reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Wróciłam niedawno od ginki z monitoringu. Pytała, czy brałam ten Aromek i jak, i ja powiedziałam że 2, 6 dzień. Zrozumiała, że brałam w 2 i 6 dniu, a ja brałam od 2 do 6 🙈 zapytała tylko, czy nie miałam brać w 2 i 7, ale powiedziałam, że może mi się coś pokręciło. Nie wyprowadzałam jej z błędu, nadal myśli, że to był 2 i 6 jak brałam. I uwaga! Pierwszy raz mam dominujący pęcherzyk! 15 mm 😀 Gin powiedziała, że jest w szoku, bo zwykle pacjentki reagują w 3 cyklu leczenia, a ja mam w 1 😂 bo to pewnie dlatego, że brałam jak Zazuu kazała a nie ginekolozka 😂
W poniedziałek mam przyjść jeszcze na moni, czy urósł, poprosiłam o ovitrelle i przepisala. W poniedzialek mi powie, kiedy mam sobie ovi podać.
Jestem szczęśliwa, jakbym co najmniej w ciąży była 😁 cieszę się po prostu, że po tylu miesiacach bez owulacji coś się ruszyło. Wiem, że to nie gwarantuje sukcesu od razu, ale cieszę się nawet z tak małego 😊😊
Nie popieram takiego świadomego zatajania ważnych informacji przed lekarzem prowadzącym, to ona przepisuje Ci leki i daje pozostałe wytyczne na podstawie tego jak działa leczenie które ona zleciła- bo powiedziałaś ze przestrzegasz jej zaleceń. Co zrobisz jak będziesz potrzebowała kolejnego opakowania aromka a ona nie będzie widziała podstaw żeby przepisać, bo przecież bierzesz dwie tabletki w cyklu wiec powinnaś mieć jeszcze 3/4 opakowania? 🤔 ja bym na Twoim miejscu przyznała, ze brałam 2-6dc, lekarz powinien to wiedzieć, to nie rodzic ani nauczyciel żeby na Ciebie nakrzyczeć, nie trzeba się go bać 🙈
 
reklama
Ja tez mam 2x1 i to acc, przy 28 dniowych cyklach owulacja wtedy wypada mi Ok 12dc. Plusem jest oczywiście króciutki cykl :)

Mi mija wyśmienicie, poszłam na 6 do pracy i wróciłam 5min temu. Miałam być 8 godzin ale wszystko się zesralo i byłam 13 🤦🏻‍♀️ Padam na ryj, zaraz naleję sobie full wody do wanny i będę tak leżeć póki się nie pomarszczę jak rodzynka 🛁🛁🛁 miałam iść do kumpeli na urodziny ale już sobie darowałam 🤷🏻‍♀️
O widzę, że masz taki sam plan jak ja - leżeć w wannie aż rozmięknę :D
 
Nie popieram takiego świadomego zatajania ważnych informacji przed lekarzem prowadzącym, to ona przepisuje Ci leki i daje pozostałe wytyczne na podstawie tego jak działa leczenie które ona zleciła- bo powiedziałaś ze przestrzegasz jej zaleceń. Co zrobisz jak będziesz potrzebowała kolejnego opakowania aromka a ona nie będzie widziała podstaw żeby przepisać, bo przecież bierzesz dwie tabletki w cyklu wiec powinnaś mieć jeszcze 3/4 opakowania? 🤔 ja bym na Twoim miejscu przyznała, ze brałam 2-6dc, lekarz powinien to wiedzieć, to nie rodzic ani nauczyciel żeby na Ciebie nakrzyczeć, nie trzeba się go bać 🙈
Tak, miałam zamiar się przyznać, ale tak się zablokowałam, że tego nie zrobiłam 🙈 ale powiem jej na pewno na następnej wizycie. To chyba z szoku tak wyszło😉 wiem, nie jestem dzieckiem, żeby się bać. Cieszę się jednak, że jej nie posłuchałam, bo pewnie nic by mi się nie udało wyhodować, gdybym brała jak mi kazała. Myślalam, że może przesadziłam, że może będzie więcej pecherzykow, a tu był tylko jeden. Na bank bym nic nie miała, jakbym wzięła Aromka tylko przez 2 dni
 
Jeszcze tylko się usprawiedliwię, że po prostu bardziej ufam Wam niż jej 🙈 mój haniebny wyczyn ma swoje przyczyny. Moja lekarka jest spoko, ale bardziej potrzebuje jej po to, żeby wypisała recepty, zrobiła monitoring itp. Ona jest strasznie młoda, więc pewnie nabywa dopiero doświadczenia i dla mnie to jest ok, każdy musi mieć czas, żeby się nauczyć. Ja z zawodu jestem księgowa i też więcej niż na studiach nauczyłam się w pracy. Dlatego moja główna wyrocznia znajduje się tutaj 😉 już wiele było tutaj przypadków, gdzie zalecenia lekarza były o dupe roztrzasc 😜
 
Jeszcze tylko się usprawiedliwię, że po prostu bardziej ufam Wam niż jej 🙈 mój haniebny wyczyn ma swoje przyczyny. Moja lekarka jest spoko, ale bardziej potrzebuje jej po to, żeby wypisała recepty, zrobiła monitoring itp. Ona jest strasznie młoda, więc pewnie nabywa dopiero doświadczenia i dla mnie to jest ok, każdy musi mieć czas, żeby się nauczyć. Ja z zawodu jestem księgowa i też więcej niż na studiach nauczyłam się w pracy. Dlatego moja główna wyrocznia znajduje się tutaj 😉 już wiele było tutaj przypadków, gdzie zalecenia lekarza były o dupe roztrzasc 😜
Przybijam piątkę 👋 też jestem księgową 👩‍💻
I to prawda, studia w ogóle nie przygotowują do rzeczywistości w tym zawodzie 🙈
 
Bierzesz ovi czy pęcherzyki same pękają?
Miałam mieć owu 14 dc wiec kazał mi przyjść 12 dc a 12 już był ten 30mm pęcherzyk i stwierdził że on już się zapada i widać ze zbiera się płyn i ze nie trzeba zastrzyku a dwa ze zanim zastrzyk zadziała to już będzie dawno po… w przyszłym cyklu chyba trzeba będzie więcej monitoringów robić po prostu 🙄
 
Miałam mieć owu 14 dc wiec kazał mi przyjść 12 dc a 12 już był ten 30mm pęcherzyk i stwierdził że on już się zapada i widać ze zbiera się płyn i ze nie trzeba zastrzyku a dwa ze zanim zastrzyk zadziała to już będzie dawno po… w przyszłym cyklu chyba trzeba będzie więcej monitoringów robić po prostu 🙄
To bardzo szybko urósł ten pęcherzyk 😱 a pękają Ci same? Może pękają, tylko strasznie późno jak już pęcherzyki są duże. Faktycznie, lepiej by było zrobić moni wcześniej i ewentualnie ovi podać, żeby wcześniej pękły
 
To bardzo szybko urósł ten pęcherzyk 😱 a pękają Ci same? Może pękają, tylko strasznie późno jak już pęcherzyki są duże. Faktycznie, lepiej by było zrobić moni wcześniej i ewentualnie ovi podać, żeby wcześniej pękły
No ja też byłam w szoku, bo miesiąc temu 14dc było na monitoringu widać świeżo pęknięty już pęknięty pęcherzyk, a 2 msc temu byłam 9 dc i był bodajże 12 mm i mówił że licząc 1,5 mm na dzień to powinna owu być ok 15 dc 🙃
 
Dziewczyny, kiedy robiłybyście betę? 12go dc był ten pęcherzyk 30mm pękający. Chciałam sobie zrobić razem z progiem 7 dni po owu ale to rozumiem ze musiałabym jutro a to na betę chyba dużo za wcześnie jeszcze?
 

Załączniki

  • CDCEDE70-08A5-4E8F-BF21-F51C3EF38A3F.png
    CDCEDE70-08A5-4E8F-BF21-F51C3EF38A3F.png
    66,6 KB · Wyświetleń: 71
reklama
Do góry