reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja sie laparoskopii troche boje a tylko to od nich slysze jako alternatywe. Mialam juz operacje w obrebie jamy brzusznej i nie chce zeby byc moze bez potrzeby mi tam grzebali, bo same wiecie ze zrosty tez nie sprzyjaja.
Moze jesli endometrioza nie jest jakos zaawansowana to sa inne metody leczenia a nie od razu stol operacyjny.
Dziewczyny blagam doradźcie cos bo mam wrażenie ze dla lekarzy do których trafilam to jestem kolejnym numerkiem na liscie pacjentów, i ze przeciez a co to kilka miesiecy w ta czy w tamtą.
 
reklama
Cześć dziewczyny! 😄 Miłego dnia dla was ❤️ u mnie biel vizira taka, że "bielsze nie będzie" 🤣🤣🤣 ale chyba już mam w d**** te starania, to totalnie nie jest na moje nerwy 🙄 podziwiam was, że macie tyle cierpliwości i siły 🙈 najwyżej zostanę bezdzietną lambadziarą z kotami 🤣🤣🤣 buziaki!
I takie podejście szanuję :D Przy okazji myślę, że to najlepsze, co można zrobić swojej głowie. Będzie dobrze!
 
Ja sie laparoskopii troche boje a tylko to od nich slysze jako alternatywe. Mialam juz operacje w obrebie jamy brzusznej i nie chce zeby byc moze bez potrzeby mi tam grzebali, bo same wiecie ze zrosty tez nie sprzyjaja.
Moze jesli endometrioza nie jest jakos zaawansowana to sa inne metody leczenia a nie od razu stol operacyjny.
Dziewczyny blagam doradźcie cos bo mam wrażenie ze dla lekarzy do których trafilam to jestem kolejnym numerkiem na liscie pacjentów, i ze przeciez a co to kilka miesiecy w ta czy w tamtą.

Ja miałam laparoskopie diagnostyczna z histeroskopia, biopsja endometrium i drożnością - ambulatoryjnie.
Nie ma się czego bać. W szpitalach robi się ją jeszcze trochę inaczej, trzeba brać środki przeczyszczające i 24 godziny przed już pojawić się w szpitalu, potem też leżysz na pewno 24 godziny albo więcej.
Ja przyszłam na 9, a o 12 już wyszłam. Po narkozie byłam słaba i wszystko mnie bolało, 24 godziny musiał ktoś być non stop przy mnie, ze względów bezpieczeństwa. Na następny dzień było już wszystko dobrze. Miałam tydzień zwolnienia, ale po 3 dniach już byłam w pełni zdrowa. Zasługa zabiegu ambulatoryjnego moim zdaniem, do tego nic nie wyszło niepokojącego u mnie.
Robi się pod pepkiem malutkie nacięcie i (jeśli potrzeba, ja nie miałam, ale u mnie nie wykryto endometriozy podczas zabiegu) 1 albo 2 w pachwinach. Chcesz to pokaże ci zdjęcie mojej blizny po zabiegu 8 marca. Mała kropka.
I pamiętaj, endometriozy nie da się stwierdzić inaczej niż laparoskopowo, usg to tylko podejrzenie.
Na koniec jeszcze Fakt anegdotyczny [emoji16] koleżanka miała również rozległe zmiany endometrialne widoczne na usg.
Po laparoskopii (endomenda IV stopnia, jeden jajowod niedrożny, drugi bardzo wąski, rozległe zmiany endometrialne na jajnikach, i wiele innych), lekarze po laparo powiedzieli, że nie ma szans na dziecko, tylko in vitro. Następnego okresu już nie dostała, bo była w ciąży, pod koniec marca tego roku urodziła syna.
Laparoskopia to podstawa! Lekarze mają absolutna rację. Inne leczenia są doraźne i nie sprzyjające ciąży, bo to najczęściej antykoncepcja, która nie usuwa endomendy tylko ja usypia, a jak odstawisz to wróci znowu.
Przykro mi ale na endomende innego sposobu nie ma, jak wyciąć. Polecam cykl o endomendzie na profilu fundacja Ernesta, można się dużo dowiedzieć.

EDIT: do tego polecam dziewczyny z akademii płodności, mają fajna dietę, na pewno warto zastosować jako terapia wspomagajaca.

EDIT 2: ta kolezanka ma 24 lata, ja mam 33... Jeśli jesteś młoda i nie masz parcia, to spróbuj z dietą i nie wiem czego, wszystkiego co znajdziesz w internecie. Jeśli masz więcej niż 25 lat, albo 30 to działaj kobito [emoji110][emoji110][emoji110]
 
Ostatnia edycja:
Bolesne i obfite miesiaczki, czesty bol w podbrzuszu gdzie jest torbiel endometrialna, bol niesamowity przy badaniu tak jakos od okolo roku półtora.
A kiedyś tak nie bylo.

@coca
No usg wg nich tez to potwierdza.

Bywa różnie, mi babka na usg raz zle wywróżyła, owszem, pęcherzyka nie było, owszem był płyn w zatoce, ale owu z tego nie było i wyszło to właśnie z proga. Sprzęt jest rożny, umiejętności lekarza również.
 
Kochane z dzisiaj, dzień po terminie @
Trzymam za Was wszystkie kciuki
Piękne kreseczki, gratulacje ❤️
Kochana, w sumie to masz rację. Dziś po pracy pójdę po testy i sprawdzę jeszcze jutro rano. 😱
Nie wiem totalnie, ale pierwsza moja myśl była, że to pewnie wadliwy test.
Kochana, jaki wadliwy test? To jest pięknie widoczna druga kreska 😊
 
Dziękuje [emoji3526]


Po owulacji wzrasta poziom progesteronu i jeśli jest powyżej 10 to w zasadzie przyjmuje się, ze do owulacji doszło. Często lekarze zlecają takie badanie dla potwierdzenia i sprawdzenia przy okazji czy z progiem jest wszystko ok.


Nie ma. Zależy od organizmu, co na kogo po prostu zadziała lepiej.
A ile czasu po owulacji bada się progestron? Ja dwa dni po owulacji mialam 5 to do owulacji doszło czy nie?
 
reklama
A ile czasu po owulacji bada się progestron? Ja dwa dni po owulacji mialam 5 to do owulacji doszło czy nie?
Progesteron bada się 7-8 dni po owulacji i jeśli jest powyżej 10 ng/ml to znaczy, że owulacja się odbyła. Ale żeby doszło do zagnieżdżenia albo utrzymania ciąży najlepiej jakby progesteron był ok 20 ng/ml
 
Do góry