reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Sorry ze pytam jeszcze raz o to samo, ale nie odpowiedział mi nikt, a czytacie, wymieniacie się informacjami, chodzicie po lekarzach dlatego liczę się z wszym zdaniem laski :D mianowicie.. Lekarz dziś nie powiedział kiedy była owu, bo tego nie wie, ale była na pewno. Z prawego jajnika. Co prawda były dwa jajeczka, a pękło jedno, ale o tym drugim mam nawet nie myśleć bo organizm niby sobie z nim poradzi :D endo 8,7mm owu orientacyjnie 2 maj(jak na moje) więc czy to endo jest odpowiednie do ewentualnego przyjęcia zarodka, zagnieżdżenia czy jak to tam się fachowo nazywa :D wiecie o co cho :) wg dr norma jest od 9mm a ja mam 8,7mm więc 3 tylko brakuje do normy. To tak źle? Czy to może wystarczyć?
Dziewczyny wiem że trochę swiruje haha ale to mój pierwszy stymulowany cykl, w dodatku była owulacja i po raz pierwszy mam jakiś cień szansy :D jestem taka zajarana że szok. Może ktoś mnie zgasi? Haha :) :D :p
Norma to chyba 8mm-10mm więc jest ok 😊
 
reklama
Nieprawda. Progesteronem wziętym za szybko można zablokować owulacje. Progesteron ma wspomóc zagnieżdżenie, a nie zapłodnienie [emoji6]



Po owulacji, bez względu na to kiedy ona wystąpi. Jak była w 18dc to brałam po, koło 20dc, jak jest w 14dc to biorę koło 16dc. Dlatego dla mnie mówienie ze ma się brać od któregoś konkretnego dnia cyklu bez sprawdzenia czy do owu w ogóle doszło to trochę nieporozumienie [emoji3526] i sama widzisz, miałaś owu wcześniej to i proga wzięłaś wcześniej. A co by było jakbyś miała później? Odstawilas już progesteron?
Tak , juz go odstawiłam, bralam przez 10 dni tak jak kazal ginek :)
Kurde widzisz kazdy lekarz mowi inaczej i badz tu mądry 🤦🏻‍♀️🙄 ale Slucham sie swojego gina, chyba wie co robi
Jesli chodzi o to zagnieżdżenie to tak- pomyliłam z zapłodnieniem .
Zawsze wiem kiedy mam owu, po prostu to czuje, i teraz pierwszy raz wiedzialam ze cos nie tak, ze jakos za szybko a ze akurat mialam wizyte u ginka to potwierdził moje przypuszczenie ze wystąpiła wczesniej i dlatego kazal zaczac brac proga wczesniej ;)
A przez ile dni bierzesz proga?
Obecnie czekam na @. Jak przyjdzie to od następnego cyklu monitorowanie z ovitrellem. Trzymajcie kciuki ✊🏼
 
Tak , juz go odstawiłam, bralam przez 10 dni tak jak kazal ginek :)
Kurde widzisz kazdy lekarz mowi inaczej i badz tu mądry [emoji2358][emoji849] ale Slucham sie swojego gina, chyba wie co robi
Jesli chodzi o to zagnieżdżenie to tak- pomyliłam z zapłodnieniem .
Zawsze wiem kiedy mam owu, po prostu to czuje, i teraz pierwszy raz wiedzialam ze cos nie tak, ze jakos za szybko a ze akurat mialam wizyte u ginka to potwierdził moje przypuszczenie ze wystąpiła wczesniej i dlatego kazal zaczac brac proga wczesniej ;)
A przez ile dni bierzesz proga?
Obecnie czekam na @. Jak przyjdzie to od następnego cyklu monitorowanie z ovitrellem. Trzymajcie kciuki [emoji1364]

Zazdroszczę. Ja prawie nigdy nie czuje owu [emoji2356][emoji16] w sumie na nic mi to potrzebne, tylko Seby wiedzieć kiedy luteinę brać, ale plamie od razu po owu, wiec jaśniejszego sygnału mi organizm nie może wysłać [emoji2356]
Zalecone mam brać od 3dpo przez minimum 12 dni, a tak naprawdę biorę od 1-2dpo do 14dpo
 
Myślę, że jak masz 8,7 to nie masz czym się martwić, a żeby trochę się wspomóc, możesz pić czerwone wino, jeść suszone morele itp. Po pierwsze 0,3 mm to może być margines błędu sprzętu usg. A po drugie były tu na forum przypadki ciąż przy endo ok 6 mm.
Wiesz co i ja uważam że to endo nie jest takie złe, ale żeby zaraz przepisywać tabletki na następny cykl na jego poprawę ten estrofen cały. Tani lek bo niby koło 14 zł i starcza też na 2 cykle, ale tych tabletek to cały zestaw. Ileż można się faszerować nimi :( codziennie łykam taką ilość że szok
 
Ja teraz właśnie zagladlam w kartki po usg i w czasie owu miałam takie same endo, i lekarz mi powiedział że jest piękne, więc trzymam kciuki 😘❤️
W czasie owu to tak, jest bardzo dobre. Tylko ja już po owu :D wg gina powinno się powiększyć aby przyjąć tego zarodka. Ale chyba popadam w paronaje i czepiam się kilku mm. :D trzeba wyluzować i czekać na @, na 16 maja zaplanowałam test będę wtedy 14dpo. I wtedy jeśli by cos było, to musiałby być już pozytywny, nie ma co robić prędzej i doszukiwać się drugiej kreski na siłę :D a Ty kiedy testujesz?
 
reklama
W czasie owu to tak, jest bardzo dobre. Tylko ja już po owu :D wg gina powinno się powiększyć aby przyjąć tego zarodka. Ale chyba popadam w paronaje i czepiam się kilku mm. :D trzeba wyluzować i czekać na @, na 16 maja zaplanowałam test będę wtedy 14dpo. I wtedy jeśli by cos było, to musiałby być już pozytywny, nie ma co robić prędzej i doszukiwać się drugiej kreski na siłę :D a Ty kiedy testujesz?
Niby powinnam testować 10 maja w poniedziałek ale przetestuję w niedzielę rano i zobaczymy, nie nastawiam się bo 0 objawów, tak czytam forum i każda coś odczuwa tu ból jajnika tu plamienie tu ból pleców a ja zero nic kompletnie nie czuje. Mierzyłam sobie temperaturę i 37,36 ale nie wiem czy to przez duphaston czy co... ☹️
 
Do góry