reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Rozmawiałam ostatnio z ginekologiem na ten temat, zapytałam go o różnice i powiedział wprost, że owszem SONO-HSG czyli kontrast wprowadzają przez pochwę i patrzą pod USG ale na USG nie będzie widać czy kontrast dokładnie przepływa przez obydwa jajowody tylko, że po prostu będzie widoczny więc on poleca normalnie Histerosalpingografie jako wprowadzenie kamerki przez pępek i obserwacje od środka i wtedy można dokładnie wszystko ocenić 😄
A co do tego w jakim to znieczuleniu to niestety powiedział, że narkoza. Ja po laparoskopii już mam uraz po narkozie więc nie ma opcji żebym się więcej zgodziła na to 🤣
To zwykłe HSG jest przez pępek?! 🙊 Cooooo??? 😱😬
 
reklama
Rozmawiałam ostatnio z ginekologiem na ten temat, zapytałam go o różnice i powiedział wprost, że owszem SONO-HSG czyli kontrast wprowadzają przez pochwę i patrzą pod USG ale na USG nie będzie widać czy kontrast dokładnie przepływa przez obydwa jajowody tylko, że po prostu będzie widoczny więc on poleca normalnie Histerosalpingografie jako wprowadzenie kamerki przez pępek i obserwacje od środka i wtedy można dokładnie wszystko ocenić 😄
A co do tego w jakim to znieczuleniu to niestety powiedział, że narkoza. Ja po laparoskopii już mam uraz po narkozie więc nie ma opcji żebym się więcej zgodziła na to 🤣
Przez pępęk?!
Jezu Chryste, po przeczytaniu tego zdania już mnie boli...
To zwykłe HSG jest przez pępek?! 🙊 Cooooo??? 😱😬
 
Kurcze może źle to ujęłam 🤣🤣 chodzi o to, że przy pępku będzie nacięcie żeby móc tam wprowadzić mini kamerkę i mieć podgląd od środka 🙈 ja tak miałam przy laparoskopii
 
Tak, robi się nacięcia w obrębie jajników/jajnika i tam steruje narzędziami a przez pępek jest dodatkowe nacięcie z kamerką. Ale nie uduś mnie jeśli są też inne opcje 🙈

Edit: albo bez tych narzędzi i tylko wprowadzają kontrast przez pochwę
Chyba słońca są inne opcje :D czy nie jest tak ze HSG jest również dopochwowe tylko z użyciem rentgena a sono-HSG jest z użyciem usg?:) A z dziurawieniem brzucha to nie jakaś laparoskopia lub histeroskopia?:)
 
@Gryfin podstawową różnica jest metoda sprawdzania obrazu.
W sono hsg przepływ kontrastu sprawdza się za pomocą usg natomiast w standardowym hsg za pomocą rtg.
Sono jest metodą nowszą, mniej inwazyjną, tańszą i łatwiejszą, ale niestety nie tak precyzyjną i nie przy wszystkich wadach macicy się sprawdzi.
Ja na przykład muszę mieć HSG bo sono nie rozwikła na czym polega moja wada
To zwykłe HSG jest przez pępek?! [emoji87] Cooooo??? [emoji33][emoji51]
Screenshot_20210513_113755_com.android.chrome.jpeg
 
Laparoskopia[emoji16]
Histeroskopia polega na wypełnieniu jamy macicy solą fizjologiczną i sprawdzeniem jak płyn się zachowuje i czy wypełnia całą jamę macicy
Chyba słońca są inne opcje :D czy nie jest tak ze HSG jest również dopochwowe tylko z użyciem rentgena a sono-HSG jest z użyciem usg?:) A z dziurawieniem brzucha to nie jakaś laparoskopia lub histeroskopia?:)
 
Chyba słońca są inne opcje :D czy nie jest tak ze HSG jest również dopochwowe tylko z użyciem rentgena a sono-HSG jest z użyciem usg?:) A z dziurawieniem brzucha to nie jakaś laparoskopia lub histeroskopia?:)
Nie. Histeroskopia tez przez pochwę. Zwariowałam. Za dużo tego 😂 w każdym razie ja miałam badanie drożności z użyciem usg, wersje sono :D
 
@Gryfin podstawową różnica jest metoda sprawdzania obrazu.
W sono hsg przepływ kontrastu sprawdza się za pomocą usg natomiast w standardowym hsg za pomocą rtg.
Sono jest metodą nowszą, mniej inwazyjną, tańszą i łatwiejszą, ale niestety nie tak precyzyjną i nie przy wszystkich wadach macicy się sprawdzi.
Ja na przykład muszę mieć HSG bo sono nie rozwikła na czym polega moja wada Zobacz załącznik 1270962
Dziękuję za odpowiedź 👍
 
reklama
@Gryfin podstawową różnica jest metoda sprawdzania obrazu.
W sono hsg przepływ kontrastu sprawdza się za pomocą usg natomiast w standardowym hsg za pomocą rtg.
Sono jest metodą nowszą, mniej inwazyjną, tańszą i łatwiejszą, ale niestety nie tak precyzyjną i nie przy wszystkich wadach macicy się sprawdzi.
Ja na przykład muszę mieć HSG bo sono nie rozwikła na czym polega moja wada Zobacz załącznik 1270962
"Oraz podglądu na żywo" właśnie w postaci tej kamerki? 🤔
 
Do góry