reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
A jakie masz wyniki teraz? Mnie martwi znowu to niskie tsh 😔 a patrząc po ft4, które gdybym była w ciąży powinno być wyższe bo dziele sie nim z dzieckiem to powinnam brać większą dawkę żeby podnieść to ft4 🙈 a wtedy tsh juz na pewno poleci w nadczynność 🙄 masakra
W ciąży najważniejsze jest ft4 bo TSH lubi sobie skakać. Dawkę biorę już prawie cały rok. Ostatnie wyniki z przed 3 miesięcy w normie. Teraz wizytę mam 7 czerwca więc zobaczę czy nadal jest ok.
 
Przeżyłam w ogóle dzisiaj szok w aptece 🙈 za opakowanie 10sz Clostilbegyt zapłaciłam 50zł 😳 pewnie jeszcze dostanę na wizycie receptę na zastrzyk na pęknięcie a to podejrzewam też niemały koszt 🤦‍♀️ czemu to tyle kosztuje...
Ciesz sie ze zapłaciłaś tylko 50zl . Ja za puregon na stymulację owulacji i Ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka zaplacilam prawie 500zl 🤯 plus wizyta tego samego dnia 200 zł
 
Ooo odstawić po zajściu w ciążę? Mnie endo i gin powiedzieli, że absolutnie nie odstawiamy tylko mam brać do 12 tygodnia ciąży 😲🤔
Ja znalazłam lekarza i endo którzy nie pozwalają odstawić do 12 tyg, to jest większy szok dla organizmu a skaczącą insulina i cukier może być przyczyną poronień.
I innym dziewczynom również kategorycznie zabrania się odstawienia mety. Mylę się [mention]Katrinaka [/mention] ?
Masz rację, dużo dziewczyn poronilo po odstawieniu ale nie ma dowodów na to czy to był powód
Jestem bardzo ciekawa z czego to wynika. Chyba skonsultuje się z endo 🤔

Mi też lekarz powiedział że jak uda się zajść w ciążę to mam odstawić metę bo już nie będzie potrzebna, a nie jest to pierwszy lepszy konował... Więc już sama nie wiem [emoji848]

No to jak widać są dwie szkoły 🤷‍♀️ ale to w sumie ciekawy temat 🤔 jeśli odstawienie metforminy może powodować poronienie i jest stosowana w poronieniach nawykowych to ciekawe czemu jeden lekarz każe odstawiać a drugi nie 🤔 tym bardziej jeśli ma doczynienia z pacjentką, która nigdy w ciąży nie była 🤔
Lekarze nie chcą prowadzić ciąży na metforminie bo jest to lek "off label". Ostatnio w marcu było sympozjum gin dot metforminy i niestety nie udało się wprowadzić tego leku "legalnie" dla ciężarnych. Najlepiej znaleźć lekarza, który poprowadzi na metforminie chociaż do 12 tyg
 
Jednak się nie myliłam, na dokumencie mam napisane "leczenie powinno trwać około rok lub do czasu zajścia w ciążę". Z tego co zdążyłam przeczytać w internecie są dwie szkoły i jedni lekarze każą odstawić inni wręcz przeciwnie [emoji2370]
Mi lekarz mówił żeby odstawić, a jak zapytałam czy to nie wpłynie na zarodek to powiedział że nie, że metę się bierze do czasu zajścia w ciążę bo później już jest niepotrzebna, że hormony same sobie poradzą... Nie wiem jak zrobię, narazie o tym nie myślę.. może jeszcze przez kilka dni po teście będę brała a później odstawie... Myślę że lekarz wie co mowi
 
Hej dziewczyny to znowu ja i znowu boję się cieszyć ale tym razem widać bardziej jak miesiąc temu albo to moja wyobraźnia jestem jakieś 3 dni przed @ 🙈🙈
Widać krechę ale ja też rano zobaczyłam na pinku strumieniowym a po dwóch godzinach już zginęły te kreski a beta poniżej 1.2 więc znowu nic z tego albo jeszcze za wcześnie. Ale u ciebie życzę powodzenia :)
 
reklama
Do góry