reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

No tak, badanie kortyzolu najlepiej wykonać do 2 h po przebudzeniu podobno. Nie zmęczyć się przed badaniem (jedziemy a nie idziemy na piechote) dzień wcześniej warto dobrze się wyspać itp. Trochę jak z prolaktyną. Wogole ja miałam lekko podniesiona prolaktynę i kortyzol i okazało się że jak zbiłam kortyzol to spadła prolaktyna 🤷🏽‍♀️
A jak zbijaś koryzol? W ogóle to nie jest dla mnie dziwne bo ja mam hiperprolaktynenie czynnością i sporym winowajcą prawdopodobnie jest stres, a stres i korytyzol tez pewnie idą w parze - i mam wrażenie, że tworzy się takie błędne koło.
 
reklama
Cześć 😊 chciałam się przywitać i przy okazji zadać kilka pytań 😊 do tej pory zaglądałam do Was tylko czasami, ale przyszedł najwyższy czas, aby być z Wami na bieżąco.
Tak w skrócie to staramy się z mężem o maluszka prawie 2lata. Moje wyniki są niby ok, w przyszłym tygodniu czeka mnie badanie drożności jajowodów. Natomiast mąż ma słabe wyniki nasienia + żylaki. Polecicie gdzie w Krakowie lub okolicy mogę go umówić na usunięcie żylaków powrózka nasiennego, jakiego lekarza wybrać i czy da się to załatwić na NFZ?
Żylaki zawsze oznaczają bezpłodność ? Nawet jak sperma jest książkowa?
 
Ja melduje się z drugiego dnia w pracy i ilość formalnych problemów aż zaczyna mnie to śmieszyć 😂 jednocześnie utwierdza mnie w przekonaniu na jakiej dobrej drodze jestem w odzyskiwaniu siebie i swojej siły ;)
Ps. Zaczęłam lekko plamić także idzie okres! 🙏 Olewam te bete i czekam na okres, jak się do jutra nie rozkręci to najwyżej jutro pójdę.
 
A jak zbijaś koryzol? W ogóle to nie jest dla mnie dziwne bo ja mam hiperprolaktynenie czynnością i sporym winowajcą prawdopodobnie jest stres, a stres i korytyzol tez pewnie idą w parze - i mam wrażenie, że tworzy się takie błędne koło.
Ja tak samo właśnie. Ale jak badali mi kortyzol co 2h w nocy w szpitalu to prolaktyna rosła o 3 a kortyzol minimalnie. Stres to najgorsze świństwo.. 😤
 
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u mojej lekarki i wszystko w środku wygląda cud miód malina, oczywiście endometrium nie wygląda na ciążę więc odebrała mi ostatnią iskrę nadziei, że może jednak. Więc czekam na @ i rozpocznę 12 cs. Wyć mi się chce strasznie i bardzo bardzo psioczę na los, dlaczego ja, dlaczego znowu lipa itd. Mogłabym pisać bez końca bo mam w sobie morze smutku i emocji. 20 czerwca mam mieć cytologię i umówię drożność...
Wybaczcie jak na chwilę zniknę z forum ale dziś mam taki kryzys, że mnie to przerosło.😭
 
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u mojej lekarki i wszystko w środku wygląda cud miód malina, oczywiście endometrium nie wygląda na ciążę więc odebrała mi ostatnią iskrę nadziei, że może jednak. Więc czekam na @ i rozpocznę 12 cs. Wyć mi się chce strasznie i bardzo bardzo psioczę na los, dlaczego ja, dlaczego znowu lipa itd. Mogłabym pisać bez końca bo mam w sobie morze smutku i emocji. 20 czerwca mam mieć cytologię i umówię drożność...
Wybaczcie jak na chwilę zniknę z forum ale dziś mam taki kryzys, że mnie to przerosło.😭
Wiem, że to marne pocieszenie, ale każda z nas ma czasem takie chwilę zwątpienia. Jeśli potrzebujesz odpoczynku od forum, zrób to. Pozwól sobie na smutek i pozwól sobie przeżyć to wszystko tak jak potrzebujesz. Nie obwiniaj się o nic. Zobaczysz, że niedlugo przyjdzie nowa sila do działania.
Jesteśmy tu dla Ciebie, jeśli byś czegoś potrzebowała ❤️
 
Cześć dziewczyny. Wracam po 2 tygodniach, jeszcze nie nadrobiłam wszystkich stron a było ich ponad 250!😱
Mam do Was pytanie. Ostatnio robiłam krzywa cukrową i insulinowa.
Wynik był nast glukoza - 102 - 138- 106
Insulina 5 - 75 - 41
Bylam dzisiaj u diabetologa z tymi wynikami, stwierdzil, że mam hiperinsulinemie poposilkowa. I dostałam szereg badań do zrobienia, ale dopiero po stymulacji do ivf jak się nie powiedzie. I stwierdzil, że do tego czasu powinnam przejść na dietę niskowęglowodanowa, zrezygnować z owoców i wszystkich produktów zbożowych. Dosłownie Keto. Metforniny mi nie przepisal, bo stwierdzil że mam to skonsultować jeszcze z endokrynologiem.
Co o tym myślicie?
 
Hejo laski. Przyszły mi wyniki cytokin, wszystko prawie podwyższone albo poniżej normy. Jestem już ta przerażona, ze czekam tylko na poniedziałek i mam nadzieje, ze nie usłyszę jakiś złych wieści, i będę mogła się tutaj odezwać.
Czekamy jeszcze na wynik męża HLA -C podajże czy coś takiego. Mam nadzieje, ze u niego wszystko dobrze wyjdzie.
Ja jestem załamana 😞
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u mojej lekarki i wszystko w środku wygląda cud miód malina, oczywiście endometrium nie wygląda na ciążę więc odebrała mi ostatnią iskrę nadziei, że może jednak. Więc czekam na @ i rozpocznę 12 cs. Wyć mi się chce strasznie i bardzo bardzo psioczę na los, dlaczego ja, dlaczego znowu lipa itd. Mogłabym pisać bez końca bo mam w sobie morze smutku i emocji. 20 czerwca mam mieć cytologię i umówię drożność...
Wybaczcie jak na chwilę zniknę z forum ale dziś mam taki kryzys, że mnie to przerosło.😭
Kurcze, strasznie mi przykro. Przytulam Cię ❤️ mam nadzieję, że poczujesz się lepiej i wrócą siły do dalszych starań ❤️
 
Do góry