reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2023

Często chyba przebiega to w podobny sposób... Ja nawet przed ślubem przegadałam z mężem fakt, że nie będę chciała w przyszłości podchodzić do in vitro, w razie czego... I że nie będę się kłuć, raczyć tonami hormonów i w ogóle, i w ogóle... Oto ja czekająca z utęsknieniem na mój drugi transfer 😂. Leczenie wciąga ;-)
Przy mojej pierwszej IUI rzeczywiście jakaś nadzieja się tliła, a gdy nie wyszło, to od razu w następnym cyklu podeszliśmy do kolejnej. Ale zanim to nastąpiło, umówiłam się w ogóle na inny zabieg, który byłby wykluczony przy ciąży. Także chyba wiary mi brakuje, bo nie zadziałało ;-)
Teraz widzę IVF jako leczenie jak każde inne, nie jako ostateczność. Znaczy fakt, że to ostateczne rozwiązanie. A potem już nie ma nic.... 😩 - tylko starość mi zostaje ;-)
Myślę że w Polsce to by przebiegało w podobny sposób, gdyby nie było finansowane zupełnie prywatnie. W tym momencie wielu ludzi nie stać na myślenie nawet o jednej procedurze...
 
reklama
Ja może powinnam też dodać (bo zupełnie nie wiem czemu to było dla mnie oczywiste), że moja kontrola po łyżeczkowaniu była prywatną wizyta.
W ramach NFZ nie leczę nawet kataru
 
Dziewczyny podpowiedzcie mi proszę, bo te badania są na liście, że w 3dc zrobić: estriadol, fsh, lh, prolaktyna. Ale kiedyś mi się kojarzyło, że któraś pisała o innych dniach również, czy możecie podpowiedzieć, bo mi dziś najprawdopodobniej po temp.patrząc przyjdzie @ no i sobota czy niedziela odpadają u mnie na badania i zastanawiam się czy bd mogla zrobić w tym miesiącu, czy poczekać na przyszły muszę.
 
Dziewczyny podpowiedzcie mi proszę, bo te badania są na liście, że w 3dc zrobić: estriadol, fsh, lh, prolaktyna. Ale kiedyś mi się kojarzyło, że któraś pisała o innych dniach również, czy możecie podpowiedzieć, bo mi dziś najprawdopodobniej po temp.patrząc przyjdzie @ no i sobota czy niedziela odpadają u mnie na badania i zastanawiam się czy bd mogla zrobić w tym miesiącu, czy poczekać na przyszły muszę.
3-5 dzień zwykle ginekolodzy akceptują więc jak pójdziesz w poniedziałek to też będzie ok
 
Często chyba przebiega to w podobny sposób... Ja nawet przed ślubem przegadałam z mężem fakt, że nie będę chciała w przyszłości podchodzić do in vitro, w razie czego... I że nie będę się kłuć, raczyć tonami hormonów i w ogóle, i w ogóle... Oto ja czekająca z utęsknieniem na mój drugi transfer 😂. Leczenie wciąga ;-)
Przy mojej pierwszej IUI rzeczywiście jakaś nadzieja się tliła, a gdy nie wyszło, to od razu w następnym cyklu podeszliśmy do kolejnej. Ale zanim to nastąpiło, umówiłam się w ogóle na inny zabieg, który byłby wykluczony przy ciąży. Także chyba wiary mi brakuje, bo nie zadziałało ;-)
Teraz widzę IVF jako leczenie jak każde inne, nie jako ostateczność. Znaczy fakt, że to ostateczne rozwiązanie. A potem już nie ma nic.... 😩 - tylko starość mi zostaje ;-)
Ja tez, jeszcze kilka miesięcy temu, jak jeden z lekarzy powiedział mi, ze on tu widzi raczej in vitro to tylko 3 dni płaczu i stwierdzenie, ze jeśli się nie uda naturalnie to do in vitro nie chce podchodzić. Raz, ze koszty, dwa ze moja psychika tego nie dźwignie. Teraz myśle sobie, ze jak już będziemy mogli się znowu starać i nie wyjdzie to myśle, ze będe in vitro jak najbardziej rozważać…
 
ja coraz częściej myśle o tym czy nie zaprzestać starań od nowego roku.
Ten rok wykończył mnie psychicznie.
Był to z pewnością najgorszy rok w moim życiu. Wszystko poszło nie tak jak miało wyjść.
Zastanawiam się czy nie iść do psychiatry po leki i pogodzić się z tym, że dziecka już nie będzie.

Jestem taka pełna podziwu dla dziewczyn, które starają się już długo, że nie jestem nawet w stanie wyrazić tego słowami…
Tak, starania mogą wykończyć psychicznie. Ja sie staram dlugo i mialam duzo zalamekpo drodze, ale jakos sie odcięłam psychicznie, nie wiem, ja juz po prostu nie mam chyba nadziei za bardzo za powodzenie. I dlatego okres i biale testy juz nie robia na mnie wrażenia
 
Wiem że to banalne co napisze ale zwróciłam na to dopiero teraz...
Czy to możliwe aby tkliwe sutki ( bol przy podcieraniu sutkow) były podczas menstruacji??
 
Wiem że to banalne co napisze ale zwróciłam na to dopiero teraz...
Czy to możliwe aby tkliwe sutki ( bol przy podcieraniu sutkow) były podczas menstruacji??
Nie rozumiem chyba pytania. Co to znaczy podcierać sutki? 🤔 skóra na sutkach jest delikatna i jak ją obetrzesz to zawsze będzie bolec.
 
reklama
Do góry