reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Hej dziewczyny ... ja mam wrażenie ze ten cykl zmarnowany ... siedzę się doszukuje ... okres za mniej więcej 5-7 dni piersi już tak często nie bolą , i wgl czuje się jak na okres 😭
 
reklama
dziewczyny, właśnie otrzymałam wyniki progesteronu
wyszedł
19,43 ng/ml

jednak w zakresie referencyjnym jest 1,2-15,9 ng/ml. czy za duży progesteron może być czy nie?
ja tu się martwiłam, że mam za mały (bo poroniłam grudzien/styczeń) i myślałam, że to przez niski progesteron. a tu jest za wysoki. jak zwykle jak nie urok to s.. 😸 😸😸😸😸 ale nie martwię się na zapas.
ale jakoś nie wiem czemu, ale ten cykl na yolo od początku (seksy codziennie zamiast książkowo co 2-3dni) i jakoś się tym nie przejmuję ani nie ciągnie mnie do testowania czy szukania jakiś objawów czegokolwiek :D
 
Hej! Chciałam Wam zdać relacje co u lekarza, ogólnie to jajniki przygotowują się do pracy, wszystko wygląda prawidłowo jestem w 6dc. Nie oznaczał mi pęcherzyka dominującego ani nic, porozmawialiśmy i póki co lekarz przyznał mi rację co do starań naturalnych skoro jeszcze jestem na tyle młoda, może medycyna jeszcze bardziej pójdzie do przodu i będę miała większe szanse przy ivf. Tak czy inaczej zlecił mi badania takie jak ponownie toxoplazmoza, tarczycowe, ogólne badanie krwi, CRP, prolaktyne i testosteron i oznaczenie grupy krwi czy tam się antygeny nie wytworzyły po tych poronieniach (mam odczynnik Rh -). Widzimy się za 3 cykle, na razie na spokojnie, zobaczymy jak wyniki i za 3 cykle dalsze pomysły ewentualnie może monitoringi będę miała. No i oczywiście ogarniamy zęby czyli pozbyć się muszę stanów zapalnych, próchnicy, przyjmować kwas foliowy i wit d, mąż też za witaminki został pochwalony. Sport dalej uprawiać, no i starać się. :) Z wizyty nie jestem jakoś zachwycona ale zadowolona, bo mój poprzedni lekarz to kazałby mi przyjść za pół roku i nie skierował by na badania. 😂
A no i doktorek zawsze daje fotki usg
IMG-20210413-112545.jpg
 
Hej dziewczyny! Ja dziś już po HSG. Jestem totalnie przeorana tym badaniem... Chyba gorsze było tylko leczenie kanałowe zęba. Ledwo żyję. Niestety obustronna niedrożność jajowodów...☹️ W końcu się wyjaśniło dlaczego mimo bardzo dobrych wyników i potwierdzonych owulacji ciąży brak. Jeszcze dziś nie myślę trzeźwo. Ale chyba czas się zapisać na IVF.
 
Ostatnia edycja:
Hej dsiewczyny! Ja dziś już po HSG. Jestem totalnie przeorana tym badaniem... Chyba gorsze było tylko leczenie kanałowe zęba. Ledwo żyję. Niestety obustronna niedrożność jajowodów...☹️ W końcu się wyjaśniło dlaczego mimo bardzo dobrych wyników i potwierdzonych owulacji ciąży brak. Jeszcze dziś nie myślę trzeźwo. Ale chyba czas się zapisać na IVF.
Przykro mi 😓 ale czy po badaniu drożności jajniki nie stają się znowu drożne? Tak gdzieś słyszałam nie wiem czy to prawda. I że po nadaniu drożności jest możliwość zajścia w ciążę bo jajniki są "przetkane"
 
Hej dsiewczyny! Ja dziś już po HSG. Jestem totalnie przeorana tym badaniem... Chyba gorsze było tylko leczenie kanałowe zęba. Ledwo żyję. Niestety obustronna niedrożność jajowodów...☹️ W końcu się wyjaśniło dlaczego mimo bardzo dobrych wyników i potwierdzonych owulacji ciąży brak. Jeszcze dziś nie myślę trzeźwo. Ale chyba czas się zapisać na IVF.
grunt, ze przyczyna jest znana, wierze, ze leczenie pójdzie dobrze a potem już prosta droga do dzidzi :)
 
Hej dsiewczyny! Ja dziś już po HSG. Jestem totalnie przeorana tym badaniem... Chyba gorsze było tylko leczenie kanałowe zęba. Ledwo żyję. Niestety obustronna niedrożność jajowodów...☹️ W końcu się wyjaśniło dlaczego mimo bardzo dobrych wyników i potwierdzonych owulacji ciąży brak. Jeszcze dziś nie myślę trzeźwo. Ale chyba czas się zapisać na IVF.
Bardzo mi przykro 😔 a jak oceniasz ból? Dostałaś leki przeciwbólowe? A czy to badanie nie miało Ci też jednocześnie "przepchać" tych jajowodów?
 
Czesc dziewczyny , czy któraś z Was zażywa duphaston w drugiej fazie cyklu ? Ile dni po odstawieniu macie @?? Ja odstawiłam w piątek (12dpo beta negatywna) , wczoraj powinnam dostać @ ale nie dostałam( zrobilam test -negatywny) wiem , ze po duphastonie może się coś przesunąć, dlatego chciałam podpytać jak to u Was wyglądało?
Dzis 4 dzien po odstawieniu, bol podbrzusza zniknął, pozostały lekko wrażliwe piersi . :)
Ja mam brać do @ 🤷‍♀️. 2 tabletki dziennie.
 
reklama
Tak, pierwszy raz. Miałam monitoring, owulacja była jakoś 3-4.04, byłam na usg 07.04 i wszystko wyglądało ładnie. Pęcherzyk pękł, pojawiło się ciałko żółte, endometrium też podobno było w porządku (aczkolwiek minimalnie mniejsze niż przed owulacją). Wydawało się że wszystko w porządku 🤷‍♀️
Pamiętasz jaka grubość Endo?
 
Do góry