reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
Idę w środę.
Są już nawet opracowania, które wykazują poprawę parametrów nasienia u mężczyzn po szczepieniu [emoji6]
Na pewno przechorowanie jest dużo większym zagrożeniem.
Konsultowałam szczepienia z 3 ginekologami i każdy kazał szczepić się jak najszybciej
Siemka :) szczepiłyście się może trzecią dawką przeciw covid? Chciałam się wybrać w tym miesiącu, ale znajome mówią, że im ginekolodzy odradzają jeśli planują ciążę i już mam wątpliwości. Nie spotkałam jeszcze żadnych artykułów na ten temat, myślicie że faktycznie w czymś to przeszkadza?
 
Ja po covidzie też miałam opóźniony @. Tydzień czasu się przesunął i okazało się, że covid namieszał mi w hormonach tarczycy i miałam gigantyczne TSH 😩
Oj nie strasz! Ja miałam covid tuż przed świętami.
Hej:) 5/6 cykl, badania robiłam tyle te podstawowe zalecane przez mojego ginekologa w PL ( mieszkam w UK )i wszystkie były dobre i gin dał zielone światło. W tym cyklu pierwszy raz używałam testów owulacyjnych.
O hej!!! Ja też mieszkam w UK 😁 nie jestem sama, hurraaa!
 
Tez się nad tym zastanawiam, kilka koleżanek uważa, że po szczepieniu zaczęły mieć problemy ginekologiczne 🤨 ja osobiście dwa tygodnie po szczepieniu miałam torbiel na jajniku ale nie wiązałam tego ze szczepieniem na covid.
Ja mam już dwie dawki za sobą i nic kompletnie mi nie było, ale teraz na czym innym mi zależy i wolę dmuchać na zimne
Idę w środę.
Są już nawet opracowania, które wykazują poprawę parametrów nasienia u mężczyzn po szczepieniu [emoji6]
Na pewno przechorowanie jest dużo większym zagrożeniem.
Konsultowałam szczepienia z 3 ginekologami i każdy kazał szczepić się jak najszybciej
Hm no proszę jeszcze się nie natknęłam, ale to bardzo dobra informacja :) mi też tak mówili, ale to było rok temu jak pytałam o pierwszą dawkę, myślałam że może się coś pozmieniało. Dziękuję :)
 
Hej. Nie proponowali Ci histeroskopii albo laparoskopii diagnostycznej? Może w endometrium problem? Czasem są stany zapalne przewlekłe niewidoczne gołym okiem
Póki co nie, spróbuję jeszcze jeden cykl z clo. Jeśli się nie uda poruszę ten temat z moim ginekologiem. Wydaje mi się, że konkretny facet i wie co robi :)
 
Ja mam II dawki za sobą - problemów nie stwierdzam, ba wręcz przeciwnie moje długaśne cykle się ciut skróciły. Ale nad III się zastanawiam tylko i wyłącznie pod takim kątem czy nie lepiej będzie się doszczepić nią w ciąży - by dzidziuś miał przeciwciała. Z drugiej strony kto wie kiedy się w tę ciąże zajdzie 🙄 bo jeszcze mi się jedna nie skończyła
 
Tez się nad tym zastanawiam, kilka koleżanek uważa, że po szczepieniu zaczęły mieć problemy ginekologiczne 🤨 ja osobiście dwa tygodnie po szczepieniu miałam torbiel na jajniku ale nie wiązałam tego ze szczepieniem na covid.

Jasne, że się szczepiłam :) zaraz po biochemicznej, jakiś miesiąc temu. Według mnie nie ma to większego wpływu na starania o ciąże. Chyba, że przy zwiększonej krzepliwości 🤔 ale takich prac nigdzie nie widzialam i nic na ten temat fachowego nie słyszałam.
 
Mi powiedziała ginekolog,żeby podczas starań i w pierwszym trymestrze Się nie szczepić. Że albo szczepienie i odkładamy starania na później albo staramy się dalej bez szczepionki. Ale nie wyjaśniła dlaczego.
 
reklama
Przez ten okres miałam zlecone badania TSH, progesteron, prolaktyna, LH, FSH, HTZ, Ekstradiol, glukozę,Test ROMA i badanie drożności. Niektóre badania wykonywane kilka razy w różnych cyklach. Ten cykl jest pierwszym na clo. Po kilku zmianach ginekologa trafiłam na osobę, która w końcu chce pomóc, zamiast brać pieniądze za wizyty, kazać próbować i wrócić za miesiąc. Niestety pomimo tego, że lekarz widział tak cienkie rndedrium nie przepisał nic na podbudowę xd co prawda jadłam orzechy i suszone morele plus olej z wiesiołka ale raczej już było za późno żeby to pomogło ;) ale musiałam spróbować :)
Samo TSH to trochę mało, a Ft3, Ft4, anty Tpo i anty Tg miałaś badane? Insulinę w parze z glukoza? Witamina B12, kwas foliowy, homocysteina, żelazo, ferrytyna? Badalas kiedykolwiek AMH?
Masz naturalnie owulacje i regularne cykle?
Idę w środę.
Są już nawet opracowania, które wykazują poprawę parametrów nasienia u mężczyzn po szczepieniu [emoji6]
Na pewno przechorowanie jest dużo większym zagrożeniem.
Konsultowałam szczepienia z 3 ginekologami i każdy kazał szczepić się jak najszybciej
A celujesz w czas przed owu czy to nie ma znaczenia? Bo ja też poluję na trzecia dawkę.
 
Do góry