reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
Uważałabym że stymuacja przy obnizonej rezerwie jajnikowej. Jest dużo rzeczy, które mogły się wydarzyć od poprzedniej ciąży zarówno u Ciebie jak i męża, ale 8 cykl starań to faktycznie nie jest jakoś super długo, choć wierzę, że się bardzo dłuży. Lekarze często diagnostykę zaczynają dopiero po roku niepowodzeń. Ja tam się z tym nie zgadzam, jakbym miała czekać rok na rozpoczęcie diagnostyki to wciąż byłabym w czarnej dupie, a tak już trochę jest za mną. A młodsza się nie robię. Ja bym poszerzyła diagnostykę chyba, nie wiem czy już czy za 2-4 miesiące, pewnie w zależności od cierpliwości.
Ja mu płacę taki gruby hajs, bo wszystko prywatnie i wizyty i badania, że on wie, że ja nie chcę czekać roku. Myślisz o jakimś badaniu drożności etc? czy jest jeszcze coś w diagnostyce co mogę sobie zlecić?

Przykro mi :( Obyśmy jak najszybciej zaczęły nowy cykl.
 
Patrz pomimo problemów, poronień i niespełnionych marzeń ten temat jest dla mnie ważny [emoji2272]
I ja to szanuje 😉
Uważam, że jesteś bardzo mądra kobieta i oby dane Ci było jak najszybciej zostać mamą, bo dziecko będzie mieć wspaniałą i mądra mamę 😊
Cenię również każdy Twój komentarz, uważam, że wiele wnosisz do tego forum, bo posiadasz bardzo dużą wiedzę i doswiadczenie, dlatego szkoda mi energii na kontynuację tego tematu. Wolę poczytać o hormonach, monitoringach i seksach ❤️
 
Ja mu płacę taki gruby hajs, bo wszystko prywatnie i wizyty i badania, że on wie, że ja nie chcę czekać roku. Myślisz o jakimś badaniu drożności etc? czy jest jeszcze coś w diagnostyce co mogę sobie zlecić?


Przykro mi :( Obyśmy jak najszybciej zaczęły nowy cykl.

Jest bardzo dużo badań. Zaczęłabym najpierw od męża, bo tam jest mniej do zrobienia i zdecydowanie mniej inwazyjne badania. Upewniłbym się, że dochodzi do owulacji. Dopiero wtedy myślałabym o histero i drożności, chyba że masz wskazania, że możesz mieć jakieś zrosty pooperacyjne itp. U mnie lekarz dość szybko sugerował laparo właśnie między innymi dlatego, że była duża możliwość zrostów z uwagi na wcześniej przebyte zabiegi, poza tym chciał mieć dokładny opis mojego "środka" i budowy anatomicznej [emoji1787]

Edit. A co do lekarza... Są tacy co liczą złotówki w pierwszej kolejności, dopiero w drugiej patrzą na czyjś interes. Nie podważam Twojego lekarza, po prostu bądź czujna, ja w ciągu roku zmieniłam nie raz i nie dwa, jeśli była taka potrzeba. Dzięki tym zmianom posunęłam się do przodu w diagnostyce.
 
Jest bardzo dużo badań. Zaczęłabym najpierw od męża, bo tam jest mniej do zrobienia i zdecydowanie mniej inwazyjne badania. Upewniłbym się, że dochodzi do owulacji. Dopiero wtedy myślałabym o histero i drożności, chyba że masz wskazania, że możesz mieć jakieś zrosty pooperacyjne itp. U mnie lekarz dość szybko sugerował laparo właśnie między innymi dlatego, że była duża możliwość zrostów z uwagi na wcześniej przebyte zabiegi, poza tym chciał mieć dokładny opis mojego "środka" i budowy anatomicznej [emoji1787]

Edit. A co do lekarza... Są tacy co liczą złotówki w pierwszej kolejności, dopiero w drugiej patrzą na czyjś interes. Nie podważam Twojego lekarza, po prostu bądź czujna, ja w ciągu roku zmieniłam nie raz i nie dwa, jeśli była taka potrzeba. Dzięki tym zmianom posunęłam się do przodu w diagnostyce.
Ja z operacji to "tylko" cc ale mówił, że wszystko okej. On mi odradził nawet w poprzednim cyklu tę drugą wizytę, bo stwierdził, że będzie owu na 100% więc szkoda moich 200 zł za monitoring... Zobaczymy co będzie w tym cyklu.
 
Bzyka się tylko @pluto_nova ona sie nie patyczkuje w slowach 🤣🤣

Nie wiem czemu ale mam ochotę zapytać czy wyszło tłuste brazylijskie dziecko ? 🤣🤣🤣
o nie! A mój stary je dużo orzeszków ziemnych w cieście paprykowym i mieszanki studenckie, a potem płacze, że go brzuszek boli - bo się nawpierdziela na pusty żołądek, żeby po drugiej zmianie głód zaspokoić 🤦‍♀️🤣 To jakie będzie Nasze dziecko? Papryk już zajęte, bo moja siostra w maju urodziła Patryka i przechrzciliśmy go Paprykiem 😁
 
Ja z operacji to "tylko" cc ale mówił, że wszystko okej. On mi odradził nawet w poprzednim cyklu tę drugą wizytę, bo stwierdził, że będzie owu na 100% więc szkoda moich 200 zł za monitoring... Zobaczymy co będzie w tym cyklu.
A właśnie jak ja byłam u mojej gin, to najpierw zaleciła histeroskopie, bo jest dokładniejsza od USG i cytologii. To jest jest metoda badania niepłodności. Jeśli zostają zauważone jakieś polipy, to od razu są usuwane. One działają trochę jak wkładka antykoncepcyjna, mogą utrudniać zajście w ciążę
 
reklama
Ja z operacji to "tylko" cc ale mówił, że wszystko okej. On mi odradził nawet w poprzednim cyklu tę drugą wizytę, bo stwierdził, że będzie owu na 100% więc szkoda moich 200 zł za monitoring... Zobaczymy co będzie w tym cyklu.

No ja mialam tylko wyrostek a jednak zrostów trochę było. CC też może je powodować. Nie musi oczywiście i mam nadzieję, że ich nie masz [emoji1696] ginekolog nie jest w stanie stwierdzić czy owu będzie na 100%. Pęcherzyk sobie może fajnie rosnąć, a wcale nie musi pęknąć. No ale z badań proga raczej można uznać, że była. Trzymam kciuki, żeby następny cykl był lepszy [emoji1696]
 
Do góry