reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Az wstyd mi pytac o to... ale pytam ! A jak to jest z tym mierzeniem temperatury, jak mi się nie uda chciałabym od nowego roku spróbować monitorować swoj cykl, dni plodne, mierzyc temperaturę.
Od kiedy powinnam zaczac, jak to wygląda? [emoji2960] ale wstyd.. stara baba a tu takich rzeczy nie wie.

Najlepiej zacząć od początku nowego cyklu :)
 
No właśnie a co w przypadku zdjęcia rtg po owulacji kiedy nie mamy pewności czy doszło do zapłodnienia? Można? Nie można? Gdzieś wyczytałam, że kobiety starające się mogą mieć robione zdjęcie rtg tylko do owu. Moja dentystka też mi powiedziała, że woli nie robić zdjęcia kiedy poinformowałam ja o staraniach i tym że jestem przed terminem @. I czy w ogóle promieniowanie podczas zdjęcia rtg ma jakiś wpływ na komórkę jajowa jeszcze nie zapłodniona? Albo tą już zapłodnioną ale nie zagniezdzoną?[emoji848] Wybacz, że tak chaotycznie ale zawsze się nad tym zastanawiałam i dużo pytań na raz w głowie mam [emoji57]
Nie wykonuję zdj RTG ciężarnym. I jeżeli pacjentka na fotelu mi powie, że ona nie wie czy jest w ciąży i że może być to też jej nie robię zdjęć. Z prostej przyczyny. Prawo stanowi, że kobiety w ciąży należy chronić od rentgena. I gdyby było cokolwiek nie tak z ciąża, niedajboże poronienie, to zaraz będzie że to od tego małego zdj RTG. Więc musiałabym nie prześwietlać kobiet po owulacji 🤣 poza tym wiązka promieniowania jest skierowana na ząb, nie na twoje gonady, a pacjent ma ołowiany fartuch, więc nie dajmy się zwariować 🤔 To trochę jak z dylematem "czy można pić alkohol po owulacji"
Zasada wszystko albo nic, do pozytywnego testu ciążowego wydaje się być rozsądna.
Ciekawostka: lot samolotem ok 3h, daje dawkę promieniowania porównywalną do zdj pantomograficznego.
I ciekawostka nr 2 w górach działa na nas większe promieniowanie tła (kosmiczne) a mimo to wszędzie rodzą się zdrowe dzieci😁
 
Nie wykonuję zdj RTG ciężarnym. I jeżeli pacjentka na fotelu mi powie, że ona nie wie czy jest w ciąży i że może być to też jej nie robię zdjęć. Z prostej przyczyny. Prawo stanowi, że kobiety w ciąży należy chronić od rentgena. I gdyby było cokolwiek nie tak z ciąża, niedajboże poronienie, to zaraz będzie że to od tego małego zdj RTG. Więc musiałabym nie prześwietlać kobiet po owulacji [emoji1787] poza tym wiązka promieniowania jest skierowana na ząb, nie na twoje gonady, a pacjent ma ołowiany fartuch, więc nie dajmy się zwariować [emoji848] To trochę jak z dylematem "czy można pić alkohol po owulacji"
Zasada wszystko albo nic, do pozytywnego testu ciążowego wydaje się być rozsądna.
Ciekawostka: lot samolotem ok 3h, daje dawkę promieniowania porównywalną do zdj pantomograficznego.
I ciekawostka nr 2 w górach działa na nas większe promieniowanie tła (kosmiczne) a mimo to wszędzie rodzą się zdrowe dzieci[emoji16]
Nigdy w życiu nie dostałam takiego fartucha, nigdzie, a miałam już rtg robione z roznych przyczyn, nie tylko u dentysty[emoji849] A co do tych ciekawostek - wow[emoji4][emoji6]
 
reklama
Do góry