reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

reklama
Tak sobie myślę, że za dwa cykle stuknie Nam rok starań i sama nie wiem co o tym myśleć 🙄 Jak Wy do tego podchodzicie?
Nam w sierpniu stuknie dokładnie rok :/ staram się patrzeć na to jakoś pozytywnie. Wiadomo ze już strasznie bym chciała i jestem tym zmęczona ale kiedy napewno się uda :) mam nadzieje ze jeśli do tego roku nie wyjdzie to gin jakoś zacznie inaczej na to patrzeć
 
Chyba słońca są inne opcje :D czy nie jest tak ze HSG jest również dopochwowe tylko z użyciem rentgena a sono-HSG jest z użyciem usg?:) A z dziurawieniem brzucha to nie jakaś laparoskopia lub histeroskopia?:)
Ja mialam Sono HSG i wygladalo to tak: polozylam sie na lozku rentgenowskim , jak do badania ginekologicznego, lekarz wprowadził wziernik z przyssawka przez ktory wprowadził kontrast, wszystko bylo widac na monitorze, jak kontrast przepływa przez mcice i do jajowodów a stamtąd do otrzewnej. Dziury w brzuchu to laparoskopia :)
 
Al
Ja mialam Sono HSG i wygladalo to tak: polozylam sie na lozku rentgenowskim , jak do badania ginekologicznego, lekarz wprowadził wziernik z przyssawka przez ktory wprowadził kontrast, wszystko bylo widac na monitorze, jak kontrast przepływa przez mcice i do jajowodów a stamtąd do otrzewnej. Dziury w brzuchu to laparoskopia :)
Laparoskopię już miałam, na pewno teraz mówił o HSG 😅 i dodał, że teraz będę miala mniej dziurek i to szybkie badanie 🤔
 
Żaden [emoji14]
Chyba, ze ktoś ma robione kilka zabiegów jednocześnie i z tego co wiem @jotte będzie miała taki łączony zabieg. Czyli HSG, histeroskopia i laparoskopia czyli właśnie "kamerka przez pępek" [emoji28][emoji23] chociaż ona nke wchodzi przez pępek [emoji23]
Okej [emoji848] to jaki może mieć związek kamerka przez pępek z Histerosalpingografią (HSG)? Bo ja już tez zgłupiałam przepraszam[emoji85][emoji85][emoji85]
 
Nam w sierpniu stuknie dokładnie rok :/ staram się patrzeć na to jakoś pozytywnie. Wiadomo ze już strasznie bym chciała i jestem tym zmęczona ale kiedy napewno się uda :) mam nadzieje ze jeśli do tego roku nie wyjdzie to gin jakoś zacznie inaczej na to patrzeć
Eh, my też w sierpniu rok starań, ale w maju nam mija rok od takiego 'co bedzie to będzie' i braku zabezpieczeń. Ja to jestem na etapie, jakby to miało mi się nigdy nie zdarzyć i jak widzę negatywny test to myślę "no i czego Ty się głupia spodziewałaś"..
 
Żaden [emoji14]
Chyba, ze ktoś ma robione kilka zabiegów jednocześnie i z tego co wiem @jotte będzie miała taki łączony zabieg. Czyli HSG, histeroskopia i laparoskopia czyli właśnie "kamerka przez pępek" [emoji28][emoji23] chociaż ona nke wchodzi przez pępek [emoji23]
Kurcze to może gin mi mówił o jakiejś łączonej, bo na pewno to pamiętam, że mówił o kamerce bo się śmiałam, że w pępku już mam ślad po wprowadzeniu kamery przy laparoskopii 🤣
 
@Gryfin podstawową różnica jest metoda sprawdzania obrazu.
W sono hsg przepływ kontrastu sprawdza się za pomocą usg natomiast w standardowym hsg za pomocą rtg.
Sono jest metodą nowszą, mniej inwazyjną, tańszą i łatwiejszą, ale niestety nie tak precyzyjną i nie przy wszystkich wadach macicy się sprawdzi.
Ja na przykład muszę mieć HSG bo sono nie rozwikła na czym polega moja wada Zobacz załącznik 1270962
To ja juz zgupialam 🤣🤣 mialam skierowanie na Sono a mialam badanie z rentgenem i kontrastem 🙈😁
 
reklama
Żaden
emoji14.png

Chyba, ze ktoś ma robione kilka zabiegów jednocześnie i z tego co wiem @jotte będzie miała taki łączony zabieg. Czyli HSG, histeroskopia i laparoskopia czyli właśnie "kamerka przez pępek"
emoji28.png
emoji23.png
chociaż ona nke wchodzi przez pępek
emoji23.png
Jak już będę po, to wszystko Wam opiszę. Ale to będzie najwcześniej w czerwcu, a najprawdopodobniej w lipcu.
 
Do góry