reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Ja z operacji to "tylko" cc ale mówił, że wszystko okej. On mi odradził nawet w poprzednim cyklu tę drugą wizytę, bo stwierdził, że będzie owu na 100% więc szkoda moich 200 zł za monitoring... Zobaczymy co będzie w tym cyklu.

Ja miałam bardzo dużo zrostów po cc
 
reklama
A właśnie jak ja byłam u mojej gin, to najpierw zaleciła histeroskopie, bo jest dokładniejsza od USG i cytologii. To jest jest metoda badania niepłodności. Jeśli zostają zauważone jakieś polipy, to od razu są usuwane. One działają trochę jak wkładka antykoncepcyjna, mogą utrudniać zajście w ciążę

Hiateroskopia nijak się ma do cytologii. Jest to badanie diagnostyczne, jak najbardziej, ale nie mierzy się nią niepłodności [emoji14] komuś może wyjść wszystko ok na histero ale może mieć inne problemy (np. wspomniane już zrosty) których histero nie wykaże. Dlatego mówimy, że miejsc w których można szukać jest od groma.
 
Hiateroskopia nijak się ma do cytologii. Jest to badanie diagnostyczne, jak najbardziej, ale nie mierzy się nią niepłodności [emoji14] komuś może wyjść wszystko ok na histero ale może mieć inne problemy (np. wspomniane już zrosty) których histero nie wykaże. Dlatego mówimy, że miejsc w których można szukać jest od groma.
Gdzieś czytalam, że histero jest dokładniejsza od cytologii, bo może pokazać raka szyjki macicy wcześniej niż wykazałaby to cytologia. Poza tym mój lekarz zaleca robić cytologie przynajmniej 2 razy w roku, bo nie w każdej może Ci coś wyjsc i nie jest ona super dokładna. A histeroskopia ma na celu pokazanie, czy w macicy nie ma np zrostów, polipów, które utrudniają, jeśli nie uniemożliwiają zajście w ciążę, bo działają jak wkładka antykoncepcyjna. Przez polipy może być też utrudnione zagnieżdżenie się zarodka, dlatego należy je usunąć, jeśli są. Takie info mam od mojej gin 😉
 
Histeroskopia polega na wypełnieniu jamy macicy solą fizjologiczną i jednoczesnym podglądaniu tego co się tam dzieje. Owszem można przy tym usunąć polipy czy odkryć nieprawidłowości w budowie jamy macicy takie jak przegrody czy macica jednorożna. Nie wiem w jaki sposób miałoby to pomoc w diagnostyce nowotworowej [emoji848]

Edit: no może pokazać guz ewentualnie, ale to już na cytologii by wyszło. Zwłaszcza, że przed histeroskopią trzeba mieć aktualną cytologię
Gdzieś czytalam, że histero jest dokładniejsza od cytologii, bo może pokazać raka szyjki macicy wcześniej niż wykazałaby to cytologia. Poza tym mój lekarz zaleca robić cytologie przynajmniej 2 razy w roku, bo nie w każdej może Ci coś wyjsc i nie jest ona super dokładna. A histeroskopia ma na celu pokazanie, czy w macicy nie ma np zrostów, polipów, które utrudniają, jeśli nie uniemożliwiają zajście w ciążę, bo działają jak wkładka antykoncepcyjna. Przez polipy może być też utrudnione zagnieżdżenie się zarodka, dlatego należy je usunąć, jeśli są. Takie info mam od mojej gin [emoji6]
 
Histeroskopia polega na wypełnieniu jamy macicy solą fizjologiczną i jednoczesnym podglądaniu tego co się tam dzieje. Owszem można przy tym usunąć polipy czy odkryć nieprawidłowości w budowie jamy macicy takie jak przegrody czy macica jednorożna. Nie wiem w jaki sposób miałoby to pomoc w diagnostyce nowotworowej [emoji848]

Edit: no może pokazać guz ewentualnie, ale to już na cytologii by wyszło. Zwłaszcza, że przed histeroskopią trzeba mieć aktualną cytologię
Jest histeroskopia diagnostyczna i operacyjna. W diagnostycznej faktycznie się tylko ogląda. Ja nie musiałam mieć aktualnej cytologii, cytologie miałam robiona w lipcu a histeroskopie w ostatni dzień listopada. Chyba, że ta lipcowa nadawała się jeszcze i uznana była za aktualna.
Na mojej pierwszej wizycie u gina, kiedy powiedziałam, że ponad pół roku staram się o dziecko, dostałam skierowanie na histeroskopie, żeby wykluczyć ewentualne wady w mojej macicy i usunąć ewentualne polipy. Dodatkowo zostały pobrane wycinki do badań, żeby zobaczyć, czy nie ma tam niczego złośliwego 😉
 
Gdzieś czytalam, że histero jest dokładniejsza od cytologii, bo może pokazać raka szyjki macicy wcześniej niż wykazałaby to cytologia. Poza tym mój lekarz zaleca robić cytologie przynajmniej 2 razy w roku, bo nie w każdej może Ci coś wyjsc i nie jest ona super dokładna. A histeroskopia ma na celu pokazanie, czy w macicy nie ma np zrostów, polipów, które utrudniają, jeśli nie uniemożliwiają zajście w ciążę, bo działają jak wkładka antykoncepcyjna. Przez polipy może być też utrudnione zagnieżdżenie się zarodka, dlatego należy je usunąć, jeśli są. Takie info mam od mojej gin [emoji6]

Wiem czym jest hiateroskopia, miałam ja robiona i usuwane polipy. Cytologia wykaże Ci już stan przedrakowy, widoczny mikroskopowo, zmiany na poziomie komórkowym, hiateroskopie się raczej stosuje do wyłyżeczkowania jamy macicy JEŚLI w badaniu mikroskopowym wykryje się np gruczolakoraka. Przecież hiateroskopia nie ma dokładności mikroskopowej tak jak cytologia. Możesz mi pokazać swoje źródła informacji? Bo moje to krajowy rejestr nowotworów i jestem ciekawa jak histero może być dokładniejsze od badania pod mikroskopem.
 
Wiem czym jest hiateroskopia, miałam ja robiona i usuwane polipy. Cytologia wykaże Ci już stan przedrakowy, widoczny mikroskopowo, zmiany na poziomie komórkowym, hiateroskopie się raczej stosuje do wyłyżeczkowania jamy macicy JEŚLI w badaniu mikroskopowym wykryje się np gruczolakoraka. Przecież hiateroskopia nie ma dokładności mikroskopowej tak jak cytologia. Możesz mi pokazać swoje źródła informacji? Bo moje to krajowy rejestr nowotworów i jestem ciekawa jak histero może być dokładniejsze od badania pod mikroskopem.
Teraz przeczytałam swoją wypowiedź i faktycznie można ją źle zrozumieć. Chodziło mi o to, że histeroskopia jest doskaldniejsza od USG
 
reklama
Do góry