reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 35+

W pl teraz tez książki są gratis :-) Bynajmniej od 3 lat były a czy nadal będą się okaże. Macierzyński jest płatny albo pół roku 100% i drugie pół 60% albo 80% przez cały rok. Na żłobku się nie znam. Chociaż moja bratanice dziś idzie pierwszy dzień i płacą. Ale masz rację każdy kraj ma plusy i minusy i musimy zdecydować co za co. Nie piszę tego tekstu aby się wymadrzac (jeśli tak odebralas to przepraszam) ale po prostu chce podać pewne fakty, które może komuś pomogą w podjęciu decyzji. [emoji8]

1usavcqgt1dml95x.png

W pl chyva raczej mozna wybrac czy platny czy nie platny zlobek a w Uk nie do 4 r zycia musisz placic albo nianie albo zlobek....
Macierzynskie to poprostu smiechu warte pieniadze tak samo jak i ridzinne ,na jakies becikowe zapomnij jest granica do pewnej kwoty jaka mscie oboje na rok ,niewiem jak ti w pl z tym becikowym.....
Ksiazki od Dawna sa gratis az do liceum za to potem studia tak drogie ze JuZ sie zastanawiam powaznie Teraz odkladac pieniadze no potem 1000£ na Tydz (zalezy jakie studia i czy corka pojdzie[emoji23]), bedzue ta kwota ogromna dla nas placac na tydz..mniej wiecej 1000£!
Ale no za ivf pelnie refundowanym jestem jak naj za bo niestety doszlo do tego ze nieplodnosc idiopatyczna dotyka pary w wieku 25 lat i tak bardzo chca miec dziecko a niestety sie nie udaje naturalnie ,dlaczego maja jeszxze sie stresowac dodatkowobplstnosciami ..jak kobieta musi starai Sue relaksowac w tym czasie przed stymulacjia wiec Po to ivf musi byc free !!pl jest biednym krajem od Dawna i nie sadze ze ivf kiedykolwiek bedzie free [emoji30][emoji30]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
W pl chyva raczej mozna wybrac czy platny czy nie platny zlobek a w Uk nie do 4 r zycia musisz placic albo nianie albo zlobek....
Macierzynskie to poprostu smiechu warte pieniadze tak samo jak i ridzinne ,na jakies becikowe zapomnij jest granica do pewnej kwoty jaka mscie oboje na rok ,niewiem jak ti w pl z tym becikowym.....
Ksiazki od Dawna sa gratis az do liceum za to potem studia tak drogie ze JuZ sie zastanawiam powaznie Teraz odkladac pieniadze no potem 1000£ na Tydz (zalezy jakie studia i czy corka pojdzie[emoji23]), bedzue ta kwota ogromna dla nas placac na tydz..mniej wiecej 1000£!
Ale no za ivf pelnie refundowanym jestem jak naj za bo niestety doszlo do tego ze nieplodnosc idiopatyczna dotyka pary w wieku 25 lat i tak bardzo chca miec dziecko a niestety sie nie udaje naturalnie ,dlaczego maja jeszxze sie stresowac dodatkowobplstnosciami ..jak kobieta musi starai Sue relaksowac w tym czasie przed stymulacjia wiec Po to ivf musi byc free !!pl jest biednym krajem od Dawna i nie sadze ze ivf kiedykolwiek bedzie free [emoji30][emoji30]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Te studia u was to jakiś koszmar. Tyle kasy. Szok.

1usavcqgt1dml95x.png
 
Te studia u was to jakiś koszmar. Tyle kasy. Szok.

1usavcqgt1dml95x.png

Prawda [emoji30][emoji30]pamietaj tez ze zarabiamy w funtach tu [emoji12],i zaluzmy prscujemy oboje To ta czesc wyplaty pojdzie na oszczednosci studia ,mysle ze jakos bedzue bo skoro do liceum musze kupic tylko zeszyty i dlugopisy to cos tam zaoszczedzimy[emoji33][emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Żłobki w pl nie są darmowe, przedszkola też :) żeby placić mniej dziecko musi dostać się do publicznego, inaczej za przedszkole kasują 700-750 PLN :) jeszcze rok temu płaciłam, to wiem :)

Z UK nie będę latała na monitoringi. Hania ma szkołę a mąż pracuje na zmiany i nie ma jak jej wysłać ani odebrać :)
 
Żłobki w pl nie są darmowe, przedszkola też :) żeby placić mniej dziecko musi dostać się do publicznego, inaczej za przedszkole kasują 700-750 PLN :) jeszcze rok temu płaciłam, to wiem :)

Z UK nie będę latała na monitoringi. Hania ma szkołę a mąż pracuje na zmiany i nie ma jak jej wysłać ani odebrać :)

Czyli te publiczne zlobki w pl
Tez kosztuja ? Nic mi kolezanki nie pisaly,zadowolone bo siedza na macierzynskie potem plany urlop wychowawczy a tu zero ,JuZ zaczelam macierzynskie i mam 500£ na msc przez 9 mscy !,moge siedziec rok e domu Ale 3 msce ostatnie nie platne ,Po roku musze wracac jesli nie trace prace ...i nawet jak wroce Po roku to musze ja dac di zlobka (40£ dziennie)bo publicznie to Tylko 3 h dziennie mozna a jaka praca jest 3 godzinna dziennie ??
Takie kolo ....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Peugeotka36 publiczne żłobki i przedszkola w PL to jakieś symboliczne pieniądze, ja płaciłam 10 PLN za dzień za żłobek, do przedszkola się publicznego nie dostała, więc 750 miesięcznie musiałam płacić. Wybrać możesz, czy publiczny, czy nie, ale pytanie, czy dziecko się dostanie, bo do tych publicznych kolejki takie, że masakra a i specjalne punkty za różne rzeczy są przyznawane, więc łatwo nie jest.

Co do nursery w UK, faktycznie tutaj dzieci długo nie mogą przebywać. Stawia się na proporcje między życiem rodzinnym a pracą. mąż też ma tygodniowy limit godzin, którego nie może przekroczyć. Zawsze zostaje ci babysitter albo jakiś childminder. Dużo ludzi tu z takich rozwiązań korzysta. Sama zastanawiam się nad otwarciem takiej działalności. W PL pracowałam przez 8 lat w przedszkolu, więc wprawę i kwalifikacje mam, muszę je tylko tutaj zweryfikować.
 
Peugeotka36 publiczne żłobki i przedszkola w PL to jakieś symboliczne pieniądze, ja płaciłam 10 PLN za dzień za żłobek, do przedszkola się publicznego nie dostała, więc 750 miesięcznie musiałam płacić. Wybrać możesz, czy publiczny, czy nie, ale pytanie, czy dziecko się dostanie, bo do tych publicznych kolejki takie, że masakra a i specjalne punkty za różne rzeczy są przyznawane, więc łatwo nie jest.

Co do nursery w UK, faktycznie tutaj dzieci długo nie mogą przebywać. Stawia się na proporcje między życiem rodzinnym a pracą. mąż też ma tygodniowy limit godzin, którego nie może przekroczyć. Zawsze zostaje ci babysitter albo jakiś childminder. Dużo ludzi tu z takich rozwiązań korzysta. Sama zastanawiam się nad otwarciem takiej działalności. W PL pracowałam przez 8 lat w przedszkolu, więc wprawę i kwalifikacje mam, muszę je tylko tutaj zweryfikować.

Trzymam by dzialalnosc sie udala!!!;), tak samo care home dobrze stoja,zawsze pobor jest
Placac baby sitter to gorzej niz niestety school bo baby sitter chce 10£ za godzine a nursery 5£ na h wiec jeszxe ujdzue.... niestety tutaj w Uk jestem Tylko ja i maz ,w marcu przykeca tescie na 3 msce potem Sue zobsczy co dalej ....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jest. Ale ogólnie cicho tu.
Właśnie zauważyłam, że ucichł wątek...i juz sie przestraszylam ze kobitki +35 chcace miec dziecko to gatunek wymarly . Trochę o mnie : w tym roku stuknie mi 36 wiosenek chociaz czuję się na 20, mam jedno dziecko syna 11lat, niedawno poronilam w 8 tc -poronienie samoistne.W ciążę zaszlam w 1 cyklu starań.

1usavcqgt1dml95x.png
 
Do góry