reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Dziewczyny, jestem załamana znowu 😔😔😔 która z Was choruje na hashimoto i niedoczynność? Odebrałam dzisiaj wyniki, jestem od 6tyg na dawce naprzemiennie letrox 75 i 100. Teraz tsh powoli wpada w nadczynność a ft4 dalej nie jest w górnej granicy normy 😞 ciągle tylko zmieniam dawki, nie umiem tego unormować. Boję się że ta tarczyca będzie wszystko utrudniac 😩 jutro mam teleporadę, ale do tego czasu będę się znów zadręczać
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-05-25-16-18-05-497_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-25-16-18-05-497_com.miui.gallery.jpg
    121,2 KB · Wyświetleń: 78
Ja teraz miałam prolaktyne 93,5, a mam dawkę 1/2 tabletki raz w tygodniu [emoji28]
Widzę, że co lekarz to różne metody [emoji2] ja teraz przyjmuję pół tabletki, żeby mi nie skakała znów do góry.

Zdecydowanie przestały mnie tak boleć piersi po zbiciu prolaktyny i nie mam już tylu guzów wyczuwalnych. Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś się zainteresował i postanowił ją zbić. A najbardziej mnie cieszy, że mam o wiele mniej takich bolących, podakórnych "gul" na brodzie i na linii żuchwy. To też było przed prolaktynę, a męczyłam się 6 lat [emoji2356]
 
Dziewczyny, jestem załamana znowu 😔😔😔 która z Was choruje na hashimoto i niedoczynność? Odebrałam dzisiaj wyniki, jestem od 6tyg na dawce naprzemiennie letrox 75 i 100. Teraz tsh powoli wpada w nadczynność a ft4 dalej nie jest w górnej granicy normy 😞 ciągle tylko zmieniam dawki, nie umiem tego unormować. Boję się że ta tarczyca będzie wszystko utrudniac 😩 jutro mam teleporadę, ale do tego czasu będę się znów zadręczać
Ja mam niedoczynność i Hashimoto. Biorę letrox 100. Mi np nie służyły naprzemienne dawki. Lepsze wyniki mam jak dawka jest stała
 
Też mam zalecenie od endokrynologa diabetologa, ze po potwierdzonej ciąży na USG będziemy odstawiać metformine. Ja mam Glucophage 500 XR.
No to jak widać są dwie szkoły 🤷‍♀️ ale to w sumie ciekawy temat 🤔 jeśli odstawienie metforminy może powodować poronienie i jest stosowana w poronieniach nawykowych to ciekawe czemu jeden lekarz każe odstawiać a drugi nie 🤔 tym bardziej jeśli ma doczynienia z pacjentką, która nigdy w ciąży nie była 🤔
 
No to jak widać są dwie szkoły [emoji2368] ale to w sumie ciekawy temat [emoji848] jeśli odstawienie metforminy może powodować poronienie i jest stosowana w poronieniach nawykowych to ciekawe czemu jeden lekarz każe odstawiać a drugi nie [emoji848] tym bardziej jeśli ma doczynienia z pacjentką, która nigdy w ciąży nie była [emoji848]

Można poczytać i pogadać z lekarzem na ten temat [emoji3526]
IMG_8494.jpg
 
Ja mam niedoczynność i Hashimoto. Biorę letrox 100. Mi np nie służyły naprzemienne dawki. Lepsze wyniki mam jak dawka jest stała
A jakie masz wyniki teraz? Mnie martwi znowu to niskie tsh 😔 a patrząc po ft4, które gdybym była w ciąży powinno być wyższe bo dziele sie nim z dzieckiem to powinnam brać większą dawkę żeby podnieść to ft4 🙈 a wtedy tsh juz na pewno poleci w nadczynność 🙄 masakra
 
reklama
Przeżyłam w ogóle dzisiaj szok w aptece 🙈 za opakowanie 10sz Clostilbegyt zapłaciłam 50zł 😳 pewnie jeszcze dostanę na wizycie receptę na zastrzyk na pęknięcie a to podejrzewam też niemały koszt 🤦‍♀️ czemu to tyle kosztuje...
 
Do góry