reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Czyli tj tak z przez dupka starania wydłużają się w każdym cyklu mniej więcej o 1 tydz?
U każdego pewnie jest inaczej, ale u mnie po odstawieniu duphastonu @ przychodziła po 6 dniach, to mój 5 cykl z duphastonem. Moja koleżanka miała @ po nim po 3 dniach, więc pewnie u każdego inaczej. Ja ogólnie miałam problem z drugą fazą cyklu (była wydłużona), więc może dlatego. Moje cykle były 35-42 dniowe, a teraz 31
 
reklama
Ja, termin @, mam na piątek ☺️ Ale chyba najszybciej w niedzielę zrobię test, jeżeli się nie pojawi 😊 w pierwszej ciąży, beta w dniu spodziewanej @ wyszła mi negatywna. Dopiero w 2 dni po terminie, na teście o czułości 10, pojawiła się blada kreska. Więc nie ma co za szybko testować 😉
No właśnie, więc jeśli nie dostanę w weekend @ to zatestuję na początku przyszłego tygodnia.
 
No właśnie wstrzymałam się, to dość drogie badanie, w sumie nawet nie sądziłam, że z wynikami może być coś nie tak. Żałuję, że nie zrobiłam, będę to musiała nadrobić.[emoji853]

Może już ktoś odpisał, ale to badanie jest bardzo pomocne przy diagnozowaniu policystycznych jajników i warto je wykonać [emoji6] nie jest najtańsze, ale da się przeżyć. Można zrobić w dowolnym dniu cyklu [emoji6]
 
sprawdziłam i w ulotce nic takiego nie ma , no nic póki co trzeba czekac do okresu , a w sumie do jego braku i do 1 bety;)

Bo tak sobie myślałam, ze jeśli nie jest to wymienione jako możliwy skutek uboczny to teoretycznie nie powinno to wynikać również ze zbyt małego poziomu progesteronu (w końcu go dodatkowo dostarczasz) dlatego pomyślałam o infekcji lub jakimś podrażnieniu. W takim wypadku nie mam innych pomysłów, nie pamietam w którym dc to wystąpiło, może to poowulacyjne plamienie czy cuś [emoji2368] oby nie było to nic i niebawem niech się pojawia dwie kreseczki albo odpowiednio wysoki poziom bety jeśli nie testujesz [emoji110]
 
Czyli tj tak z przez dupka starania wydłużają się w każdym cyklu mniej więcej o 1 tydz?

Nie nie. Zarówno duphaston jak i luteina raczej regulują długość cyklu - @ powinna przyjść po odstawieniu w wyniku spadku progesteronu w organizmie, a wiec reguluje się długość fazy lutealnej w tej sposób na bardziej przewidywalna. U niektórych jest to już na drugi dzień, u innych po tygodniu, zwykle do tygodnia. Następny cykl będzie już mniej więcej taki sam jak ten.

A co do bólu czy tam ciągnięcia o którym pisałaś wcześniej - mam podobne odczucia, jak na @ ale lżejsze za każdym razem [emoji6] raczej to nic nie zwiastuje póki co [emoji12]
 
Może już ktoś odpisał, ale to badanie jest bardzo pomocne przy diagnozowaniu policystycznych jajników i warto je wykonać [emoji6] nie jest najtańsze, ale da się przeżyć. Można zrobić w dowolnym dniu cyklu [emoji6]

W takim razie tym bardziej będę musiała je wykonać 👍 oby to nie było to dziadostwo 🙁
 
reklama
Nie nie. Zarówno duphaston jak i luteina raczej regulują długość cyklu - @ powinna przyjść po odstawieniu w wyniku spadku progesteronu w organizmie, a wiec reguluje się długość fazy lutealnej w tej sposób na bardziej przewidywalna. U niektórych jest to już na drugi dzień, u innych po tygodniu, zwykle do tygodnia. Następny cykl będzie już mniej więcej taki sam jak ten.

A co do bólu czy tam ciągnięcia o którym pisałaś wcześniej - mam podobne odczucia, jak na @ ale lżejsze za każdym razem [emoji6] raczej to nic nie zwiastuje póki co [emoji12]
Ja mam miesiączki regularne, ale skoro w następnym cyklu znowu w 2 fazie będę brać dupka to znowu p kilka dni mi się przesunie okres ? E tam nie ma coś się na przód martwić.
 
Do góry