reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Tak sobie myślę, że za dwa cykle stuknie Nam rok starań i sama nie wiem co o tym myśleć 🙄 Jak Wy do tego podchodzicie?
Nam w sierpniu stuknie dokładnie rok :/ staram się patrzeć na to jakoś pozytywnie. Wiadomo ze już strasznie bym chciała i jestem tym zmęczona ale kiedy napewno się uda :) mam nadzieje ze jeśli do tego roku nie wyjdzie to gin jakoś zacznie inaczej na to patrzeć
 
Chyba słońca są inne opcje :D czy nie jest tak ze HSG jest również dopochwowe tylko z użyciem rentgena a sono-HSG jest z użyciem usg?:) A z dziurawieniem brzucha to nie jakaś laparoskopia lub histeroskopia?:)
Ja mialam Sono HSG i wygladalo to tak: polozylam sie na lozku rentgenowskim , jak do badania ginekologicznego, lekarz wprowadził wziernik z przyssawka przez ktory wprowadził kontrast, wszystko bylo widac na monitorze, jak kontrast przepływa przez mcice i do jajowodów a stamtąd do otrzewnej. Dziury w brzuchu to laparoskopia :)
 
Al
Ja mialam Sono HSG i wygladalo to tak: polozylam sie na lozku rentgenowskim , jak do badania ginekologicznego, lekarz wprowadził wziernik z przyssawka przez ktory wprowadził kontrast, wszystko bylo widac na monitorze, jak kontrast przepływa przez mcice i do jajowodów a stamtąd do otrzewnej. Dziury w brzuchu to laparoskopia :)
Laparoskopię już miałam, na pewno teraz mówił o HSG 😅 i dodał, że teraz będę miala mniej dziurek i to szybkie badanie 🤔
 
Żaden [emoji14]
Chyba, ze ktoś ma robione kilka zabiegów jednocześnie i z tego co wiem @jotte będzie miała taki łączony zabieg. Czyli HSG, histeroskopia i laparoskopia czyli właśnie "kamerka przez pępek" [emoji28][emoji23] chociaż ona nke wchodzi przez pępek [emoji23]
Okej [emoji848] to jaki może mieć związek kamerka przez pępek z Histerosalpingografią (HSG)? Bo ja już tez zgłupiałam przepraszam[emoji85][emoji85][emoji85]
 
Nam w sierpniu stuknie dokładnie rok :/ staram się patrzeć na to jakoś pozytywnie. Wiadomo ze już strasznie bym chciała i jestem tym zmęczona ale kiedy napewno się uda :) mam nadzieje ze jeśli do tego roku nie wyjdzie to gin jakoś zacznie inaczej na to patrzeć
Eh, my też w sierpniu rok starań, ale w maju nam mija rok od takiego 'co bedzie to będzie' i braku zabezpieczeń. Ja to jestem na etapie, jakby to miało mi się nigdy nie zdarzyć i jak widzę negatywny test to myślę "no i czego Ty się głupia spodziewałaś"..
 
Żaden [emoji14]
Chyba, ze ktoś ma robione kilka zabiegów jednocześnie i z tego co wiem @jotte będzie miała taki łączony zabieg. Czyli HSG, histeroskopia i laparoskopia czyli właśnie "kamerka przez pępek" [emoji28][emoji23] chociaż ona nke wchodzi przez pępek [emoji23]
Kurcze to może gin mi mówił o jakiejś łączonej, bo na pewno to pamiętam, że mówił o kamerce bo się śmiałam, że w pępku już mam ślad po wprowadzeniu kamery przy laparoskopii 🤣
 
@Gryfin podstawową różnica jest metoda sprawdzania obrazu.
W sono hsg przepływ kontrastu sprawdza się za pomocą usg natomiast w standardowym hsg za pomocą rtg.
Sono jest metodą nowszą, mniej inwazyjną, tańszą i łatwiejszą, ale niestety nie tak precyzyjną i nie przy wszystkich wadach macicy się sprawdzi.
Ja na przykład muszę mieć HSG bo sono nie rozwikła na czym polega moja wada Zobacz załącznik 1270962
To ja juz zgupialam 🤣🤣 mialam skierowanie na Sono a mialam badanie z rentgenem i kontrastem 🙈😁
 
reklama
Żaden
emoji14.png

Chyba, ze ktoś ma robione kilka zabiegów jednocześnie i z tego co wiem @jotte będzie miała taki łączony zabieg. Czyli HSG, histeroskopia i laparoskopia czyli właśnie "kamerka przez pępek"
emoji28.png
emoji23.png
chociaż ona nke wchodzi przez pępek
emoji23.png
Jak już będę po, to wszystko Wam opiszę. Ale to będzie najwcześniej w czerwcu, a najprawdopodobniej w lipcu.
 
Do góry