reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

To prawda, niektorzy maja duzo szczescia 😉
Tez mam taka nadzieje, ze “dostaniemy” po fasolce 😍
Hahahhaha no wlansie ona tez sie z siebie pozniej smiala, bo jak to niby mozliwe 😂 Jakies tam macanki byly, ale bez konkretnwgo dzialania 😉 Widzialam ten tytul, ale nigdy nie ogladalam 😊 Warto obejrzec?
Jeśli masz ochotę na coś mega śmiesznego i niewymagającego to polecam bardzo, pierwsze dwa-trzy odcinki obejrzałam z braku laku bo już chyba widziałam na Netflixie wszystko, a później się na maxa wciągnęłam 😁🙈
 
reklama
Jeśli masz ochotę na coś mega śmiesznego i niewymagającego to polecam bardzo, pierwsze dwa-trzy odcinki obejrzałam z braku laku bo już chyba widziałam na Netflixie wszystko, a później się na maxa wciągnęłam 😁🙈
To z checia obejrze 😉 Ja tez juz wszystko chyba ogladalam i od 7 miesiecy ogladam wkolo jeden i ten sam serial 😂 ma tylko 4 sezony, ale i tak nie sadze zeby bylo to normalne, bo obejrzalam calosc juz ponad 100 razy 😂 Kiedys tak mialam z miodowymi latami, ale nigdzie juz nie mozna ogladnac ☹️
 
Drogie moje, jestem tu nowa, mama 6 letniego Franka. Po dlugiej przerwie zaczelismy sie starac o drugie dziecko. Cykle mam 28-dniowe, choc ostatni byl 26 (co mi sie raczej nie zdarza). W tym cyklu wspolzylismy czesto, takze w dni plodne (wedlug kalendarzyka, obserwowalam tez troche sluz, choc nie wiem dokladnie kiedy byla owulacja. Wczoraj (23dc) pojawilo sie troche brazowego sluzu na bieliznie, wiec zbadalam palcem szyjke. Na palcu mialam lekko czerwony sluz z elementami ciemnego brazu, ale to co mnie zdziwilo, to takie paski czerwone. Zawsze kiedy rozpoczynal mi sie pierwszy dzien miesiaczki zaczynalo sie obfite mocno czerwone krwawienie, nigdy takich strzepkow nie zaobserwowalam. Dzis podobnie, na wkladce troche bezowych kropelek, a czerwonawe dopiero przy badaniu szyjki. Ale praktycznie cala ta "krew" zostaje w srodku. Od kilku cykli mam powiekszone i bolesne piersi przed okresem, ale zaraz po pierwszych objawach bok ustepuje. Dzis (24 dc) aczely mnie troche bolec piersi i sa jakies takie inne, pelniejsze. Nie mam praktycznie zadnych okresowych czy zapowiadajacych okres boli. Z ciekawosci zrobilam test o czulosci 10, ale jedna kreska. Czy myslicie, ze to moze byc ciaza? Czy ktoras z was tak miala? Juz zapomnialam jak to bylo 7 lat temu, wiec czuje sie jak pierworodka ;)

Dodatkowo (wiem, ze moze pomyslicie ze jestem nienormalna) oj pies od kilku dni mnie nie odstepuje na krok, caly czas sie przytula i chce mnie calowac.

Dzieki za wszystkie komentarze i prosba o powstrzymanie sie od tych zlosliwych ;)

Bezowe, brązowe plamienie może wynikać z wielu rzeczy, do tego ciężko się odnieść, wahania proga, infekcja, uraz mechaniczny i wiele innych. Ale ból piersi jest zupełnie naturalny w 2 fazie cyklu w związku z poziomem progesteronu. Ile mniej więcej dni po owulacji jesteś?

PS. Psa nie jestem w stanie potraktować jako objaw [emoji3526]
 
A co to za serial? Zaintrygowałaś mnie, [emoji16]
To z checia obejrze [emoji6] Ja tez juz wszystko chyba ogladalam i od 7 miesiecy ogladam wkolo jeden i ten sam serial [emoji23] ma tylko 4 sezony, ale i tak nie sadze zeby bylo to normalne, bo obejrzalam calosc juz ponad 100 razy [emoji23] Kiedys tak mialam z miodowymi latami, ale nigdzie juz nie mozna ogladnac [emoji3525]
 
To z checia obejrze 😉 Ja tez juz wszystko chyba ogladalam i od 7 miesiecy ogladam wkolo jeden i ten sam serial 😂 ma tylko 4 sezony, ale i tak nie sadze zeby bylo to normalne, bo obejrzalam calosc juz ponad 100 razy 😂 Kiedys tak mialam z miodowymi latami, ale nigdzie juz nie mozna ogladnac ☹️
Miodowe lata są na YouTube ;)
edit: właśnie sprawdziłam, jednak już nie ma tego zbyt wiele 🤔 kiedyś trzeba było wpisać krawczykowe lata albo медовые годы
 
Poszukaj na stronie ogladaj.to
Jest tam od groma seriali których normalnie nigdzie nie znajdziesz. Już ładnych parę miesięcy korzystam z tej strony. Także jest sprawdzona[emoji6]
To z checia obejrze [emoji6] Ja tez juz wszystko chyba ogladalam i od 7 miesiecy ogladam wkolo jeden i ten sam serial [emoji23] ma tylko 4 sezony, ale i tak nie sadze zeby bylo to normalne, bo obejrzalam calosc juz ponad 100 razy [emoji23] Kiedys tak mialam z miodowymi latami, ale nigdzie juz nie mozna ogladnac [emoji3525]
 
Hej dziewczyny jestem tutaj nowa - tak przebrnęłam przez ponad 900 stron wątku :)
Mam rocznikowo 28 lat, od około września staramy się z mężem o dziecko. W styczniu zeszłego roku moja gin stwierdziła u mnie dość sporą cystę 5x5cm, która rzekomo miała się nie wchłonąć - chciała mnie od razu posłać pod nóż. Ja się uparłam, odczekałam dwa cykle + następny brałam anty na miesiąc - cysta znikła. Potem jako, że chciałam się prawidłowo przygotować do ciąży już przed rozpoczęciem starań zaczęłam brać suplementy (Fertilovit PCOS) i byłam u (innego) gin w sierpniu który stwierdził, że do mojego pakietu PCOS dochodzi jeszcze Hashimoto (wtedy z TSH jeszcze prawidłowym ale przeciwciałami poza normą lab) oraz hiperprolaktynemia. Dostałam progesteron na II fazę i tak powoli rozpoczęliśmy starania. Na jesień bardzo źle się czułam i z ciekawości zrobiłam panel tarczycowy - TSH miałam 13 :D Od tego czasu już udało mi się go zbić na 3 i teraz mam zwiększoną dawkę i zbijam dalej.
Od tego cyklu zaczęłam brać Glucophage XR 500 dwa razy dziennie - przez pierwsze dwa tygodnie miałam okropne bóle głowy i dolegliwości żołądkowe, które narazie się uspokoiły.
Od 2 tygodni zażywam też macę - niestety jest okropna w smaku, postaram się dokończyć opakowanie ale chyba do niej raczej nie wrócę.
Mam cykle zwykle ok 36-38 dni ale bywa różnie. Dzisiaj jest 39 dc, narazie nie robiłam żadnych testów bo już parę razy ześwirowałam i miałam jakieś niby objawy a nic z tego nie było :D Z nietypowych rzeczy zauważyłam że przez 2 dni latałam bardzo często na kibelek robić siku.
Chcę poczekać do weekendu i jak @ nie przyjdzie to zrobię test.
Pozdrawiam Was dziewczyny i trzymam za nas wszystkie kciuki ;)
Hejka. Powiedz mi kochana Ty przy Hashimoto miałaś już przez giną sprawdzane czy w okresie okoloowulacyjnym endometrium ma właściwą grubość? Lub jaka ona wychodzi u Ciebie w razie lutealnejjestem ciekawa bo mnie czeka udanie się do endokrynologa chodź zastanawiam się czy ginekolog z taka specjalizacja też ustawia leki w razie potrzeby
 
Hejka. Powiedz mi kochana Ty przy Hashimoto miałaś już przez giną sprawdzane czy w okresie okoloowulacyjnym endometrium ma właściwą grubość? Lub jaka ona wychodzi u Ciebie w razie lutealnejjestem ciekawa bo mnie czeka udanie się do endokrynologa chodź zastanawiam się czy ginekolog z taka specjalizacja też ustawia leki w razie potrzeby
Hej 🙂 mam Hashimoto i niedoczynność. Endometrium mam dobrej grubości w okresie okołoowulacyjnym. Ginekolog- endokrynolog może ustawiać leki 😊
 
Hej 🙂 mam Hashimoto i niedoczynność. Endometrium mam dobrej grubości w okresie okołoowulacyjnym. Ginekolog- endokrynolog może ustawiać leki 😊
O dziękuję za odpowiedź. Bo ja właśnie takowego rozwikłać nie mogłam. A biegać tu i tu to masakra bo ja i tak mam swój pakiet lekarzy których muszę ogarniać co miesiąc. Dziękuję wielkie. Ja najgrubsze endo miałam w grudniu wynosiło aż 8.2 A tak to nic powyżej i po wizytach od grudnia u 3 różnych ginekologie wczoraj usłyszałam w końcu coś co mi rozwialo wątpliwości. A szukać w necie sposobów na cienkie endo to nic nie ma hehehe. A tsh i resztę też zleciła tobie ta ze specjalizacją w endokrynologii? Czy przed wizytą sama robilas
 
reklama
O dziękuję za odpowiedź. Bo ja właśnie takowego rozwikłać nie mogłam. A biegać tu i tu to masakra bo ja i tak mam swój pakiet lekarzy których muszę ogarniać co miesiąc. Dziękuję wielkie. Ja najgrubsze endo miałam w grudniu wynosiło aż 8.2 A tak to nic powyżej i po wizytach od grudnia u 3 różnych ginekologie wczoraj usłyszałam w końcu coś co mi rozwialo wątpliwości. A szukać w necie sposobów na cienkie endo to nic nie ma hehehe. A tsh i resztę też zleciła tobie ta ze specjalizacją w endokrynologii? Czy przed wizytą sama robilas
Ja normalnie chodzę do endokrynologa co pół roku. Raz na jakiś czas robię sobie badanie całej trójki tarczycowej prywatnie. Do gina chodzę osobno. Ja endometrium mam w okolicach 10mm
 
Do góry