reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

A czy jest szansa na wystąpienie owulacji jeszcze w tym cyklu po biochemicznej? Czy krwawienie po ciąży biochemicznej traktowane jest jako miesiączka i pierwszy dzień krwawienia to pierwszy dzień kolejnego cyklu?
 
reklama
A czy jest szansa na wystąpienie owulacji jeszcze w tym cyklu po biochemicznej? Czy krwawienie po ciąży biochemicznej traktowane jest jako miesiączka i pierwszy dzień krwawienia to pierwszy dzień kolejnego cyklu?
Tak, jest szansa i tak, to jest miesiączka. Ale kontrolowałaś, że beta spadła do 0 i to na pewno biochem?
 
W sierpniu skontrolowałam, beta spadła. W tym miesiącu jeszcze nie sprawdzałam (w najbliższych dniach to zrobię). Najpierw zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Następnie zrobiłam betę, potwierdziła ciążę. Jednak za kilka dni zaczęło się krwawienie. Gdy zaczęłam krwawić zgłosiłam się na izbę przyjęć, ale Pani wyśmiała mnie i stwierdziła, że to na pewno tylko opóźnienie okresu i poinformowała, że w takim przypadku nie ma obowiązku wykonania żadnych badań. Zaczęło się 22.10, i nadal mam lekkie plamienie. Moja miesiączka zazwyczaj trwa 3-4 dni, a teraz 7 dni.
 
W sierpniu skontrolowałam, beta spadła. W tym miesiącu jeszcze nie sprawdzałam (w najbliższych dniach to zrobię). Najpierw zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Następnie zrobiłam betę, potwierdziła ciążę. Jednak za kilka dni zaczęło się krwawienie. Gdy zaczęłam krwawić zgłosiłam się na izbę przyjęć, ale Pani wyśmiała mnie i stwierdziła, że to na pewno tylko opóźnienie okresu i poinformowała, że w takim przypadku nie ma obowiązku wykonania żadnych badań. Zaczęło się 22.10, i nadal mam lekkie plamienie. Moja miesiączka zazwyczaj trwa 3-4 dni, a teraz 7 dni.
No bo krwawienie występuje nie tylko w przypadku biochemu ale też innych powikłań, dlatego pytam o betę, bo może warto sprawdzić czy na pewno jest już 0.
 
Cześć dziewczyny, razem z mężem staramy się o dzidziusia od 4 cykli. W sierpniu i w październiku (tydzień temu) testy ciążowe pozytywne. Niestety ciąże biochemiczne. Czy powinniśmy przerwać na jakiś czas starania czy jednak próbować dalej? Czy jest możliwość aby w tym cyklu wystąpiła owulacja? Czy dopiero po kolejnej miesiączce? Wizytę u ginekologa mam dopiero 9 listopada, a owulacja wypadałaby 4 listopada.
Ja bym się wstrzymała ze staraniami i zrobiła najpierw badania no chyba, że masz siłę na kolejne biochemy. Jaki masz progesteron po owulacji? Jaki był w ciąży?
 
reklama
Tak zrobię. Jakie jeszcze badania powinnam wykonać?
Ja bym zbadała jeszcze tarczycę, zrobiła wymazy żeby sprawdzić czy nie masz mycoplasmy, ureaplasmy, chlamydii. Podstawy typu Glukoza, insulina itp.
A jeśli masz pieniądze na diagnostykę zrobiłabym badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii.
 
Do góry