reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Cześć, jestem tu nowa. Czytam Was sobie i fajnie, że się wspieracie. Najlepiej jest właśnie pogadać z inną kobietą. Proszę o wypowiedzenie się co o tym sądzicie. Mam 29 lat, regularne miesiączki co 27 dni. W tym miesiącu stosunki bez zabezpieczenia byly 1, 2, 4 i 5 marca. Data ostatniego okresu to 21 luty. Czyli wychodzi, że były w 9, 10, 12 i 14 cyklu. 14 dnia szyjka była już zamknieta, 9 było otwarta. Tyle tylko wiem, bo jakoś specjalnie się nie badałam. Od 14 dnia cyklu mam dyskomfort w podbrzuszu, tak jakby kuło, ciągnęło, lecz nie są to jakieś mocne bóle. Szyjka zamknieta ciągle. Podobno jest możliwość ciąży, ale czy to nie są jakieś torbiele? .. Proszę o wypowiedzenie się, wiem, że muszę iść do ginekologa, ale może któraś z Was tak miała?
A jak badasz szyjke? Możliwe, że jest szansa na to abys byla w ciazy a może i torbiele. My nie jesteśmy w stanie Ci tego powiedzieć - ale ginekolog tak. Dlatego jesli masz możliwość sprawdzić czy to nie torbiele to wizyta u gin. Masz 22 dzień cyklu dzisiaj prawda? To jeszcze 5 dni do @. Ale jeśli poczekasz do środy to zrob sobie bete najpierw zeby wykluczyć ciaze ;)
 
reklama
Cześć, jestem tu nowa. Czytam Was sobie i fajnie, że się wspieracie. Najlepiej jest właśnie pogadać z inną kobietą. Proszę o wypowiedzenie się co o tym sądzicie. Mam 29 lat, regularne miesiączki co 27 dni. W tym miesiącu stosunki bez zabezpieczenia byly 1, 2, 4 i 5 marca. Data ostatniego okresu to 21 luty. Czyli wychodzi, że były w 9, 10, 12 i 14 cyklu. 14 dnia szyjka była już zamknieta, 9 było otwarta. Tyle tylko wiem, bo jakoś specjalnie się nie badałam. Od 14 dnia cyklu mam dyskomfort w podbrzuszu, tak jakby kuło, ciągnęło, lecz nie są to jakieś mocne bóle. Szyjka zamknieta ciągle. Podobno jest możliwość ciąży, ale czy to nie są jakieś torbiele? .. Proszę o wypowiedzenie się, wiem, że muszę iść do ginekologa, ale może któraś z Was tak miała?
Witaj 😘 przy stosunku bez zabezpieczenia w okolicach owulacji zawsze jest możliwość ciąży 😁
Obiektywnie rzecz biorąc, jeśli nawet zaszłabyś w ciążę podczas pierwszego stosunku w tym cyklu to myślę że po 5 dniach nie odczuwałabyś już "ciążowego" bólu podbrzusza 🤔
 
A jak badasz szyjke? Możliwe, że jest szansa na to abys byla w ciazy a może i torbiele. My nie jesteśmy w stanie Ci tego powiedzieć - ale ginekolog tak. Dlatego jesli masz możliwość sprawdzić czy to nie torbiele to wizyta u gin. Masz 22 dzień cyklu dzisiaj prawda? To jeszcze 5 dni do @. Ale jeśli poczekasz do środy to zrob sobie bete najpierw zeby wykluczyć ciaze ;)
Po kąpieli wkładam palce 😁 potrafię rozróżnić czy jest wysoko, nisko i czy zamknieta, otwarta. Aktualnie mam wysoko cały czas i wszystko rozpulchnione. Te bóle to takie bardziej laskotanie, raz jeden jajnik, raz drugi. Nie mam tak, że tylko jeden. Poczekam do środy, tak jak piszesz i umówie wizytę 😘
 
Witaj 😘 przy stosunku bez zabezpieczenia w okolicach owulacji zawsze jest możliwość ciąży 😁
Obiektywnie rzecz biorąc, jeśli nawet zaszłabyś w ciążę podczas pierwszego stosunku w tym cyklu to myślę że po 5 dniach nie odczuwałabyś już "ciążowego" bólu podbrzusza 🤔
Hej😘 no właśnie mam tak pierwszy raz.. Ogolnie nie odczuwam bólu owulacyjnego. Ten ból to takie laskotanie bardziej, raz jeden jajnik, raz drugi.. Mam aktualnie szyjkę wysoko i rozpulchnioną. Poczekam do dnia miesiączki, zobaczymy ☺️
 
dobra to dam jeszcze sobie szanse na staranie się bez niego a najwyżej zastosuje go w jeszcze kolejnym cyklu gdy się nie uda a teraz po prostu go sobie zamówię bo jestem z uk i nie wiem za bardzo gdzie go znaleźć dzięki 😉
Evening primrose kupisz np. w Holland and Barrett💙
 
Właśnie dziewczyny jak to jest z tym badaniem szyjki ? U mnie w ostatnich cyklach dość ciężko było mi określić na podstawie śluzu kiedy mam owulację i uznałam że od tego cyklu spróbuję z badaniem szyjki. Czy u was faktycznie mniej więcej pokrywa się owulacja z miękką, lekko rozwartą szyjką? Niestety temperatury nie jestem w stanie regularnie mierzyć bo pracuję na zmiany :)
 
Jak tam Twoje samopoczucie dzisiaj? Ktory dzien zaczynasz ? :)
Dziękuje ze pytasz [emoji3526] u mnie w porządku, dziś w pn 10dc, do owu jeszcze z 8 dni pewnie, w piątek partner idzie na badanie nasienia [emoji6] korzystamy póki możemy bo od wtorku do piątku post [emoji13]

Dzięki bo właśnie chciałam zapytać [emoji28]
Tak czułam, ze to pójdzie w ta stronę [emoji16]

Dostałam dziś okresu pierwszy dzień po odstawieniu luteiny po 1,5roku! Jestem taka szczęśliwa w końcu czuję się kobietą. :) Teraz między 7 a 9 dniem cyklu i między 17 a 19 mam zrobić badania hormonalne. Mam nadzieję że jak będę mieć na papierze problemy z progesteronem to lekarz wdroży odpowiednie leczenie i będę mogła starać się o dzidziusia. Wszystko w rękach mojej gin. Prowadziła moją pierwszą ciążę i liczę że i teraz mi pomoże. Z tego co czytałam jeśli chce się starać o dzidziusia to trzeba wziąć luteinę zaraz po owulacji prawda? Ale ja w tym cyklu chyba nie będę mogła tego zrobic ze względu na badania które mam mieć w 17dc a to sfałszuje wyniki badania :( więc chyba starania muszę odłożyć na następny cykl... Jak myślicie ?
Jakie badania masz do zrobienia?

Kochane czy miałyście kiedyś problem z nieprzyjemnym zapachem po stosunku przy staraniu się o dzidziusia?
Ktoś kiedyś miał, ale nie pamietam czy to wyszła infekcja czy coś. Sprawdźcie to.

Właśnie dziewczyny jak to jest z tym badaniem szyjki ? U mnie w ostatnich cyklach dość ciężko było mi określić na podstawie śluzu kiedy mam owulację i uznałam że od tego cyklu spróbuję z badaniem szyjki. Czy u was faktycznie mniej więcej pokrywa się owulacja z miękką, lekko rozwartą szyjką? Niestety temperatury nie jestem w stanie regularnie mierzyć bo pracuję na zmiany :)
Ja się tyle tu naczytałam o niejednoznacznych ustawieniach szyjki, ze nie umiałabym traktować tego jako wyznacznik owu [emoji85] ale może przemawia przeze mnie strach, a historie wynikały z nieprawidłowej interpretacji [emoji2368] może sprobuj od testów owu? Są łatwiejsze w obsłudze i u wielu dziewczyn się sprawdzają całkiem dobrze.
 
Hej[emoji8] no właśnie mam tak pierwszy raz.. Ogolnie nie odczuwam bólu owulacyjnego. Ten ból to takie laskotanie bardziej, raz jeden jajnik, raz drugi.. Mam aktualnie szyjkę wysoko i rozpulchnioną. Poczekam do dnia miesiączki, zobaczymy [emoji3526]
Ja sobie badam szyjkę, właśnie w cyklu w którym się udało było tam wszystko bardzo rozpulchnione, teraz jestem po łyzeczkowaniu i mam wrażenie że jest cały czas otwarta [emoji2368] to rozpulchnienie jako pierwsze dało mi do myślenia bo zazwyczaj robiło się tam ciasno
 
Właśnie dziewczyny jak to jest z tym badaniem szyjki ? U mnie w ostatnich cyklach dość ciężko było mi określić na podstawie śluzu kiedy mam owulację i uznałam że od tego cyklu spróbuję z badaniem szyjki. Czy u was faktycznie mniej więcej pokrywa się owulacja z miękką, lekko rozwartą szyjką? Niestety temperatury nie jestem w stanie regularnie mierzyć bo pracuję na zmiany :)
Ja sprawdzam szyjkę i robię testy owu i pokrywa mi się to, na 2 dni przed owu szyjka idzie bardzo wysoko do góry i zostaje tam praktycznie do samej @, w dniu owu mam dodatkowo silne bóle brzucha, więc wydaje mi się że jest wszystko ok, ale wiadomo że na 100% powie to tylko lekarz czy doszło do owulacji czy nie
 
reklama
Ja sobie badam szyjkę, właśnie w cyklu w którym się udało było tam wszystko bardzo rozpulchnione, teraz jestem po łyzeczkowaniu i mam wrażenie że jest cały czas otwarta [emoji2368] to rozpulchnienie jako pierwsze dało mi do myślenia bo zazwyczaj robiło się tam ciasno
A od kiedy mialas te rozpulchnienie?
 
Do góry