reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
Hej dołączam się do Was 😊 mam 6 latka i jestem po 2 poronieniach w 7 tc. Badania wskazały 17% komórek NK i Pai-1 homo a jutro powinnam mieć owulacje i zastanawiam się czy te testy na owulacje mogę dzisiaj zrobić? Bo czytałam że dziewczyny zaczynają na kilka dni wcześniej. 🤔 Lekarz powiedział że mogę brać acard ale ecorton i heparyne dopiero od pozytywnego testu. Test wychodzi pozytywny u mnie dopiero w 6 tygodniu gdzie już jest za późno 😔 jak myślicie kiedy po owu mogę zrobić bete?
Co to znaczy, że test wychodzi pozytywny dopiero w 6 tygodniu? Każdej kobiecie test wyjdzie pozytywny ok 14 dni po zapłodnieniu. Możesz mieć późne owulacje i dlatego wyjdzie pozytywny w 6tc, ale to niczego nie zmienia. Zacznij robić testy ciążowe od ok 9 dpo, żeby jak najszybciej wykryć ciążę, możesz 12 dpo pójść na badanie z krwi i wszystko będzie jasne.
A co do testów owulacyjnych, robi się je na kilka dni przed spodziewaną owulacją, ponieważ po 1. zawsze może owu przyjść szybciej niż zwykle a po 2. test owulacyjny nie wykrywa owulacji a szczyt hormonu LH, który następuje na ok 1-2 dni przed owu. Jeśli spodziewasz się owulacji jutro, to możesz owszem zrobić dziś test ale nie da on żadnej jednoznacznej odpowiedzi.
 
Jak poszło?
Ja wracam jutro... U mnie w pracy wszyscy wiedzieli o poronieniu bo szef już szukał zastępstwa za mnie. Już nie mogę się doczekać tych współczujących spojrzeń 🤦‍♀️
PS. Dzisiaj odbieram wyniki histo. Mam złe przeczucia 😑
A u mnie spoko, powiedziałam tylko szefowej, ale ona nic nikomu nie mówiła. Dziewczyny z działu też wiedzą, bo jestesmy blisko. I tyle. Na szczęście nikt nie traktuje mnie jak ofiary, spytały tylko jak się czuje i wszystko jest po staremu na szczecie. Zresztą mi też przeszło na tyle, że spokojnie mogę o tym mówić.
Trzymam kciuki za wyniki 😉
 
Co to znaczy, że test wychodzi pozytywny dopiero w 6 tygodniu? Każdej kobiecie test wyjdzie pozytywny ok 14 dni po zapłodnieniu. Możesz mieć późne owulacje i dlatego wyjdzie pozytywny w 6tc, ale to niczego nie zmienia. Zacznij robić testy ciążowe od ok 9 dpo, żeby jak najszybciej wykryć ciążę, możesz 12 dpo pójść na badanie z krwi i wszystko będzie jasne.
A co do testów owulacyjnych, robi się je na kilka dni przed spodziewaną owulacją, ponieważ po 1. zawsze może owu przyjść szybciej niż zwykle a po 2. test owulacyjny nie wykrywa owulacji a szczyt hormonu LH, który następuje na ok 1-2 dni przed owu. Jeśli spodziewasz się owulacji jutro, to możesz owszem zrobić dziś test ale nie da on żadnej jednoznacznej odpowiedzi.
Przy pierwszym poronieniu robiłam dzień po planowanej @ i tak przez tydzień i nic. Okresu brak i dopiero beta wskazała ciążę ale już było za późno a przy 2 poronieniu było podobnie ale już nie latałam z testami tyle tylko poleciałam na betę i u mnie dzień po planowanej @ miałam 5,55. Cykl mam co 28 dni czasem zdarzy sie dzień przesunięcia chodz dziwnie u mnie zaczyna sie bo na początku są tylko ciemne plamienia przez dzień
 
Przy pierwszym poronieniu robiłam dzień po planowanej @ i tak przez tydzień i nic. Okresu brak i dopiero beta wskazała ciążę ale już było za późno a przy 2 poronieniu było podobnie ale już nie latałam z testami tyle tylko poleciałam na betę i u mnie dzień po planowanej @ miałam 5,55. Cykl mam co 28 dni czasem zdarzy sie dzień przesunięcia chodz dziwnie u mnie zaczyna sie bo na początku są tylko ciemne plamienia przez dzień
Czyli po prostu przy tym pierwszym poronieniu mogłaś mieć później owulację, chyba, że miałaś monitoring i byłaś pewna kiedy ona wystąpiła to by było faktycznie dziwne. Najlepiej by było jakbyś poszła chociaż jeden cykl na typowy monitoring a równocześnie robiła testy owulacyjne, możesz też mierzyć temperaturę. Wtedy będziesz wiedziała kiedy była owulacja, a od 8-9 dpo możesz zacząć robić testy ciążowe lub pójść na betę, żeby jak najszybciej wyłapać ciąże.
 
Właśnie zrobiłam i cala radość z jutrzejszej owu już mi minęła 😔 czy może być tak że dzień lub dwa przed może ten test tak wyglądać?
a była na monitoringu że owu ma być jakoś na dniach?
Wg tego co piszesz to powinna być widoczna kreska. Ale skoro nie masz testow wcześniejszych To nie mamy odniesienia.
Spróbuj jeszcze za kilka godzin i wieczorem.
Jest też opcja że owu sie przesunie np.
 
Czyli po prostu przy tym pierwszym poronieniu mogłaś mieć później owulację, chyba, że miałaś monitoring i byłaś pewna kiedy ona wystąpiła to by było faktycznie dziwne. Najlepiej by było jakbyś poszła chociaż jeden cykl na typowy monitoring a równocześnie robiła testy owulacyjne, możesz też mierzyć temperaturę. Wtedy będziesz wiedziała kiedy była owulacja, a od 8-9 dpo możesz zacząć robić testy ciążowe lub pójść na betę, żeby jak najszybciej wyłapać ciąże.
Monitoring był przy pierwszej i wszystko było idealnie a za drugim razem nie starałam się nawet bo mieliśmy grudzień sobie darować tak mówił lekarz bo dostawałam zastrzyki na pęknięcie pęcherzyka i od stycznia mieliśmy wrócić do tego więc nawet nie wiem kiedy była owulacja bo nie myślałam o tym ale oczywiście powiedziałam lekarzowi tak i już zaczął mówić że wszystko siedzi w głowie i pełen relaks przy staraniach 🤯 no ja rozumiem to ale poronienia na tym etapie nie były od tego 🤦‍♀️ Zmieniłam lekarza niby bardzo dobry i jestem pod opieką immunolog ale mam wrażenie że tak trochę mają mnie gdzieś to co mówię.
 
a była na monitoringu że owu ma być jakoś na dniach?
Wg tego co piszesz to powinna być widoczna kreska. Ale skoro nie masz testow wcześniejszych To nie mamy odniesienia.
Spróbuj jeszcze za kilka godzin i wieczorem.
Jest też opcja że owu sie przesunie np.
Nie bylam bo mój nowy lekarz jest na urlopie i nie ma możliwości jak, powiedział,, powodzenia i do dzieła,, jakoś dziwne odczucia miałam po tym
 
Nie bylam bo mój nowy lekarz jest na urlopie i nie ma możliwości jak, powiedział,, powodzenia i do dzieła,, jakoś dziwne odczucia miałam po tym
a do jakiegokolwiek lekarza na szybka ocenę cyklu? Wtedy byś wiedziała na czym stoisz. A jeśli nie to testuj dalej zobaczysz czy coś się zadzieje. Z tym że testy to nic pewnego niestety.
 
reklama
Monitoring był przy pierwszej i wszystko było idealnie a za drugim razem nie starałam się nawet bo mieliśmy grudzień sobie darować tak mówił lekarz bo dostawałam zastrzyki na pęknięcie pęcherzyka i od stycznia mieliśmy wrócić do tego więc nawet nie wiem kiedy była owulacja bo nie myślałam o tym ale oczywiście powiedziałam lekarzowi tak i już zaczął mówić że wszystko siedzi w głowie i pełen relaks przy staraniach 🤯 no ja rozumiem to ale poronienia na tym etapie nie były od tego 🤦‍♀️ Zmieniłam lekarza niby bardzo dobry i jestem pod opieką immunolog ale mam wrażenie że tak trochę mają mnie gdzieś to co mówię.
Czyli przy pierwszym poronieniu pierwszy pozytywny test wyszedł ok 20 dni po potwierdzonej owulacji? Dziwne. Może testy miały niską czułość. W każdym razie od 8-9 dpo możesz zacząć robić testy i oznaczać betę.
 
Do góry