reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Siemanko! Powodzenia w staraniach :)
Hej Dziewczyny, mogę się dołączyć? :)
Jestem mamą 11msc córeczki i 3 miesięcy temu zaczęliśmy się starać o rodzeństwo dla niej. O pierwsze dziecko staraliśmy się 10 miesięcy.
Teraz już 2 cykle za nami od kiedy wróciła mi miesiączka, byłam dzisiaj u ginekologa i powiedział, że widzi pęcherzyk 14mm a endometrium 12mm. Czy to nie za duże jak na taki pęcherzyk? 🤔
Jestem w 16 dc, ale moje cykle zawsze były długie, ok 34-35 dni i często nieregularne.
Nie potrafię wyluzować, temat starań jest dla mnie stresujący.
Więc po prostu chciałam się przywitać.
W grupie zawsze raźniej :)
 
reklama
Hej Dziewczyny, mogę się dołączyć? :)
Jestem mamą 11msc córeczki i 3 miesięcy temu zaczęliśmy się starać o rodzeństwo dla niej. O pierwsze dziecko staraliśmy się 10 miesięcy.
Teraz już 2 cykle za nami od kiedy wróciła mi miesiączka, byłam dzisiaj u ginekologa i powiedział, że widzi pęcherzyk 14mm a endometrium 12mm. Czy to nie za duże jak na taki pęcherzyk? 🤔
Jestem w 16 dc, ale moje cykle zawsze były długie, ok 34-35 dni i często nieregularne.
Nie potrafię wyluzować, temat starań jest dla mnie stresujący.
Więc po prostu chciałam się przywitać.
W grupie zawsze raźniej :)
tez mam pogrubione endometrium, ale na tą chwilę nie znam powodu. Ostatnio w 6dc 11 mm 😢
 
Daj znac jak wyszły!
Uff, wyszły dobrze!
Ale jak odebralam wynik do ręki to się rozpłakałam. Sekretariat, w którym odbiera się te wyniki jest na oddziale gin-poł i jak tylko tam weszłam to zaczęło mi brakować tchu. Jak dostalam kartkę do ręki to emocje wzięły górę. I od nowa przeżywałam ten strach j ból sprzed miesiąca.
Czuję się jak niespełna rozumu. Te napady płaczu i braku tchu mnie dobijają.
Strasznie dzika się zrobiłam. Dzisiaj mam wizytę u gina i przez cały dzień robię wszystko (nawet okno w kuchni umyłam 😅) żeby zająć czymś głowę.
Powrotu do pracy sobie nie wyobrażam, przez wszystko co się stało boję się ludzi. Zawsze byłam introwrtyczna, ale teraz to już jestem jakimś odludkiem. Zaczynam poważnie rozważać rzucenie wszystkiego i wyjazd w Bieszczady 😉
 
A u mnie spoko, powiedziałam tylko szefowej, ale ona nic nikomu nie mówiła. Dziewczyny z działu też wiedzą, bo jestesmy blisko. I tyle. Na szczęście nikt nie traktuje mnie jak ofiary, spytały tylko jak się czuje i wszystko jest po staremu na szczecie. Zresztą mi też przeszło na tyle, że spokojnie mogę o tym mówić.
Trzymam kciuki za wyniki 😉
Najważniejsze, że pierwszy dzień za Tobą. Myślałam o Tobie dzisiaj, cieszę się, że powrót nie był taki straszny.
 
Moim zdaniem od samego początku coś jest nie tak i powinnam być pod większym nadzorem ginekologa. Jak czytałam u innych jak beta wzrasta to byłam w szoku czemu u mnie tak dziwnie. Raz wzrastała 100 % raz 20% nigdy nie cofała się a moja beta w 7 tygodniu 1300 wiec było coś widać ale nic lekarz nie widział w środku tylko powtórzył przyjść po tygodniu ale już nie było co sprawdzać bo dzień później było już po wszysykim
Oba przypadki mogły być albo przypadkiem, albo jak już jesteś teraz zdiagnozowana, jednak powinnaś być pod lepszą opieką immunologa. Heparynę zwykle dają od pozytywnego testu, nie wiem w którym momencie zwykle włączają encorton, ale może być też tak że z powodu wysokich NK jednak twój organizm odrzuca tą wczesną ciążę, w połączeniu z Pai homo :/ Próbowałaś zasięgnąć drugiej opinii? Mi mój gin po 2 stratach chce w ciemno dać małą dawkę encorton, a jak jest wynik na papierze to myślę że powinnaś mieć wcześniej żeby wyciszyć organizm. Od kiedy się staracie i z kiedy masz wynik?
Pik czy nie pik? Appka uparcie twierdzi że już blisko ale to jeszcze nie to 😅 wysłałam Starego do Ziko po kolejne testy i czekam na Wasze opinie 😅
Pik!
tez mam pogrubione endometrium, ale na tą chwilę nie znam powodu. Ostatnio w 6dc 11 mm 😢
Próbowałam kiedyś znaleźć, ale nie znalazłam jednak odpowiedzi jednoznacznej odnośnie grubości endometrium w poszczególnych momentach cyklu i jakie to ma znaczenie... Bo chyba też miewałam takie grubości jeszcze przed owu. Myślałam że to dobrze...
 
Z endometrium nie jest tak że im grubsze tym lepiej? Ja słyszę że albo za cienkie (po poronieniu) albo że bardzo ładne (w normalnych cyklach)
 
Z endometrium nie jest tak że im grubsze tym lepiej? Ja słyszę że albo za cienkie (po poronieniu) albo że bardzo ładne (w normalnych cyklach)
No właśnie nie wiem, mi lekarz powiedział że endometrium jest ok :)
Ale czytałam, ze przy owulacji najlepsze jest 8-10 mm, a ja mam 12 a jestem przed.
 
Cześć dziewczyny,trochę mi zajęło nadrabianie stron :) Ja ogólnie polecam tak :
1.fabryka siły kalulator wygooglować,tam sobie ładnie zapotrzebowanie kcal wyliczycie, makro ja zawsze liczyłam wg siebie i polecam 1.5g białka/kg masy ciała,1 -1.2 g tłuszczu na kg masy ciała a reszta węglowodany a jak chcecie przytyć to 2g białka,tłuszcz bez zmian i reszta węgle-kcal oczywiscie też większe
2. To nie jest tak że nie wolno pózno jeść-śmiało jecie na 2-3h przed spaniem
3.Wyrzeczenia itd- to też nie tak.Jak wpie*dolicie batona czy porcję chrupków (porcję,nie paczkę :p ) to też nie zaszkodzi,ważne żeby "śmieciówki" nie przekraczały 30% dziennego makro i żeby kcal się zgadzały :)
 
reklama
Cześć dziewczyny,trochę mi zajęło nadrabianie stron :) Ja ogólnie polecam tak :
1.fabryka siły kalulator wygooglować,tam sobie ładnie zapotrzebowanie kcal wyliczycie, makro ja zawsze liczyłam wg siebie i polecam 1.5g białka/kg masy ciała,1 -1.2 g tłuszczu na kg masy ciała a reszta węglowodany a jak chcecie przytyć to 2g białka,tłuszcz bez zmian i reszta węgle-kcal oczywiscie też większe
2. To nie jest tak że nie wolno pózno jeść-śmiało jecie na 2-3h przed spaniem
3.Wyrzeczenia itd- to też nie tak.Jak wpie*dolicie batona czy porcję chrupków (porcję,nie paczkę :p ) to też nie zaszkodzi,ważne żeby "śmieciówki" nie przekraczały 30% dziennego makro i żeby kcal się zgadzały :)
O looosie wyliczyło mi 1900kcal ... przecież ja tyle nie jestem w stanie przejeść! Chyba ze chipsami dopcham 🤣🤣🤣
 
Do góry