, więc w nocy albo jutro rano spodziewam się @ [emoji43][emoji20] spojrzałam w aplikacje i to byłby drugi cykl pod rząd o długości 31 dni, więc chyba muszę zacząć traktować to jako nową długość cyklu [emoji29]
 
reklama
Pojawił się u mnie różowy śluz, więc w nocy albo jutro rano spodziewam się @ [emoji43][emoji20] spojrzałam w aplikacje i to byłby drugi cykl pod rząd o długości 31 dni, więc chyba muszę zacząć traktować to jako nową długość cyklu [emoji29]
Dopóki okresu nie dostaniesz to sie nie dowiesz. Zawsze to może być plamienie. Także jeszcze miej nadzieje :)
 
Wow, czyli działają jak powinny! Te z Rossmanna jednak dużo czulsze niż chinole z allegro
Ja ostatnio mialam testy z allegro i wychodziły za każdym razem, ale ostatnio zuzylam już wszystkie i musiałam zamówić kolejne - zamówiłam takie same, a kreski jakieś takie blade wychodzą. Bardzo dziwne, tymbardziej że czułam owulacje, był śluz a test wyszedł tylko z kreską niewiele słabszą od testowej
 
Ja ostatnio mialam testy z allegro i wychodziły za każdym razem, ale ostatnio zuzylam już wszystkie i musiałam zamówić kolejne - zamówiłam takie same, a kreski jakieś takie blade wychodzą. Bardzo dziwne, tymbardziej że czułam owulacje, był śluz a test wyszedł tylko z kreską niewiele słabszą od testowej
Ja właśnie też w poprzednim zamówieniu z allegro miałam testy, które wychodziły wyraźne, a te takie blade, jakby przemoczone 🙄
 
Ja jestem właśnie po wizycie u gina w 12 dc. Na szczęście jest pęcherzyk dominujący ma 12mm. Jest mały jak na 12 dc ale to ze mam długie cykle, jest szansa na owulke. Jeżeli w tym miesiącu się nie uda, lekarz przepisał clo i luteine na końcowe dni kolejnego cyklu. Jak myślicie czy jest szansa na owulke w tym miesiącu i czy któraś z was przyjmowała albo przyjmuje clo?
 
A starasz się o pierwsze dzieciątko? Przepraszam, ale nie pamietam. Chodzi mi o to jak podchodzi Twój lekarz do tego.
O pierwsze, ale dwie poronione ciąże w międzyczasie..
Pierwsza 12 tydz. Dostałam zastrzyk z immunoglobuliny.
Druga 6 tydz. Również zastrzyk.

EDIT: chodzi o to, żeby twoja krew nie wymieszała sie z krwią dziecka (jeśli Ty masz minus, ojciec plus), profilaktycznie podaje się zastrzyk (nie wiem dokładnie w którym tygodniu ciąży, ale albo drugi albo trzeci trymestr). No i przy każdym poronieniu zagrażającym (tak było w moim przypadku).
W przeciwnym razie, jeśli dojdzie do wymieszania krwi, w krwi matki mogą wytworzyć się przeciwciała i będą chcialy "usunąć" płód... Te przeciwciała będą obecne już do końca życia.
 
Ja jestem właśnie po wizycie u gina w 12 dc. Na szczęście jest pęcherzyk dominujący ma 12mm. Jest mały jak na 12 dc ale to ze mam długie cykle, jest szansa na owulke. Jeżeli w tym miesiącu się nie uda, lekarz przepisał clo i luteine na końcowe dni kolejnego cyklu. Jak myślicie czy jest szansa na owulke w tym miesiącu i czy któraś z was przyjmowała albo przyjmuje clo?
Ile mm musi mieć pęcherzyk aby doszło do owulacji? Nigdy nie wiem, wstyd 🤦🏻‍♀️😋
 
reklama
O pierwsze, ale dwie poronione ciąże w międzyczasie..
Pierwsza 12 tydz. Dostałam zastrzyk z immunoglobuliny.
Druga 6 tydz. Również zastrzyk.

EDIT: chodzi o to, żeby twoja krew nie wymieszała sie z krwią dziecka (jeśli Ty masz minus, ojciec plus), profilaktycznie podaje się zastrzyk (nie wiem dokładnie w którym tygodniu ciąży, ale albo drugi albo trzeci trymestr). No i przy każdym poronieniu zagrażającym (tak było w moim przypadku).
W przeciwnym razie, jeśli dojdzie do wymieszania krwi, w krwi matki mogą wytworzyć się przeciwciała i będą chcialy "usunąć" płód... Te przeciwciała będą obecne już do końca życia.
Tak wiem właśnie o tym. Mój lekarz nie praktykuje podawania w 1 ciąży w 28 tc i nie miałam jej podanej. Mam za sobą tzw „martwe urodzenie” w 8 miesiącu ciąży i wtedy mi podali po porodzie ta immunoglobuline. Chciałam zapytać, czy przy kolejnych staraniach masz jakieś dodatkowe badania albo środki zapobiegawcze. Mój lekarz kazał przed staraniami zbadać te alloprzeciwciala.
 
Do góry