reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Kochane powiedzcie mi. Przypomne ze 2 tyg temu poronilam w 4+4 ciaze...biochemiczna zaraz po odstawieniu antykoncepcji. Robilam wtedy testy owulacyjne itp ale na owulacje nic nie czulam. Po stracie od razu mozemy sie starac. Robilam testy owulacyjne bo mi sie przesunelo troszke ale chodzi o to iż..2 dni temu wyszedl mi mega pozytyw wiec owulacja wypada dzis. I czy mozliwe ze prz3z to mam bardzo wrazliwe i bolesne sutki? Czy to ok? W tamtym cyklu nic takiego nie mialam...w ogole nie przypominam sobie zeby kiedykolwiek no ale antykoncepcyjne bralam spory czas wiec juz zapomnialam jak to jest w owulacje. Generalnie moze byc to przyczyna dzisiejszej owulacji? Hormony itp...?

Wiesz piersi często reagują na hormony wiec jeśli jesteś po odstawieniu anty plus ciąża biochem i jescze owu to może tak być. Może to owu tak działa na piersi.
 
reklama
A ja się zastanawiam jak to było z ta moja owu czy faktycznie była już w 15 dc zamiata 19 i czemu tak się stało i czy udało się. Coprawda mic a nic nie czuje ale zawsze cień szansy jest. Bardzo bym chciała mimo obecnej sytuacji w świecie. Moja ciąża i tak będzie wysokiego ryzyka czeka mnie siedzenie w domu woec czy teraz czy później to i tak mnóstwo wyrzeczeń. No bardzo bym chciała ar narazie 4 dni po owu brak objawów ciąży...
 
A ja się zastanawiam jak to było z ta moja owu czy faktycznie była już w 15 dc zamiata 19 i czemu tak się stało i czy udało się. Coprawda mic a nic nie czuje ale zawsze cień szansy jest. Bardzo bym chciała mimo obecnej sytuacji w świecie. Moja ciąża i tak będzie wysokiego ryzyka czeka mnie siedzenie w domu woec czy teraz czy później to i tak mnóstwo wyrzeczeń. No bardzo bym chciała ar narazie 4 dni po owu brak objawów ciąży...
Na objawy za wczesnie..zaplodnione jajeczko wciąż przemieza droge 😊 zycze aby ci sie udalo. A moge zapytac czemu wysokiego ryzyka?
 
Na objawy za wczesnie..zaplodnione jajeczko wciąż przemieza droge [emoji4] zycze aby ci sie udalo. A moge zapytac czemu wysokiego ryzyka?

Bo mam podwiązanie obie tętnice biodrowe (to takie które prowadzą krew do macicy) a także jestem po atoni macicy. Niestety może się okazać ze ukrwienie mojej macicy bez tych tętnic jest niewystarczające a z tym wiążą się choroby bądź przerwanie ciąży na jakimś etapie.
 
Bo mam podwiązanie obie tętnice biodrowe (to takie które prowadzą krew do macicy) a także jestem po atoni macicy. Niestety może się okazać ze ukrwienie mojej macicy bez tych tętnic jest niewystarczające a z tym wiążą się choroby bądź przerwanie ciąży na jakimś etapie.
O kurcze no to faktycznie. Mam nadzieje ze sie uda trzeba w to wierzyc 😊
 
tez o tym slyszalam..

Maxi.. mega mi przykro.. musisz byc mega silna kobieta! podziwiam :)

w PL nie robia tyle testow co z Niemczeh czy UK.. dlatego wg mnie liczba ta jest o wiele wyzsza.

taaa ich wczesna ciaza.. do 12tyg nie robia nic, wiec w jaki sposob moga sprawdzic czy poronienie bylo spowodowane korona czy nie..



My i tak mamy zaplanowane starania po maju ( ciagle mam glupia nadzieje, ze sie to uspokoi i pojedziemy na wakacje :/)
Zgadzam się w 100% - nie robią badań czy to było to, a poza tym na świecie nie ma jeszcze kobiety, która byłaby w pierwszym trymestrze zarażona i już urodziła - dopiero wtedy będzie można stwierdzić wpływ na rozwój dziecka, bo jak wiemy najwiecej procesów zachodzi w 1 trymestrze właśnie. Kobiety, które już urodziły mogły być w 2 trymestrze, ale nie w 1.

Ja uważam, że stanowisko konsultantów w Polsce wynika z wielu czynników: niewiedzy na wpływ na rozwój, utrudnionym dostępem w tym czasie do lekarzy, laboratoriów i z dużego zagrożenia zarażeniem. Poza tym dane z dni na dzień się zmieniają, jeszcze nie tak dawno kobiety w ciąży nie były zaliczane do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na tego wirusa, teraz są.

Myślę, że dzisiaj nie dowiemy się jak to jest i niestety każda z nas musi podjąć decyzje trochę w ciemno. Niestety. Tydzień temu były inne informacje, dzisiaj są inne a za tydzień pewnie będą jeszcze inne.
 
U mnie najbardziej wyraźna kreska była w sobotę A dziś 13 dzień cyklu i zero drugiej kreski ale skoro były negatywne to dlaczego się pojawiają te kreski a potem znikaja i nie pojawiaja sie wcale to nie oznacza zwiększania się lh?
Może być tak, że druga wyraźna kreska będzie tylko tuż przed owulacja, a przed i po nie ma - to normalne. Ona nie musi ciemnieć każdego dnia a później być coraz bledsza. To hormon wiec może być „wyrzucany”
 
reklama
Moim zdaniem za krótko mierzona temperatura, żeby jednoznacznie stwierdzić :eek: Mi to wygląda na owu dopiero w dniu kiedy miałaś 36.8. Pomimo, że wcześniej codziennie był pik to jednak temperatura jest w okolicy PTC. Przydałby się też wynik dwucyfrowy po przecinku. Mierzysz termometrem zwykłym czy aplikacja zaokrągla do jednego miejsca po przecinku?
Mierze owulacyjnym z dwoma miejscami po przecinku, aplikacja zaokrągla :/
Kiedyś czytałam ze właśnie nie musi być skokowego wzrostu temperatury po owulacji tylko taki schodkowy.
 
Do góry