reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Będę po owulacji, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Poprzednie dawki były jedna chyba przed owu, a druga w 2 dc.
Samo TSH to trochę mało, a Ft3, Ft4, anty Tpo i anty Tg miałaś badane? Insulinę w parze z glukoza? Witamina B12, kwas foliowy, homocysteina, żelazo, ferrytyna? Badalas kiedykolwiek AMH?
Masz naturalnie owulacje i regularne cykle?

A celujesz w czas przed owu czy to nie ma znaczenia? Bo ja też poluję na trzecia dawkę.
 
reklama
Ja mam II dawki za sobą - problemów nie stwierdzam, ba wręcz przeciwnie moje długaśne cykle się ciut skróciły. Ale nad III się zastanawiam tylko i wyłącznie pod takim kątem czy nie lepiej będzie się doszczepić nią w ciąży - by dzidziuś miał przeciwciała. Z drugiej strony kto wie kiedy się w tę ciąże zajdzie 🙄 bo jeszcze mi się jedna nie skończyła

Minus szczepienia w ciąży jest taki, że trzeba przeczekać pierwszy trymestr. Z moich obserwacji wynika, że zachorowania zdarzają się już około pół roku po szczepieniu. No i covid w ciąży wiąże się z ogromnym stresem. A ciężarne są bardziej podatne na zachorowanie. Koleżanka ostatnio chorowała, jest juz w II trymestrze. Całe szczęście teraz już się czuje dobrze. Nie zdążyła się zaszczepić dawką przypominającą.
 
Ja mam II dawki za sobą - problemów nie stwierdzam, ba wręcz przeciwnie moje długaśne cykle się ciut skróciły. Ale nad III się zastanawiam tylko i wyłącznie pod takim kątem czy nie lepiej będzie się doszczepić nią w ciąży - by dzidziuś miał przeciwciała. Z drugiej strony kto wie kiedy się w tę ciąże zajdzie 🙄 bo jeszcze mi się jedna nie skończyła
Ja ma wlasnie taki plan 😉 chociaz i tak w Hiszpanii jeszcze 3 dawki w mojej grupie wiekowej nie wprowadzają, narazie 40+ leci
 
Mi powiedziała ginekolog,żeby podczas starań i w pierwszym trymestrze Się nie szczepić. Że albo szczepienie i odkładamy starania na później albo staramy się dalej bez szczepionki. Ale nie wyjaśniła dlaczego.
Tylko co jeśli starania trwają tyle czasu, że pandemia zdąży się skończyć :D jak dla mnie bez wyjaśnienia żadnego to tak trochę słabo jak na lekarza
 
Hej, witaj wśród nas.
Ja niestety na diagnostyce kobiet znam się dużo mniej, ale inne dziewczyny napewno Ci pomogą i podsuną pomy

Samo TSH to trochę mało, a Ft3, Ft4, anty Tpo i anty Tg miałaś badane? Insulinę w parze z glukoza? Witamina B12, kwas foliowy, homocysteina, żelazo, ferrytyna? Badalas kiedykolwiek AMH?
Masz naturalnie owulacje i regularne cykle?
Trzy razy utrafiłam z wizytą na okres owulacji i ginekolog stwierdził, że wszystko w porządku, cykle co 29-28 dni przez ostatni rok. Wcześniej od 30 do 36 ale unormowały się po mioveli.
 
Będę po owulacji, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Poprzednie dawki były jedna chyba przed owu, a druga w 2 dc.
Mnie druga dawka przeciorała przez dwa dni. We wtorek mam wizytę u gina i chce się zapytać czy ten Encorton co mi każe brać jest przeszkodą i mam poczekać aż nie będę go brać. Miałam iść teraz na szczepienie ale okres przyszedł prawie tydzień wcześniej i znowu biorę ten Encorton...
 
Minus szczepienia w ciąży jest taki, że trzeba przeczekać pierwszy trymestr. Z moich obserwacji wynika, że zachorowania zdarzają się już około pół roku po szczepieniu. No i covid w ciąży wiąże się z ogromnym stresem. A ciężarne są bardziej podatne na zachorowanie. Koleżanka ostatnio chorowała, jest juz w II trymestrze. Całe szczęście teraz już się czuje dobrze. Nie zdążyła się zaszczepić dawką przypominającą.

Wiesz ja mam ten plus, że mało mam kontaktu z kimkolwiek. Czasem w pracy bo nie zawsze jestem zdalnie, ale u nas w pracy mogą być tylko zaszczepieni w pełni plus każdy ma robiony test w biurze. Nie ma opcji, że ktoś inny wejdzie. Tak myślałam, że właśnie będę miała idealnie na II trymestr teraz ... no ale dupa. Teraz i tak dopóki mi się sytuacja nie rozwiąże to się nie zaszczepię :(
 
A ja byłam z tych co to się nie szczepią 😝 Jakoś tak odwlekałam to jak tylko mogłam, ale teraz pójdziemy całą rodziną, bo, planujemy na urlop objazdówkę autem po Europie 😝 Cieszę się, że mam jakiś punkt zaczepienia i nowy cel niż tylko starania 😁 Pierwsze noclegi mamy już zabookowane (Holandia, Belgia i Francja) teraz musimy dłużej posiedzieć i popatrzeć gdzie się będziemy rozbijać w Hiszpanii i w Portugalii, a potem powrót dołem do zaplanowania 🤩 Dzieciaki podekscytowane, planują z Nami 😉 Jedziemy całą familią z psem 🤗
 
reklama
Do góry