reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

Wiesz, ja nie mieszkam w Polsce. Tutaj nigdy nikt mi nie odmówił badań prywatnie, ba, nawet nie muszę prosić, sami dają bo mają z tego kasę, a że mój pracodawca opłaca mi całkiem niezły pakiet to korzystam 🤣 dla porównania, musiałam zrobic kolposkopie 3 lata temu, cena w ES 200euro, cena w PL 250zł a finalnie zrobili mi i nadal robią jak trzeba na pakiet i razem z biopsją nie placilam nic.

Teraz umówiłam wideokonsultacje, mam nadzieję że nie będzie potrzeby fatygować się do gabinetu.
Ja od poniedziałku też wykupuje ubezpieczenie żeby zacząć chodzić na pakiet. Bo mam w planach porobić w końcu jakies badania ale ostatnio na nic nie mam czasu.
 
reklama
Powiem Wam że ja teraz też palnuje chodzić do dwóch ginekologów mam super lekarze prywatnie, ale żeby skorzystać z USG prenatalnego i testów pappa na NFZ potrzebuje skierowania z państwowego gabinetu. W mieście niedaleko nas jest jeden przyjmujący na NFZ, i tam zamierzamy się wybrać nie oczekuję od niego zbyt wiele po prostu chce skierowania 😉
To prenatalne można zrobić na NFZ 😱 Nawet nie wiedziałam. Ja już później chodziłam na NFZ bo Pani okazała się lepiej prowadzić ciążę niż ta prywatnie. To była wtedy w miarę nowa Pani ginekolog w naszym miescie, młoda kobieta z wiedzą i podejściem wizyty u niej trwały zawsze minimum 40 min wszystko dokładnie badała i dawała na wszystkie badania skierowania. Właśnie jedynie na co nie dostałam skierowania to na prenatalne ale myślałam że trzeba spełnić jakieś tam warunki żeby zrobili to badanie bezpłatnie . Ciekawa jestem jakie ma teraz podejście bo słyszałam że już się "wybiła" ma sporo pacjentek i prywatnie i na fundusz i już trochę inaczej wizyty wyglądają.
 
To prenatalne można zrobić na NFZ 😱 Nawet nie wiedziałam. Ja już później chodziłam na NFZ bo Pani okazała się lepiej prowadzić ciążę niż ta prywatnie. To była wtedy w miarę nowa Pani ginekolog w naszym miescie, młoda kobieta z wiedzą i podejściem wizyty u niej trwały zawsze minimum 40 min wszystko dokładnie badała i dawała na wszystkie badania skierowania. Właśnie jedynie na co nie dostałam skierowania to na prenatalne ale myślałam że trzeba spełnić jakieś tam warunki żeby zrobili to badanie bezpłatnie . Ciekawa jestem jakie ma teraz podejście bo słyszałam że już się "wybiła" ma sporo pacjentek i prywatnie i na fundusz i już trochę inaczej wizyty wyglądają.
Jak się ma powyżej 35 lat albo spełnia się jakieś inne warunki. Standardowo się nie należy na NFZ ;).
 
A w Hiszpanii jest lepsza sytuacja niż w Polsce? Ostatnio zaczęłam się interesować gdzie by tu wybyć w ramach planu B XD i jak tak czytam, to w każdym państwie jest coś, co mnie zniechęca
Wiesz, wszystko zależy od pracy. Ja pracuje w amerykańskiej firmie wiec nie narzekam, mam prywatne ubezpieczenie i różne inne benefity. Mój partner pracuje w firmie hiszpańskiej, regionalnej i on takiego pakietu nie ma. W sumie to nie ma żadnych benefitow. Państwowo u lekarza byłam raz, na wizytę u ginekologa musiałabym czekać prawie 2 miesiące. Jak masz ciążę beż komplikacji to wszystko prowadzi położna, lekarz robi tylko chyba 2 USG. Macierzyński tutaj to 16 tyg tylko ale dla obojga rodziców (można to jakoś rozdzielić podobno a moja firma doklada 4 tyg od siebie dodatkowo). Ale takie 4-5 miesięczne dzieci w żłobkach to norma tutaj. Nie ma 500+ 🤣 są tylko ulgi podatkowe na dzieci. Słońce świeci 300 dni w roku 😍 ludzie mają jakieś luźniejsze podejście do wszystkiego. Trzeba tylko pamietac ze hiszpania mierzy sie obecnie z dużym problemem imigracyjnym (z Afryki polnocnej) I faktycznie nie jest jakoś super bezpiecznie 🤷🏽‍♀️ Ogólnie- ja nie wracam 😁 nie jest idealnie ale podoba mi się życie tutaj.
 
To prenatalne można zrobić na NFZ 😱 Nawet nie wiedziałam. Ja już później chodziłam na NFZ bo Pani okazała się lepiej prowadzić ciążę niż ta prywatnie. To była wtedy w miarę nowa Pani ginekolog w naszym miescie, młoda kobieta z wiedzą i podejściem wizyty u niej trwały zawsze minimum 40 min wszystko dokładnie badała i dawała na wszystkie badania skierowania. Właśnie jedynie na co nie dostałam skierowania to na prenatalne ale myślałam że trzeba spełnić jakieś tam warunki żeby zrobili to badanie bezpłatnie . Ciekawa jestem jakie ma teraz podejście bo słyszałam że już się "wybiła" ma sporo pacjentek i prywatnie i na fundusz i już trochę inaczej wizyty wyglądają.
Ja łapie się z racji że w poprzedniej ciąży dziecko miało wadę genetyczną.
 
reklama
Do góry