reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Witajcie:)
Jestem tu zupełnie nowa. Nigdy specjalnie nie udzielalam sie na zadnym forum, ale widze ze tu mozna sie wygadac, pisać o swoich nawet najbardziej irracjonalnych obawach i zaobserwowalam ze nikt tu tegi nie ocenia co przy planowaniu dzidziusia jest bardzo cenne.
Mam 30 lat i ponad rok bralam leki, niezwiazane w ogole z ukladem rozrodczym czy hormonalnym ale mogacym wplywac na plodnosc i nie wolno bylo przy nich planowac ciąży ze wzgledu na wady u dziecka.
Od kilku mcy je odstawilam oczywiscie pod kontrola lekarza a dwoch cykli sie staramy i nic.
Troche obsesyjnie mysle juz o ciazy. Bardzo bysmy z mezem chcieli i wiem ze dwa cykle staran to nic jeszcze ale bylam 2 tyg temu na usg zeby skontrolowac torbiel na jajniku ktora mam od jakiegos czasu i tym razem akurat badal mnie inny lekarz. Dlugo sie przygladal, patrzyl na poprzednie usg i stwierdzil ze chociaz duzo siw nie powiekszyla (z 21x20mm na 28x19mm) to wg niego to nie jest zwykla torbiel tylko endometrium. Zlecone mam badania na CA125 (marker nowotworowy) chociaz powiedzial ze to bardziej tak profilakycznie bo patrzac na to ile czasu juz ta torbiel mam i patrzac na jej echogennosc to on nie podejrzewa najgorszego. Tyle ze uswiadomil mnie ze jak cjcemy miec dziecko to im szybciej tym lepiej bo takich wtracen endometrium moge miec z czasem coraz wiecej np. w jajowodach i moga byc niedrozne a tego na usg w poczatkowej fazie moze nie byc widac. I ze generalnie zeby sie nastawiala na szybki sukces bo juz teraz moga byc problemy i to moze trwac.
Nosze sie z tym juz 2 tyg. Nie wiem czemu ale bardzo mnie to dobilo. Maz mnie wspiera, tez chce dziecko ale u mnie to juz sie od tego badania 2 tyg temu wlaczylo non stop myslenie ze to moze nie jest kwestia ze dwa cykle to jeszcze nie takie dlugie staranie tylko po prostu w ogole bedzie duza trudnosc...albo w ogole nic z tego nie bedzie ze wzgledu na te wtracenia endometrium. I teraz za 4 dni okres i pewnie kolejne rozczarowanie a ja jak nigdy wczesniej juz zrobilam 2 testy(oczywiscie negatywne)
Przepraszam ze tak sie rozpisalam na pewno wiele z was ma trudniejsza sytuację ale bardzo potrzebuje to wyrzucic z siebie w strone kogos kto jak nikt zrozumie.
Nie chce wkolko truc mężowi.
Nie mam sie komu innemu wygadac bo moja mama chociaz jest we wszystkich innych kwestiach kochana to nie bardzo jest zachwycona perspektywą mojego macierzynstwa i swojego "babcinstwa" Wolalaby zebym robila kariere na uczelni a nie tak jak ona zostac w domu z dziecmi.
Pozdrawiam wszystkie staraczki i juz mamusie też:*
A skąd jesteś? Ja też podejrzewałam u siebie endometriozę, zaczęło się od dwóch torbieli które pojawiły się w drugim cyklu po lyzeczkowaniu po poronieniu. Ale dostałam leki i torbiele się wchłoneły. Ale później nie dawało mi to już spokoju u wszędzie doszukiwalam się objawów. Wkręciłam to sobie do tego stopnia że jechałam do Wrocławia, ponad 200km drogi bo podobno tam są najlepsi specjaliści jeśli chodzi o diagnozę i leczenie endo. Zapisałam się na dwie grupy na fejsbuku i tak dziewczyny polecaly wlasnie albo Wrocław, albo Warszawę. Ten lekarz o którego byłam powiedział że faktycznie widzi u mnie na szyjce jakąś zmianę, że być może to jest to szczepik endometriozy ale to nie powinno w niczym przeszkadzać. Na USG nie widział nic niepokojącego, stwierdził że może nie mam na tyle widocznych zmian ale mogą być płaskie i rozsiane wszędzie 🙄 na razie mamy się starać pół roku, jak do tego czasu nie wyjdzie to zalecił zrobić drożność. Ja wiem ze dla potwierdzenia endo trzeba robić laparoskopię. Ale rzadko kiedy trafi się tak że podczas tej laparo usuwają ogniska. Najczęściej wygląda to tak że robią "laparoskopię zwiadowczą", tzn otworzą Cię, zobaczą co dzieje się w środku i niezależnie jaki widok zastaną zaszywają Cię 🤷‍♀️ nie próbowali u Ciebie zaleczyc tych torbieli? Ja miałam czopki Distreptaza i akurat na moje torbiele zadziałały
 
Stelle witaj.
Ciesze sie ze napisalas bo ja uslyszalam bardzo podobne rzeczy. Ze mozge miec mikrowszczepy endometrium w wielu miejscach np w jajowodach i to przez to starania moga byc bezowocne. Na razie mam ta zmiane prawie 3cm w jednym jajniku. Ona jest obserwowana od kilku lat, rosnie powoli. Byla leczona ale nic sie nie zmienila a juz kilku lekarzy stwierdzilo ze przy wykluczeniu spraw nowotworowych to takich zmian sie operacyjnie nie leczy tylko farmakologicznie. Ale mnie farmakologia na razie nic nie dala. Pojutrze okres. Waham sie czy zrobic jutro rano test ale w ostatnich cyklach tylko mnie to defiło...
A jesli chodzi o tych lekarzy we wrocku to to jest jakas klinika czy gabinet prywatny?
 
I szczerze mowiac chyba nie jestem na razie tak zdesperowana zeby zdecydowac sie na laparoskopie zwiadowcza. Jak nie ma potrzeby to po co sie kroic.
 
Stelle witaj.
Ciesze sie ze napisalas bo ja uslyszalam bardzo podobne rzeczy. Ze mozge miec mikrowszczepy endometrium w wielu miejscach np w jajowodach i to przez to starania moga byc bezowocne. Na razie mam ta zmiane prawie 3cm w jednym jajniku. Ona jest obserwowana od kilku lat, rosnie powoli. Byla leczona ale nic sie nie zmienila a juz kilku lekarzy stwierdzilo ze przy wykluczeniu spraw nowotworowych to takich zmian sie operacyjnie nie leczy tylko farmakologicznie. Ale mnie farmakologia na razie nic nie dala. Pojutrze okres. Waham sie czy zrobic jutro rano test ale w ostatnich cyklach tylko mnie to defiło...
A jesli chodzi o tych lekarzy we wrocku to to jest jakas klinika czy gabinet prywatny?
Klinika Medicus Wrocław. Ja byłam u dr Rubisza. Tam nie ma już zapisów na ten rok a na przyszły jeszcze nie ruszyła lista zapisów. Mnie udało się wskoczyć bo ktoś zwolnił termin więc brałam szybko z mężem wolne w pracy i jechaliśmy. Także myślę że warto dzwonić i pytać
 
Dziewczyny co myślicie o takich mieszankach ziołowych?
Znalazłam jeszcze takie info:
 
Cześć dziewczyny 😊🌷 od jutra zaczyna stosować mioveile i miovielie nac. Czy ktoś możne mi powiedzieć czy można te kapsułki rozkruszyć na łyżkę i dodać odrobinę wody ? Nie dam rady ich połknąć 😶🤢 one są takie duże 😱


Proszę pomóżcie🙂
 
reklama
Hej dziewczyny! Czy myslicie, że 12 dpo mogę pójść na b-hcg? Czy wyniki będą wiarygodne? Dziś mam 24 dc (przy 28cyklach). Od wczoraj boli mnie brzuch jak na miesiączkę i pomyślałam, że może to takie bóle jak przy pierwszych objawach mojej poronionej ciąży. Ponieważ jutro wieczorem mam zabieg laserowy zrobiłam dziś rano test i wyszedl negatywny. Ale może lepiej mieć 100% pewności przed tym zabiegiem?
 
Do góry