reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Dziewczyny jakiś sposób na połykanie tabletek? Przyjmę każdą radę 🙏 Normalnie bym pogryzła, ale Glucophage XL, są to tabletki o przedłużonym uwalnianiu a takich jak wiadomo nie można gryźć/dzielić/rozpuszczać, jestem w czarnej dooopie 😭
 
Dziewczyny, jestem załamana znowu 😔😔😔 która z Was choruje na hashimoto i niedoczynność? Odebrałam dzisiaj wyniki, jestem od 6tyg na dawce naprzemiennie letrox 75 i 100. Teraz tsh powoli wpada w nadczynność a ft4 dalej nie jest w górnej granicy normy 😞 ciągle tylko zmieniam dawki, nie umiem tego unormować. Boję się że ta tarczyca będzie wszystko utrudniac 😩 jutro mam teleporadę, ale do tego czasu będę się znów zadręczać
TSH jest jeszcze ciut wysokie, ale bez dramatu, a ft4 tez wydaje się być ok. Ja mam Hashimoto i w ostatnich wynikach TSH prawie 6 a ft4 0.91. już i tak jest lepiej, bo poprzednio ( przy dawce 50) TSH było 12 a ft4 0,71 🤦 teraz biorę dawkę 88 i mam nadzieję, że wreszcie coś się unormuje.
 
Dziewczyny jakiś sposób na połykanie tabletek? Przyjmę każdą radę 🙏 Normalnie bym pogryzła, ale Glucophage XL, są to tabletki o przedłużonym uwalnianiu a takich jak wiadomo nie można gryźć/dzielić/rozpuszczać, jestem w czarnej dooopie 😭
Też mi ciężko przełykać ale piję najpierw dużo wody i za chwilę wrzucam tabletkę głęboko w gardło i jakoś idzie
 
Ja znalazłam lekarza i endo którzy nie pozwalają odstawić do 12 tyg, to jest większy szok dla organizmu a skaczącą insulina i cukier może być przyczyną poronień.

Masz rację, dużo dziewczyn poronilo po odstawieniu ale nie ma dowodów na to czy to był powód





Lekarze nie chcą prowadzić ciąży na metforminie bo jest to lek "off label". Ostatnio w marcu było sympozjum gin dot metforminy i niestety nie udało się wprowadzić tego leku "legalnie" dla ciężarnych. Najlepiej znaleźć lekarza, który poprowadzi na metforminie chociaż do 12 tyg
Dziękuję! ❤️ Znalazłam takiego gin i endo całe szczęście, ale i tak ich z ciekawości podpytam z czego to wynika bo to interesujące 😄😄
 
Dziewczyny jakiś sposób na połykanie tabletek? Przyjmę każdą radę 🙏 Normalnie bym pogryzła, ale Glucophage XL, są to tabletki o przedłużonym uwalnianiu a takich jak wiadomo nie można gryźć/dzielić/rozpuszczać, jestem w czarnej dooopie 😭
Ja też podobnie biorę duży łyk wody, wrzucam tabletkę i odchylam głowę do tyłu mimo, że nie mam większych problemów z połykaniem to nie lubię 🤣
 
Dziewczyny jakiś sposób na połykanie tabletek? Przyjmę każdą radę [emoji120] Normalnie bym pogryzła, ale Glucophage XL, są to tabletki o przedłużonym uwalnianiu a takich jak wiadomo nie można gryźć/dzielić/rozpuszczać, jestem w czarnej dooopie [emoji24]
Może włóż tabletkę w coś do jedzenia, np. w kromkę chleba albo kawałek kiełbasy [emoji2]
 
Tak właśnie myślę, żeby włożyć w kawałek chleba i zagryźć jeszcze większą ilością chleba i połknąć, oby się udało [emoji110] jeśli to nie podziała to widziałam, że są specjalne, żele ułatwiające połykanie [emoji16]

Napewno przełykasz większe kęsy jedzenia niż ta tabletka, wiec to tylko głowa [emoji13] popij wielkim łykiem wody i przełyk sam z siebie się ładnie otworzy i nawet nie poczujesz.
 
reklama
Napewno przesyłasz większe kęsy jedzenia niż ta tabletka, wiec to tylko głowa [emoji13] popij wielkim łykiem wody i przełyk sam z siebie się ładnie otworzy i nawet nie poczujesz.
Tak wiem, ale to niestety "tylko" głowa, w dzieciństwie zaksztusiłam się tabletką i mam traumę, woda nie zda egzaminu już kiedyś próbowałam i fizycznie nie jestem w stanie wykonać tego ruchu przełykania, dlatego muszę trochę oszukać mózg i udawać że po prostu coś jem 😉🙏
 
Do góry