reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

reklama
Ja rozumiem, że Pani nie grzeszy niestety inteligencją, ale żeby tak od razu zniżać się do takiego poziomu przekleństw i wyzwisk? :/
Ty skur*wiona kretynko.
Za.materac u kogoś robisz żebyś wiedziała kto co i w jakim kierunku robi ???
Weź tego dzieciaka i zapiera.. alaj z nim na spacer a nie w necie siedzisz. Zaskoczyłaś z następnym po 3 mc od cc to sięgnij do Internetu aby zobaczyć jak się zabezpieczać a nie nie rodzic dzieci jedno po drugim, dzieciorobie cholerny. Widać 500+ i obietnice dobrego ładu już uderzają do tego pustego chorego łuba.
Tfu jest co to tylko nacharchać Ci w pysk.
Szmaciaro
 
Hej Dziewczyny,

Potrzebuję porady w sprawie ovitrelle. Dziś na wizycie pęcherzyk miał 20.5 mm, jestem w 13 dc. Z początku mój lekarz dał znać że owulacja będzie dzisiaj, jednak końcowo przepisał ovitrelle na dziś do wzięcia o 19 dla upewnienia się że owulacja nastąpi. Zapomniałam się zapytać co jeśli owulacja nastąpi wcześniej. Od jakiejś godziny czuję intensywny ból w okolicy jajnika. Tak dla upewnienia się: czy podanie zastrzyku po owulacji ma jakieś znaczenie? Zapomniałam zapytać o taką ewentualność. Czy jeśli dziś to po prostu ból okołoow, i owulacja nastąpi np. jutro rano to zastrzyk da rade wspomóc jeszcze pęcherzyk?
Troche chyba nie rozumiem, dal Ci zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka (owulacje) ktory masz wziac po planowanej owulacji? 🤔
Ovitrell to zastrzyk ktory ma doporowadzic do owulacji wiec jesli masz naturalna to nie rozumiem po co ten zastrzyk. Wiec jakby mija sie to z celem.
caly cykl masz stymulowany czy tylko ovitrell dostalas?
Ja bralam ten zastrzyk w sobote ale bylam stymulowana purogenem. Owulacje Dzieki zastrzykowi mam potwierdzona na monitorowaniu.
 
Mi też nikt nie zlecał badań, zrobiłam je na własne życzenie. Poszłam do kliniki i od razu się za mnie wzięli. Teraz wiem na czym stoję.
Też tak zrobię, ale po wakacjach. Na razie jeszcze kieruje mną entuzjazm początkującego.
Mi lekarz powiedział, że daje mi 3-4 miesiaace starań. Potem mam zbadać drożność. a jak po kolejnych 4 nie zajdę to mam pomyśleć o in vitro. Bo trochę za stara już jestem (36 lat).
 
Troche chyba nie rozumiem, dal Ci zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka (owulacje) ktory masz wziac po planowanej owulacji? [emoji848]
Ovitrell to zastrzyk ktory ma doporowadzic do owulacji wiec jesli masz naturalna to nie rozumiem po co ten zastrzyk. Wiec jakby mija sie to z celem.
caly cykl masz stymulowany czy tylko ovitrell dostalas?
Ja bralam ten zastrzyk w sobote ale bylam stymulowana purogenem. Owulacje Dzieki zastrzykowi mam potwierdzona na monitorowaniu.

Nie tak do końca...

@Meguczi podanie ovitrelle po pęknięciu pęcherzyka nie jest wcale takie bezzasadne. Wiecie, że tylko 10% zastrzyków podaje się w idealnym momencie?
Największym błędem jest podanie zastrzyku za wczesnie, bo wywola owulacje za wczesnie i uwolni niedojrzaly pęcherzyk.
Ponadto ovitrelle wywołuje owulacje tylko w 30%, w pozostałych przypadkach do owulacji dochodzi samoistne, ale ovitrelle wspiera również pierwsza połowę 2 fazy cyklu miesiączkowego, co znaczy, że pomaga stworzyć odpowiednie warunki do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki.
Dlatego lepiej późno niż wcale, nawet jeśli doszło do owulacji, lub właśnie dochodzi, warto wziąć ovitrelle [emoji3526]
Badal ci lekarz poziom estradiolu?
 
O kurła co mnie ominęło przez ciężki dzień w pracy 🤣🤣🤣 niewiarygodne 🤣 uśmiałam się do łez 🤣🤣🤣 dobrze, że już po wszystkim bo to nie na moje nerwy 🤣 miłego wieczoru ❤️

Psst, czy ktoś pisał o jakimś prywatnym forum? 🤣
 

Załączniki

  • d7767112edc4a336027cb10716febe11.jpg
    d7767112edc4a336027cb10716febe11.jpg
    57,9 KB · Wyświetleń: 94
Też tak zrobię, ale po wakacjach. Na razie jeszcze kieruje mną entuzjazm początkującego.
Mi lekarz powiedział, że daje mi 3-4 miesiaace starań. Potem mam zbadać drożność. a jak po kolejnych 4 nie zajdę to mam pomyśleć o in vitro. Bo trochę za stara już jestem (36 lat).
Ojej! A gdzie badania partnera? Mi powiedziano, że jeśli coś idzie nie tak to najpierw wyklucza sie czynnik meski, a dopiero później bada przyczynę po stronie kobiety. Oczywiście- życzę Ci żebyście nie musieli robić jakichkolwiek badań i żeby entuzjazm początkujących zaowocował Bąbelkiem, ale myślę że przed drożnością powinnaś rozważyć jeszcze przede wszystkim badanie partnera 😊 no i ja na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze inne badania hormonalne- tak dla własnej świadomości.
 
reklama
Ojej! A gdzie badania partnera? Mi powiedziano, że jeśli coś idzie nie tak to najpierw wyklucza sie czynnik meski, a dopiero później bada przyczynę po stronie kobiety. Oczywiście- życzę Ci żebyście nie musieli robić jakichkolwiek badań i żeby entuzjazm początkujących zaowocował Bąbelkiem, ale myślę że przed drożnością powinnaś rozważyć jeszcze przede wszystkim badanie partnera 😊 no i ja na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze inne badania hormonalne- tak dla własnej świadomości.
Partner już ma powiedziane, że idzie w przyszłym miesiącu na badanie, jeśli bieżący cykl okaże się bezowocny.
Oczywiście potwierdzić, że wszystko jest ok 😂
Mnie badają bo w ubiegłym roku krótko po rozpoczęciu starań (4 mce) przypałętała się ciąża pozamaciczna. Tak wyszło, ale hormony zrobię może już w kolejnym cyklu.
Tsh np. miałam 2,5. Mój lekarz powiedział aby nie ingerować. Kumpele, które też się srarają twierdzą,że za wysokie. Sama już nie wiem.
 
Do góry