reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Dostałam dziś okresu pierwszy dzień po odstawieniu luteiny po 1,5roku! Jestem taka szczęśliwa w końcu czuję się kobietą. :) Teraz między 7 a 9 dniem cyklu i między 17 a 19 mam zrobić badania hormonalne. Mam nadzieję że jak będę mieć na papierze problemy z progesteronem to lekarz wdroży odpowiednie leczenie i będę mogła starać się o dzidziusia. Wszystko w rękach mojej gin. Prowadziła moją pierwszą ciążę i liczę że i teraz mi pomoże. Z tego co czytałam jeśli chce się starać o dzidziusia to trzeba wziąć luteinę zaraz po owulacji prawda? Ale ja w tym cyklu chyba nie będę mogła tego zrobic ze względu na badania które mam mieć w 17dc a to sfałszuje wyniki badania :( więc chyba starania muszę odłożyć na następny cykl... Jak myślicie ?
 
reklama
Niestety mam rozerwany przełyk i nie pracuje prawidłowo mięśniówka wiec nie połykam tabletek....stąd biorę aspirynę 1/4 tak aby było Ok 80mg. Lekarz powiedział abym tak stosowała... ale ja się obawiam właśnie o żołądek i o to czy to na pewno działa tak samo jak wolno uwalniająca się tabletka dojelitowa.. :(
Acard należy rozgryźć i dopiero popić wodą. Jeżeli jedzenie spożywasz normalnie, drogą doustną, to nie powinnaś mieć problemu 🤷 można też go rozpuścić w wodzie i wypić. Tak mówi ulotka
 
Niestety mam rozerwany przełyk i nie pracuje prawidłowo mięśniówka wiec nie połykam tabletek....stąd biorę aspirynę 1/4 tak aby było Ok 80mg. Lekarz powiedział abym tak stosowała... ale ja się obawiam właśnie o żołądek i o to czy to na pewno działa tak samo jak wolno uwalniająca się tabletka dojelitowa.. :(
Jeżeli tak kazał lekarz to uważam że jest ok, bierzesz niska dawkę, trzeba pamiętać że każda tabletka może wywołać pewne skutki uboczne, jeśli miałaś wcześniej problemy z żołądkiem to mogłabyś brać coś osłonowego, jeśli masz zdrowy żołądek to nie musisz się martwić, najlepiej takie wątpliwości zawsze skonsultować z lekarzem
 
Acard należy rozgryźć i dopiero popić wodą. Jeżeli jedzenie spożywasz normalnie, drogą doustną, to nie powinnaś mieć problemu [emoji1745] można też go rozpuścić w wodzie i wypić. Tak mówi ulotka
To jest tabletka dojelitowa, dodatkowo powlekana, co oznacza że nie rozpuszcza się w żołądku tylko dopiero w jelitach, nie powinno się jej rozgryzać bo wtedy będzie mieć działanie drażniące na żołądek
 
To jest tabletka dojelitowa, dodatkowo powlekana, co oznacza że nie rozpuszcza się w żołądku tylko dopiero w jelitach, nie powinno się jej rozgryzać bo wtedy będzie mieć działanie drażniące na żołądek
A to już chyba zależy od dawki, Acard 300 np. jest zwykłą tabletką, która może być gryziona, rozpuszczana, natomiast pozostałe (75 i 150) są już tabletkami dojelitowymi.
 
To jest tabletka dojelitowa, dodatkowo powlekana, co oznacza że nie rozpuszcza się w żołądku tylko dopiero w jelitach, nie powinno się jej rozgryzać bo wtedy będzie mieć działanie drażniące na żołądek
Właśnie tak samo powiedział Doktor, że nie można, stad ta aspiryna...
 
Jeżeli tak kazał lekarz to uważam że jest ok, bierzesz niska dawkę, trzeba pamiętać że każda tabletka może wywołać pewne skutki uboczne, jeśli miałaś wcześniej problemy z żołądkiem to mogłabyś brać coś osłonowego, jeśli masz zdrowy żołądek to nie musisz się martwić, najlepiej takie wątpliwości zawsze skonsultować z lekarzem
Chyba zapytam się jeszcze gina mojego, słusznie piszesz :)
 
Cześć, jestem tu nowa. Czytam Was sobie i fajnie, że się wspieracie. Najlepiej jest właśnie pogadać z inną kobietą. Proszę o wypowiedzenie się co o tym sądzicie. Mam 29 lat, regularne miesiączki co 27 dni. W tym miesiącu stosunki bez zabezpieczenia byly 1, 2, 4 i 5 marca. Data ostatniego okresu to 21 luty. Czyli wychodzi, że były w 9, 10, 12 i 14 cyklu. 14 dnia szyjka była już zamknieta, 9 było otwarta. Tyle tylko wiem, bo jakoś specjalnie się nie badałam. Od 14 dnia cyklu mam dyskomfort w podbrzuszu, tak jakby kuło, ciągnęło, lecz nie są to jakieś mocne bóle. Szyjka zamknieta ciągle. Podobno jest możliwość ciąży, ale czy to nie są jakieś torbiele? .. Proszę o wypowiedzenie się, wiem, że muszę iść do ginekologa, ale może któraś z Was tak miała?
 
reklama
Dostałam dziś okresu pierwszy dzień po odstawieniu luteiny po 1,5roku! Jestem taka szczęśliwa w końcu czuję się kobietą. :) Teraz między 7 a 9 dniem cyklu i między 17 a 19 mam zrobić badania hormonalne. Mam nadzieję że jak będę mieć na papierze problemy z progesteronem to lekarz wdroży odpowiednie leczenie i będę mogła starać się o dzidziusia. Wszystko w rękach mojej gin. Prowadziła moją pierwszą ciążę i liczę że i teraz mi pomoże. Z tego co czytałam jeśli chce się starać o dzidziusia to trzeba wziąć luteinę zaraz po owulacji prawda? Ale ja w tym cyklu chyba nie będę mogła tego zrobic ze względu na badania które mam mieć w 17dc a to sfałszuje wyniki badania :( więc chyba starania muszę odłożyć na następny cykl... Jak myślicie ?
Nawet jeśli teraz nie mozesz przyjac luteiny to mozecie i tak się cieszyć sobą. Jesli sie nie uda to w nastepnym cyklu pod opieką gin wtedy zaczniesz brac luteine ;)
 
Do góry